Konsole do gier

Architekt PS4 i PS5 rozstaje się z Sony

przeczytasz w 1 min.

Po dekadach w szeregach Sony inżynier Masayasu Ito postanowił nie tylko zrezygnować ze swojej posady, ale wręcz odejść z japońskiej firmy.

Masayasu Ito – jeden z ojców marki PlayStation, jaką znamy

Masayasu Ito to prawdziwy weteran. Dołączył do Sony w 1986 roku, a w dziale konsol japońskiego giganta pracuje od ponad dwóch dekad. Stał na czele grupy inżynierów odpowiedzialnej za opracowanie architektury konsol PlayStation 4 i PlayStation 5, które łącznie rozeszły się już w prawie 150 milionach egzemplarzy. W tak zwanym międzyczasie pomagał też w rozwoju modelu PS4 Pro.

Ito znany jest z dbania o to, by wnętrza urządzeń prezentowały się schludnie – zawsze było to dla niego jednym z priorytetów (widać to choćby po tym, jak wygląda PlayStation 5 po zdjęciu obudowy). Wyznawał też zasadę, że nie zmienia się tego, co dobre (to z kolei najbardziej widać po kształcie kontrolera DualShock i tym, jak nie zmieniał się on przez lata). 

Ito odchodzi z Sony – to koniec pewnej ery

Pewna era dobiega jednak końca. Sony ogłosiło, że Masayasu Ito odejdzie z firmy wraz z dniem 1 października 2022 roku. Nie szukaj tu jednak drugiego dna ani sensacji. Dziś 60-letni już wiceprezes wykonawczy nie odchodzi do konkurencji, a po prostu… idzie na zasłużoną emeryturę. 

Kto zajmie teraz jego miejsce? Japoński gigant zapowiedział, że wiceprezes wykonawczą Sony Interactive Entertainment zostanie Lin Tao, która do tej pory odpowiadała za finanse, strategię i rozwój korporacyjny spółki. 

Źródło: Video Games Chronicle, Bloomberg. Foto: kadr z filmu ANA Global Channel/YouTube

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Shiriu89
  1
  Czyli zamieniają Inżyniera na księgowego (w dużym uproszczeniu). Outstanding move my lord...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ps5, kawał fajnego komputera. szkoda że księgowym tak padło na oczy, że drm ogranicza użycie tego bardzo fajnego komputera wyłącznie do grania. tym bardziej, że tutaj ten cały zen2 nie jest podpięty pod zwykły DDR, ale pod GDDR6 .