Konsole do gier

Nie kupiłeś jeszcze PS5? Może załapiesz się na nową wersję

przeczytasz w 2 min.

Wszystko wskazuje na to, że Sony dość szybko zdecydowało się na pierwsze korekty konsoli PlayStation 5. Przynajmniej jeśli chodzi o model Digital Edition.

PlayStation 5 Digital Edition w nowej wersji

Nie nastawiajcie się jednak na wielką rewolucję. W sieci wylądowała dokumentacja przygotowana dla japońskich sprzedawców, która sugeruje istnienie pierwszej rewizji PlayStation 5 Digital Edition. Ma oznaczenie CFI-1100B i przynosi dwie zmiany - wagę niższą o 300 g oraz zmodyfikowaną śrubę, która ma pozwalać na łatwiejsze mocowanie podstawki w przypadku chęci pionowego ustawienia konsoli. Wydaje się, że mało kto powinien na to narzekać.

Przynajmniej jeśli nie kryje się za tym jakakolwiek korekta na minus. Niestety na ten moment to wszystkie informacje, jakimi dysponujemy. Trzeba poczekać na szczegóły dotyczące chociażby tego, w jaki sposób doprowadzono do zmniejszenia wagi i czy ostatecznie nie będziemy mówić o większej liczbie zmian.

PlayStation 5 ze zmienionym procesorem? Jeszcze nie teraz

Raczej nie ma co liczyć na to, że pierwsza rewizja PlayStation 5 Digital Edition przyniesie mocniejszą specyfikację i pozwoli zrównać się wydajnością z Xbox Series X czy zmieni cokolwiek w designie konsoli. Już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, iż Sony szykuje PlayStation 5 z nowym procesorem. Nie były wyssane z palca. Najprawdopodobniej doczekamy się jej w przyszłym roku.

Jeśli chodzi natomiast o omawiany nowy model PlayStation 5 Digital Edition, ten powinien zadebiutować w sklepach jeszcze w lipcu. Początkowo będzie oferowany na japońskim rynku, ale zapewne z czasem trafi też do innych regionów. Biorąc pod uwagę duże problemy z dostępnością nowej konsoli Sony (w obydwu wariantach, ale o rewizji PlayStation 5 póki co się nie mówi) można przypuszczać, że spora część użytkowników będzie sięgać już po model z oznaczeniem CFI-1100B.

Udało Wam się już kupić PlayStation 5 lub PlayStation 5 Digital Edition czy jeszcze czekacie? Jeśli tak, to samą konsolą czy pakiet z grami, bo ich dostępność wygląda lepiej, ale tego samego niekiedy nie można powiedzieć o atrakcyjności.

Źródło: @Nibellion

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stashqo
  10
  Krążą plotki, że w nowej rewizji Digital Edition ograniczono mocno hałas napędu blu-ray :D
  • avatar
   Abigail
   7
   Oby poprawili piszczące cewki jak i odpadające porty HDMI...
   • avatar
    kitamo
    2
    Ciekawe czy nie zmienia radiatora na aluminiowy ;) skoro ma byc lżejsza.
    Może to tylko kwestia rozmiaru i wagi skorupy - moze bedzie minimalnie mniejsza.
    Jakos koszty przyciąć muszą a surowce teraz drogie.

    "Raczej nie ma co liczyć na to, że pierwsza rewizja PlayStation 5 Digital Edition przyniesie mocniejszą specyfikację i pozwoli zrównać się wydajnością z Xbox Series X"

    Ale to chyba juz wiadome bylo ze nowy procesor ma po prostu byc w innej litografii bo wiecej na waflu wejdzie i wiecej da sie wyprodukowac.