• benchmark.pl
 • Gry
 • The Medium straszy na nowych materiałach. Gra będzie obsługiwała ray tracing
Gry

The Medium straszy na nowych materiałach. Gra będzie obsługiwała ray tracing

przeczytasz w 1 min.

Czekacie na The Medium? Twórcy pochwalili się spora dawką nowych materiałów z gry, ujawnili też warte odnotowania informacje dotyczące kwestii technicznych.

Gameplay z The Medium - tak wygląda nowy horror Bloober Team

Krakowska ekipa Bloober Team upodobała sobie gry, których celem jest wywoływanie u graczy szybszego bicia serca. Powstające już od dłuższego czasu The Medium to kolejny horror, ale wedle zapewnień jednocześnie ten cechujący się sporą oryginalnością. Przede wszystkim z racji faktu, iż podczas rozgrywki trzeba będzie jednocześnie zwiedzać dwa światy – realny i duchowy.

Brzmi intrygująco, a jak wygląda? Najnowszy, dość obszerny zapis z rozgrywki udziela przynajmniej częściowej odpowiedzi. A to nie wszystko, bo opublikowano również wideo zza kulis, za pośrednictwem którego twórcy przybliżają obydwa światy pojawiające się w grze i to, czego można się po nich spodziewać. Inspiracje? Między innymi filmy Roy'a Anderssona oraz obrazy Zdzisława Beksińskiego.

The Medium będzie wspierał ray tracing

Warto też nadmienić, iż jeden z projektantów, a konkretnie Jacek Zięba uchylił rąbka tajemnicy odnoście kwestii technicznych. W The Medium mają pojawić się dwa tryby - Performance Mode oraz Quality Mode. Czym będą się różnić? Podejściem do obsługi ray tracingu. W przypadku Performance Mode wspomniane rozwiązanie będzie aktywne we wszystkich lokacjach, ale tylko w momencie znajdowania się w jednym ze wspomnianych wyżej światów. Quality Mode znosi to ograniczenie, a dodatkowo przynosi kilka innych elementów (DLSS i rozwiązania od firmy Nvidia), ale jednocześnie zauważalnie bardziej obciąża sprzęt. Zainteresowani nim będą musieli dysponować wydajnym komputerem.

Premiera The Medium odbędzie się już wkrótce, bo 28 stycznia. Gra trafi na PC z Windows oraz konsole Xbox nowej generacji.

Źródło: Bloober Team

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mario2k
  2
  Te gry to robią na jakoś to będzie , z dobrych produkcji to oczekuje Dying Light 2 ale to coś to przejdzie bokiem kariery nie zrobi
  • avatar
   Dariosex
   -1
   Oby tylko byla latwa i przyjemna tak zeby nie mozna bylo zginac i sie zgubic bo ostatnio zbyt duzo jest tych gier trudnych gdzie ginie sie prawie na kazdym kroku!
   • avatar
    franiux
    0
    A mówią że XBOX nie ma exów - tak Win10 to też XBOX. Android z apką GamePass to też XBOX.
    W tym roku kilkanaście exów będzie i wszystkie bez potrzeby kupowania za 350zł jak w ps5.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Optymalizacja na 20 klatek. Ostro będzie :D

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login