Filmy / seriale / VOD

Od dziś możesz korzystać z tylko jednego serwisu VOD. Co wybierasz?

przeczytasz w 1 min.

Właśnie takie pytanie zadano uczestnikom badania VideoTrack VII. Agencja Wavemaker poprosiła polskich użytkowników także o wskazanie swoich ulubionych serwisów streamingowych i preferowanych form płatności.

Możesz zostawić sobie tylko jeden serwis streamingowy – co wybierasz?

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, że aż 60% respondentów stwierdziło, że przy takim ograniczeniu opłacałoby abonament Netflix. Król VOD jest jeden i trudno temu zaprzeczyć. Jeśli zaś chodzi o pozostałe serwisy streamingowe, to żaden nie przekroczył bariery 10%. Na podium – z takim samym wynikiem (9%) – uplasowały się usługi Disney+ i HBO Max. Następnie: 6% zostawiłoby sobie subskrypcję Playera, a 5% zachowałoby konta na platformie CANAL+ online. 

VOD tylko jeden

Najpopularniejsze serwisy VOD w Polsce

Wyniki te pokrywają się mniej więcej z danymi dotyczącymi popularności poszczególnych serwisów streamingowych w Polsce, choć wygląda na to, że Player ma najmniej lojalnych użytkowników. Z badania VideoTrack VII wynika bowiem, że czołówka VOD w naszym kraju prezentuje się następująco:

 1. Netflix – 59% użytkowników
 2. Player – 18% użytkowników
 3. CDA – 12% użytkowników
 4. Disney+ – 12% użytkowników
 5. HBO Max – 11% użytkowników

Co jeszcze pokazało badanie VideoTrack VII?

Pozostając w kwestii lojalności… Z badania wynika, że to wśród młodych użytkowników (16-24 lat) szczególnie popularne jest skakanie pomiędzy serwisami, czyli wykupywanie abonamentu na miesiąc lub dwa i zmiana na inny. Z kolei w kategorii 55+ często spotykane jest kupowanie dostępu do serwisów VOD w ramach umowy z operatorem płatnej telewizji. Jeśli natomiast chodzi o preferowane formy płatności, to te przedstawiaiają się tak:

VOD formy płatności

A ty? Na jaki serwis stawiasz? Swoją drogą, rezygnacja ze zbędnych subskrypcji to dobry sposób na oszczędności.

Źródło: Wavemaker, informacja własna

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  12
  Zawsze można wybrać jeden, który ma wszystkie, torrentflix :D

  A nie wspierać to polityczne-propagandowe i zaśmiecone reklamami... coś.
  • avatar
   stanczyk
   4
   Miałem N. tylko wersję amerykańską. Fakt trzeba było deczko pokombinować. Obecnie nie mam żadnego serwisu..
   Co straciłem ??? Trochę tłuszczu od wygniatania kanapy. Cenę zakupu roweru.
   Co zyskałem ??? Hmmm zdrowie, a przede wszystkim czas. Jako istota śmiertelna stwierdzam iż czas jest największym dobrem ;P
   • avatar
    Rafs0n
    2
    Czemu nie ma żadnego w opcjach wyboru? Ja nie oglądam niczego z żadnej platformy, mam lepsze rzeczy do wykorzystania cennego czasu (i nie mam telewizora w domu za to półkę z książkami)
    • avatar
     Blejd
     1
     Za dużo tych serwisów jest teraz tyle tych seriali że się nie nadąża z oglądaniem :) , a preferuje serwis Torrentowy gdzie mam wszystko w jednym :)
     • avatar
      xmexme
      1
      Czy ślęczenie przy którymś kolejnym serialu dla gospodyń i kanapowców to jakiś nowy obywatelski obowiązek. Nie dłuższą metę nie wybieram żadnego, żaden nie spełnił moich oczekiwań.
      • avatar
       Fiwyy
       0
       netflix, bo jest Psi Patrol dla dzieci :D
       • avatar
        kola01
        -1
        Disney? Tak dużo dzieci jest na Benchmarku? Jako dorosła od jakiegoś czasu osoba znalazłem tam tylko jeden interesujący serial, reszta produkcja to dziecinada.