Samochody elektryczne

Przeżył, bo jechał Teslą? Elektryk mógł uratować mu życie

przeczytasz w 2 min.

Jak zauważa profil TeslaNorth.com na platformie X (dawny Twitter), który powołuje się na historię jednego z posiadaczy Tesli Model Y, elektryk miał uratować mężczyźnie życie podczas wypadku.

“Tesla Model Y to najbezpieczniejszy samochód na drodze, kropka” – czytamy w we wpisie na X. TeslaNorth argumentuje tę tezę przytaczając historię, której doświadczył wspomniany we wpisie Paul M., który przeżył wypadek elektryka.

Załączone zdjęcia pokazują zdezelowany samochód po zderzeniu z “trzema drzewami, a później ciężarówką, która uderzyła Teslę od tyłu”. Mimo tego, kierowca był w stanie samodzielnie opuścić zniszczone auto przez okno pasażera i doznał wyłącznie złamania miednicy. “Powiedziano mi też, że jeśli samochód miałby normalny silnik, prawdopodobnie zostałbym zmiażdżony” – cytuje TeslaNorth.

Tesla uratowała życie kierowcy?

Generalnie rzecz ujmując samochody elektryczne uchodzą za bezpieczne i na tle aut spalinowych mogą pochwalić się wysokimi wynikami osiąganymi w testach bezpieczeństwa. Jak przypomina portal Not A Tesla App, w 2023 r. amerykańska instytucja Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) uznała Model Y za jeden z najbezpieczniejszych samochodów. Otrzymała jednocześnie odznakę Top Safety Pick+ po raz trzeci.

W europejskim teście Euro NCAP niewielki SUV Tesli uzyskał natomiast najwyższą ocenę – pięć gwiazdek. Wynik zagwarantowała elektrykowi wysoka ochrona dorosłych i dzieci w kabinie, ale też pieszych w ruchu drogowym.

Warto podkreślić, że na bezpieczeństwo w trakcie wypadku samochodu elektrycznego może pozytywnie wpływać wbudowany akumulator. Ten jest obudowany wytrzymałymi materiałami, które muszą wytrzymać nawet silne zderzenia, zatem w przypadku incydentów na drogach – przyjmują część siły.

Nie oznacza to jednak, że elektryki są gwarantem bezpieczeństwa. W tym miejscu należy przypomnieć sytuację z amerykańskiego stanu Wirginia, gdzie tamtejszy urząd bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) wszczął śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, podczas którego Tesla wjechała pod naczepę ciągnika siodłowego.

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Altru
  9
  "... zwłaszcza w porównaniu do kaszlaków. "

  Porównujesz tesle do malucha XD
  • avatar
   kukucz
   9
   Uratowała mu życie - nie zapaliła się ;)
   • avatar
    zack24
    6
    Tym razem przeżył...
    • avatar
     bomber2
     4
     Przeżył bo miał k farta a nie bo jechał Teslą
     • avatar
      pawluto
      3
      News - W Niemczech spłoną kierowca po wypadku samochodu elektyrycznego...
      Tak więc tu przeżyła a tam zginął...
      Jak łatwo policzyć - wynik wychdzi na ZERO...
      • avatar
       Sander Cohen
       2
       Miał szczescie i tyle. Jeden sku.wynek wiosny nie czyni ;-)
       • avatar
        rafael
        2
        https://nczas.com/2023/08/13/31-letni-kierowca-tesli-splonal-zywcem-w-swoim-samochodzie/
        • avatar
         Marek1981
         1
         Znam 2os co nie zapięły pasów, uratowało im życie. Ale to szczególne przypadki. A co do elektrykow to są gorsze pod każdym względem od spaliniaków. Im więcej się jeździ tym mniej się wykorzystuje pełny potencjał auta a tu jeszcze te wysokie mandaty..
         • avatar
          owatanka
          1
          “Powiedziano mi też, że jeśli samochód miałby normalny silnik, prawdopodobnie zostałbym zmiażdżony” – cytuje TeslaNorth.

          Aha prawdopodobnie to duzo tlumaczy mozna to nawet traktowac jako niepodwazalny absolutny dowod bo w koncu prawdopodobnie...
          • avatar
           vacotivus
           1
           > cytuje TeslaNorth.

           Może nie powinniśmy wierzyć wszystkiemu, co pisze firma produkująca dany samochód?
           • avatar
            rivian_r1t_enjoyer
            -9
            Ogólnie samochody z silnikami elektrycznymi są bardzo dynamiczne w prowadzeniu. Mocarne silniki jak te z Rivianów są doskonale dla jeżdżących szybko ale bezpiecznie. Te z Tesli może nie tak dobre, ale ujdą, zwłaszcza w porównaniu do kaszlaków.