Foto

Karta pamięci Toshiba SDHC z NFC - czy to ma sens?

przeczytasz w 1 min.

Pierwsza na świecie karta pamięci wyposażona w moduł zbliżeniowy.

Toshiba SDHC - karta z NFC - karta Flash Air III

Targi CES to okazja do prezentowania nowinek technologicznych, a także produktów, które wcale nie musza zagościć na rynku, ale są propozycją tego jak może potoczyć się rozwój technologii. Bezprzewodowe karty pamięci miały być odpowiedzią na brak Wi-Fi w aparatach, jednak sprawy przybrały inny obrót i to właśnie Wi-Fi w aparatach cyfrowych stało się niemal standardem. Czy karta pamięci Toshiba SDHC, którą wyposażono w moduł NFC ma większe szanse? Zależy od tego jaką wygodę zaoferuje dzięki technologii zbliżeniowej.

Toshiba SDHC UHS-I z NFC to pierwsza tego typu karta na świecie, która dodatkowo ma klasę prędkości C10. Z pomocą aplikacji do podglądu (Memory Card Preview) użytkownicy smartfonów z NFC mogą podejrzeć miniatury zdjęć, a także sprawdzić ile wolnego miejsca pozostało na karcie. Te funkcje mogą okazać się praktyczne zwłaszcza gdy w pośpiechu musimy wybrać jedną z licznych posiadanych kart, a nie chcemy popełnić smutnej w skutkach pomyłki.

Oprócz karty z NFC, Toshiba pokazała również kolejną generację swoich bezprzewodowych kart - Toshiba FlashAir III. Lepiej współpracującą z różnymi urządzeniami bezprzewodowymi, ale o takich samych parametrach wydajnościowych jak poprzednik. Ceny wynoszą 100 dolarów za 32 GB wersję i 80 dolarów za 16 GB.

Źródło: Toshiba

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  1
  "..., które wcale nie musza zagościć na rynku,..."
  Literówka.
  • avatar
   Konto usunięte
   -5
   Karta pamieci z wi-fi? A to dopiero nowosc. Wiecej cyber-atakow na prywatne dane. Teraz moje prywatne zdjecia i filmy nie zaznaja spokoju i w ogole cale moje backupy od teraz beda narazone na kradziez! Zeby nie doszlo do rozpowszechnienia tego cuda