Akcesoria sieciowe

Punkty dostępowe na duże obciążenia - od TP-Link

przeczytasz w 1 min.

Potrzebujesz punktu dostępowego, który poradzi sobie z obsługą wielu użytkowników jednocześnie? Nowe urządzenia TP-Link: EAP610 i EAP615-Wall powinny sprostać twoim wymaganiom.

TP-Link EAP610 i EAP615-Wall – punkty dostępowe z Wi-Fi 6

TP-Link EAP610 i EAP615-Wall to nowe punkty dostępowe w ofercie producenta z Shenzhen. Wykorzystany w nich standard Wi-Fi 6 (wraz z modulacją 1024QAM i OFDMA) sprawia, że można liczyć na wysoką przepustowość (łącznie nawet 1800 Mb/s), ale też na stabilną pracę przy dużym obciążeniu. Sytuację dodatkowo poprawia fakt zastosowania technologii MU-MIMO oraz kształtowania wiązki (tzw. beamforming). Dzięki temu wszystkiemu urządzenia mają dobrze sprawdzić się w takich miejscach jak hotele, biurowce czy sale konferencyjne. 

TP-Link EAP615-Wall
TP-Link EAP615-Wall

Integracja z platformą Omada SDN pozwala na centralne zarządzanie punktami dostępowymi z poziomu chmury. To sposób na wygodne kontrolowanie całej sieci Wi-Fi i LAN, nawet w przypadku, gdy jest rozproszona pomiędzy placówkami. Dodajmy, że oba nowe urządzenia umożliwiają stworzenie nawet 16 niezależnych sieci Wi-Fi, a do tego pozwalają na skonfigurowanie systemu autoryzacji przez Facebooka lub SMS-a albo z logowaniem przez stronę powitalną. Bezpieczeństwo zresztą ma być jedną z ich najważniejszych cech, a objawia się choćby szyfrowaniem WPA3

Czym różnią się TP-Link EAP610 i EAP615-Wall?

(Przeznaczony do montażu na ścianie lub na suficie) TP-Link EAP610 został wyposażony w jeden gigabitowy port Ethernet, obsługujący standard PoE 802.3at, a (naścienny, montowany w puszcze elektrycznej) EAP615-Wall – w cztery takie gniazda (1 uplink i 3 downlink, z czego jeden obsługuje PoE Pass-Through, co przyda się na przykład do zasilania hotelowego telefonu IP). 

TP-Link EAP610
TP-Link EAP610

Zarówno EAP610, jak i EAP615-Wall jest objęty 5-letnią gwarancją producenta. 

Źródło: TP-Link

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  nazir123
  1
  "łącznie nawet 1800 Mb/s" - czyli zsumowali sobie transfer 2,4Ghz + 5Ghz - a nie znam urządzenia, które agreguje tak pasmo. Więc bez wydajności w poszczególnych pasmach to jest po prostu marketingowy bełkot. Tak samo jak MU-MIMO bez informacji i o ilości anten.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ja tam nie chcę żadnych tplinków czy dlinków. z kilkuletniej praktyki widzę bardzo krótki czas wsparcia.
   • avatar
    arekx
    0
    tp-link znany jest z tego, że olewa support do urządzeń już kilka lat po ich wydaniu. Czy warto się w takie "rozwiązanie" pakować? Pozostawiam każdemu do rozważenia.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     już tu pisałem, ale redakcja skrupulatnie usuwa komentarze, nieważne czy dobre czy złe.
     już dawno się wyleczyłem z tplink. w sklepie często są do kupienia urządzenia, których producent już nie wspiera. bardzo krótko dostarczają aktualizacje.

     jak by nie było, trzeba patrzeć czy na dany routerek jest alternatywa w postaci WRT, i jak to się sprawdza. Tu trzeba też uważać, bo często niby WRT jest, ale routerek po takiej zmianie softu bardzo zamula.

     osobiście wolę ASUS. tak nawiasem jedyny sprzęt asusa który toleruję. bardzo długie wsparcie własnym softem, w dodatku WRT działa jak powinien.