Gry komputerowe

Steam przełamał kolejną barierę

przeczytasz w 1 min.

Kiedy wydaje się, że lepiej być nie może, gracze korzystający ze Steam ponownie pokazują jak liczne grono stanowią. Platforma Valve odnotowała kolejny rekord.

Ponad 26 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników na Steam

Nie jest tajemnicą, że pandemia nie wszystkim kojarzy się źle. Są osoby i firmy, którym przyniosła sporo korzyści i Steam znajduje się w tym gronie. Od początku pandemii notował wzrosty aktywności i wciąż się to nie zmienia. Na początku stycznia pękła bariera 25 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników, ale to już miniony rekord. Najnowszy to ponad 26,3 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników. Wystarczył do tego zaledwie miesiąc.

Niewiele zmienia się w kwestii gier, które mają największy udział w tak imponujących statystykach. Nieprzerwanie to Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2, z reguły na podium plasuje się też Playerunknown's Battlegrounds, a za plecami jest jeszcze Grand Theft Auto V.

Inne liczby też robią wrażenie

W podsumowaniu 2020 roku Valve pochwaliło się, że każdego miesiąca na Steam pojawia się 120 mln aktywnych graczy. Ma to przełożenie na sprzedaż, bo przyrosty użytkowników sprawiły, że 2020 rok przyniósł 21,4% więcej sprzedanych gier (względem 2019 roku).

Steam nie jest oczywiście jednym beneficjentem przedłużającego się lockdownu, ale z racji jego popularności to właśnie tu statystyki i rekordy robią największe wrażenie. Dokładacie do nich swoją cegiełkę?

Źródło: @SteamDB

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  brettsinclairdannywilde
  2
  Jestem ze Steam od HL 2 i nie wygląda żeby się to miało zmienić :-)
  • avatar
   majster klepka
   0
   No co tu dużo gadać. Wyobrażacie sobie w obecnych czasach granie bez Steam ??!! Jak duża większość gier go wymaga. No po prostu nie da się a że mają najwięcej nowych dobrych tytułów to niestety. Steam rządzi.
   • avatar
    Ahura
    0
    jak ludzie siedzą w domach to i grają