Aplikacje mobilne

Android Auto nadjeżdża do Polski. Nareszcie

przeczytasz w 1 min.

Android Auto w Polsce wreszcie stanie się faktem. Firma Google oficjalnie zapowiedziała, że samochodowy interfejs będzie dostępny dla Polaków. To bardzo dobra wiadomość!

Android Auto - Polska na liście krajów, do których wkrótce dotrze

Czekamy, czekamy i… wreszcie się doczekamy. Wprawdzie półtora roku temu coś się w tej sprawie ruszyło, ale dopiero teraz firma Google oficjalnie zapowiedziała, że Android Auto trafi do Polski i polskich użytkowników. Nasz kraj został oznaczony jako jeden z tych, do których w najbliższej przyszłości trafi usługa. Nie w postaci pliku .apk (bo taki jest dostępny od dawna), lecz normalnie – pobierzemy ją ze sklepu Google Play. 

Zła wiadomość? Google w żadnym miejscu nie tłumaczy, co to znaczy „w najbliższej przyszłości”. Spodziewamy się jednak, że premiera Android Auto w Polsce odbędzie się nie później niż w grudniu 2021 roku. Kto z tego skorzysta? Każdy zainteresowany kierowca z telefonem wyposażonym w Androida od wersji 5.0 wzwyż

Wreszcie będzie Android Auto w Polsce. Ale co to w ogóle jest?

A tak w ogóle, to co to jest Android Auto? To specjalny interfejs skrojony na potrzeby kierowców. Gdy siedzimy za kółkiem, smartfon może przejąć funkcję centrum informacyjno-rozrywkowego – dając szybki dostęp do nawigacji, połączeń czy odtwarzacza Spotify, jak również głosowego Asystenta Google. Duże ikony i koncentracja wyłącznie na tych najważniejszych aplikacjach podczas jazdy to cechy charakterystyczne. 

Najciekawsze jest jednak to, że interfejs Android Auto może wyświetlać się nie tylko na ekranie smartfona, ale też na wyświetlaczu samochodowego radia, jeśli tylko jest ono kompatybilne i podłączymy telefon. Wtedy ten ostatni pełni jedynie funkcję źródła treści. Kto korzystał, ten wie, że to świetna sprawa.

Źródło: Google, informacja własna

Czytaj dalej o aplikacjach na Androida: 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  flash44
  3
  Wojtku, zdaje się, że nie korzystałeś i nie kojarzysz co to jest. Opisywanie AAuto jako uproszczonego interfejsu na telefonie to jakaś pomyłka.

  Zobacz jak to działa: https://www.android.com/auto/

  Główna funkcja AAuto to właśnie wyświetlanie kompatybilnych apek w uproszczonym interejsie na wyświetlaczu samochodu. Nie musisz mieć trzymaka do telefonu, bo z niego nie korzystasz - całość robisz głosem lub dotykiem na wyświetlaczu auta.

  Od Androida 10 wzwyż jest to część systemu, więc news żaden - interfejs jest także po polsku. Co ciekawe, pomimo, że Asystent umie po polsku, to AAuto czyta wiadomości jedynie po angielsku. Wprowadzenie oficjalnej obsługi w PL da dwie rzeczy:

  - APK będzie widoczne w sklepie dla starszych Androidów, poniżej 10,
  - miejmy nadzieję, że wiadomości i inne powiadomienia będą czytane w końcu po polsku (to sprawdzimy jak wejdzie).
  • avatar
   Ezio7
   1
   Ale nie rozumiem o co chodzi? Mam Renault Clio V i Samsunga Galaxy S20 FE. Normalnie mam opcje komunikowania się z nim po Polsku, mam mapy google i spotify. Już od sierpnia 2020r. czyli odkąd mam ten samochód. Co to za informacja, że dopiero to wchodzi w przyszłości skoro ja to mam już od 4 miesięcy?
   • avatar
    raffal81
    1
    W końcu!!! Na moim S8, aktualizacje AA to męczarnia ;]
    • avatar
     Dariosex
     0
     Niestety na mojego uzywanego Passata z 1996 roku android sie nie zalapie.
     • avatar
      xmexme
      -1
      Taki chromecast dla samochodów (nielicznych), niby fajne i przydatne ale w praktyce bardziej funkcjonalnie i zazwyczaj taniej można mieć niezależne urządzenie bez ograniczeń i cenzury googla.