Smartfony

Spore problemy z iPhone 15. O co chodzi tym razem?

przeczytasz w 1 min.

Redaktorzy serwisu MacRumors zwrócili uwagę na problemy z łącznością Bluetooth, które są zgłaszane przez użytkowników iPhone 15. Co ciekawe, komentarze na ten temat pojawiają się od czasu wprowadzenia tych smartfonów do sprzedaży.

iPhone 15 - problemy z Bluetooth

Użytkownicy zaczęli zgłaszać te problemy, krótko po premierze iPhone 15, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku podczas konferencji Wonderlust.

Mają oni problem z łączeniem swoich iPhone’ów zarówno ze starszymi urządzeniami, jak i z nowszymi. Dotyczy to między innymi bezprzewodowych słuchawek czy multimedialnych systemów w samochodach.

Jeden z użytkowników wspomniał o ciągłym rozłączaniu się nowego smartfona z zainstalowanym iOS 17 z zestawem głośnomówiącym w samochodzie marki BMW z 2014 roku (bez Apple Car). Co więcej, kilka razy zmieniał już smartfona, a problemy z łączeniem występują pierwszy raz. Jego stary iPhone 12 także radzi sobie dobrze.

iPhone 15 Bluetooth problemy

Wiele osób zgłasza także problemy dotyczące łączenia ze słuchawkami AirPods. Inny użytkownik wspomina o trudnościach z użytkowaniem słuchawek AirPods Max oraz Beats Studio Buds. Jego iPhone 15 Pro Max niespodziewanie rozłącza się ze słuchawkami, a za kilka sekund ponownie nawiązuje połączenie, by po kilku minutach znowu się rozłączyć.

iPhone problemy z Bluetooth

Komentarze o opisanych wyżej problemach zaczęły pojawiać się już w październiku 2023 roku, czyli zaledwie miesiąc po premierze iPhone'ów serii 15. Co ciekawe, pojawiały się one przy okazji większości wersji systemu iOS, włączając w to najnowszą 17.3.1.

Obecnie nie wiadomo co może być przyczyną. Problemy dotyczą zarówno standardowych modeli, jak i serii Pro. Nie pomaga ani ponowne uruchomienie smartfona, ani reset, ani ponowne instalowanie systemu operacyjnego. Niektórzy użytkownicy napisali, że ich smartfony zostały wymienione na inne egzemplarze i było to jedyne rozwiązanie. 

Dajcie znać w komentarzach czy Was także dotyczą te problemy. iPhone 15 oraz iPhone 15 Pro Max, których używam na szczęście działają bez żadnych zarzutów. 

Źródło: MacRumors

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yareku
  6
  Taki nowy telefon do starego bmw. Musi zmienić samochód, proste.
  • avatar
   energysnakePL
   2
   Najlepsze jest to, że zwiększyli ilość cykli o 100% w iPhonach 15 bez degradacji baterii loool
   • avatar
    lkozierowski
    2
    Na pewno bmw nie uiściło applowi opłat za każde sprzedane bmw 19,99$ żeby mogło się łączyć z iphonami przez bluetooth xd…
    • avatar
     Ster85
     1
     Mam ten problem przy łączeniu się z bluetooth w samochodzie. Po resecie ustawień w samochodzie i ponownym sparowaniu połączenie działa do momentu ponownej próby połączenia
     • avatar
      glenord
      0
      przyszedles z pudelka ze wypisujesz takie pierdoły?