Nawigacja GPS

Czy na Android Auto nawigacja innej firmy ma szansę z Mapami Googla?

przeczytasz w 1 min.

Platforma Android Auto od Google otworzyła się na instalowanie nawigacji innych producentów. Dzięki temu na ekranach samochodowych systemów infotainment możemy wreszcie uruchomić nawigację TomTom AmiGO oraz wiele innych.

TomTom AmiGO na Android Auto

Jeszcze niedawno, z końcem zeszłego miesiąca informowaliśmy o sukcesie TomTom związanego z wprowadzeniem narzędzia nawigacyjnego działającego w chmurze - TomTom Navigation for Automotive.

Dziś, dzięki otwarciu się systemu samochodowego Google na instalowanie aplikacji do nawigacji od zewnętrznych producentów dowiadujemy się o dostępności oprogramowania TomTom AmiGO na Android Auto.

Oznacza to, że kierowcy posiadający urządzenie z systemem Android nie będą już ograniczeni do korzystania wyłącznie z Map Google do nawigacji w samochodzie. Do tej pory niestety nie było innego wyboru - teraz najlepsze nawigacje na Androida staną się częścią samochodu. W najbliższym czasie możemy się spodziewać, że pojawią się kolejne nawigacje na Android Auto (ostatnio zadebiutował również Sygic).

Aplikację AmiGO można pobrać za darmo w Google Play i uruchomić ją na ekranie systemu infotainment w samochodzie.

TomTom AmiGO - pobierz w Google Play

Nawigacja TomTom ze zgłaszaniem informacji na drodze

Debiut aplikacji TomTom AmiGO na Android Auto, w której nacisk położono na funkcje społecznościowe jest sporym ułatwieniem dla kierowców, którzy dużo podróżują i oprócz konkretnej trasy, chcą znać również zagrożenia, jakie mogą pojawić się na drodze.

TomTom AmiGOTomTom AmiGO w Android Auto

W AmiGO funkcjonuje system zgłoszeń, który pozwala w czasie rzeczywistym dodawać ostrzeżenia o występujących zagrożeniach na drodze, korkach, czy obecności fotoradarów. 

Aplikacja TomTom AmiGO jest darmowa i wolna od reklam.

Reagowanie na zgłoszenia (potwierdzenie lub odrzucenie) oraz samo ich dodanie jest szybkie i bezpieczne - a to za sprawą przejrzystego interfejsu, który nie będzie rozpraszał kierowcy lub wymuszał obsługi aplikacji na małym ekranie telefonu.

Czy wykorzystanie Map Google po otwarciu się Android Auto na zewnętrzne nawigacje zmaleje? Z pewnością zweryfikuje to rynek. Można się jednak domyślać, że przez wielu taka nowość była wyczekiwana.

Napiszcie w komentarzu, czy Waszym zdaniem Mapy Google są bezkonkurencyjne, czy jednak istnieją lepsze aplikacje do nawigacji, których dotychczas brakowało w Android Auto.

Źródło: tomtom.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  5
  Największym plusem Google Map jest to że korzysta z nich masa ludzi, przez co wszelkie aktualizacje, zgłoszenia jak w Yanosiku czy info o korkach jest na bieżąco. Jednak po za ustawieniem czy chcemy wybrać drogę prom/płatna/autostrady - nie mamy żadnego wpływu na generowane trasy. Kiedyś mistrzostwem dla mnie osobiście była AutoMapa - ale chora cena i coraz więcej mniejszych i wiekszych problemów bardzo mnie odrzuciło. Drażni w Google Mapach to że potrafi raz poprowadzić super drogą a czasem głupio wyznacza trasę gdzie jadę o 100m krócej i pozornie szybszą trasą po drodze jakiejś wewnętrznej / osiedlowej - zamiast jechać te 100m dalej i skręcić w kolejną powiatową/wojewódzką drogę zamiast wspomnianych jakichś osiedlowych dróżek.
  • avatar
   Chiczkok
   1
   Jak jeżdżę po swoim mieście czy wyruszam w trasę do 100km w obrębie miasta to korzystam z nawigacji którą mam w moim Peugeot 508 samochód z 2011 roku "mapy oczywiście z tego roku" ;D, ale jak muszę jechać dalej w Polskę lub za granicę wtedy odpalam Sygic i jestem z tej aplikacji mega zadowolony jeszcze nigdy mnie nie zawiodła i również ma sporo ustawień czy informacji co się dzieje na drodze
   • avatar
    Antykatolik
    0
    W Polsce tylko i wyłącznie Naviexpert. Za granicą Garmin Mercedes.
    • avatar
     Ahura
     0
     Skoro google maps się sprawdza to po co pchać nowy projekt który jest praktycznie tym samym xD