Nawigacja GPS

Dobra nawigacja do samochodu to nie tylko Google Maps

przeczytasz w 2 min.

Po otwarciu się systemu Android Auto na nawigacje zewnętrznych firm kierowcy mogą wybierać spośród rozwiązań wielu producentów. Dziś do tej listy dołącza rozbudowana nawigacja TomTom GO Navigation.

TomTom GO Navigation w Android Auto

W zeszłym miesiącu Google postanowiło otworzyć autorski system Android Auto na instalowanie aplikacji do nawigacji zewnętrznych producentów. Zaraz po tym poznaliśmy jeden z pierwszych programów tego typu - TomTom AmiGO.

Dziś w ręce kierowców oddana została kolejna nawigacja - TomTom GO Navigation. Co oferuje?

Przede wszystkim zupełnie inny interfejs w porównaniu z tym, do którego jesteśmy przyzwyczajeni z Google Maps. Nie można mu zarzucić, że jest nieintuicyjny.

TomTom GO Navigation ucieszy posiadaczy aut elektrycznych - a to za sprawą wbudowanej bazy punktów ładowania.

Kolejne właściwości, które zwiększają funkcjonalność GO Navigation to przede wszystkim asystent pasa ruchu, który doskonale sprawdzi się nie tylko na autostradach - podpowiadając, w którym miejscu ustawić się do zjazdu, ale także w mieście, by uniknąć niepotrzebnego manewrowania w gąszczu samochodów, kiedy przeoczymy znak.

Aplikacja jest wolna od reklam i nie wykorzystuje danych użytkownika do śledzenia jego aktywności.

Jeśli aplikacja będzie mieć dostęp do internetu - może ostrzegać kierowcę o fotoradarach i niebezpieczeństwach na drodze.

Dla osób, które zechcą podejrzeć konkretną lokalizację nieco dokładniej - możliwe jest pobranie szczegółowych map 3D.

TomTom GO Navigation w Android Auto TomTom GO Navigation w Android Auto

Musisz za nią zapłacić. Na szczęście cena jest rozsądna

TomTom GO Navigation można pobrać za darmo ze sklepu Google Play (ale jest również dostępna w App Store obsługująca Apple CarPlay i Huawei AppGallery) i używać jej za darmo przez 30 dni w ramach bezpłatnej wersji próbnej. Po tym czasie konieczne będzie wykupienie jednego z trzech planów subskrypcji:

 • 57.99 zł za rok
 • 39.99 zł za 6 miesięcy
 • 8.99 zł za 1 miesiąc

TomTom GO Navigation - pobierz

Czy TomTom ma szansę konkurować z nawigacją Google Maps w Android Auto? Z pewnością utrudnieniem będzie fakt, że aplikacja GO Navigation nie jest darmowa. Na jej korzyść działa jednak zwiększona prywatność (producent zapewnia, że nie śledzi użytkowników) oraz dokładniejsze odwzorowanie map.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Google Maps nadal będzie królować na ekranach samochodów, czy może się to zmienić?

Źródło: TomTom

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  McBseb
  2
  Może i bezpłatne też działa jednak nie jestem pewien czy tak dobrze jak płatne. Ja trochę z przyzwyczajenia, od kilku lat korzystam z Naviexperta i jestem bardzo zadowolony. Mapy cały czas aktualne, funkcja omijania korków, prowadzi nawet gdy kiepski zasięg.. Kiedy w moim mieście wybudowano obwodnicę to Naviexpert wiedział o tym w dzień otwarcia, a w mapach Google chyba po 3 miesiącach dotarli do tej informacji.
  • avatar
   michael85
   2
   Od wielu lat zwłaszcza za granicą korzystam z Sygica i jestem zadowolony. Licencja lifetime na 3 urządzenia.
   • avatar
    baertus11
    2
    Od dawna używam AutoMapy... miałem epizod z Google Maps, ale jak mnie poprowadziło 30 km w koło i w koło Czech to wróciłem do AutoMapy. Asystent ruchu też lepszy w auto mapie niż w Google.
    • avatar
     Silver
     1
     Plusem może być waga aplikacji natomiast płatna subskrypcja nie zachęci z tego powodu szczególnie, że usługa nawigacji to taki standard dzisiejszych czasów. Po za tym mocnym konkurentem dla Google maps na naszym rynku to jednak Yanosik, który o dziwo szybciej łapie fixa (sygnał GPS) niż wujek google (w przypadku mojego starego telefonu).
     • avatar
      pawluto
      -1
      Po co płacić jak jest znakomita darmowa nawigacja...OsmAnd !
      • avatar
       brettsinclairdannywilde
       0
       Płatny Sygic o wiele lepiej pokazuje aktualne dane o czasie przejazdu i ewentualnych problemach z przejazdem, wiele razy mnie uratował od stania w wielogodzinnych korkach, podczas gdy inne nawigacje nie pokazywały żadnych problemów na drodze lub z bardzo dużym opóźnieniem.