Technika wojskowa

Ukraińskie drony niszczą kolejne zapasy zaopatrzenia Rosjan

przeczytasz w 1 min.

Do sieci trafił kolejny film przedstawiający skuteczny atak wojsk ukraińskich w kierunku agresora. Tym razem ucierpiały kluczowe dla prowadzenia wojny transporty amunicji i paliwa.

Wojska Ukrainy zadają silne ciosy agresorowi

Wojska Federacji Rosyjskiej w ostatnim czasie notują coraz większe straty. Zniszczenie wyrzutni pocisków termobarycznych TOS-1A skutecznie zmniejszyło liczbę broni wykorzystywanych w wojnie. Oprócz tego, Ukraińcy stale informują o zniszczeniach wielu infrastruktur najbardziej istotnych dla prowadzenia wojny - składów broni i amunicji.

Ostatnio opublikowany film pochodzący od wojsk Ukrainy potwierdza, że rosyjskie zapasy kurczą się w szybkim tempie.

Nagranie pochodzi z okolic Vesele znajdującego się w obwodzie charkowskim. Wynika z niego, że na skutek przeprowadzonego przez wojska Ukrainy ataku zniszczone zostały co najmniej 4 pojazdy transportujące zapasy paliwa lub amunicji.

Na filmie niestety zabrakło fragmentu przedstawiającego sam ostrzał, widzimy jedynie jego efekty. Mimo wszystko, najprawdopodobniej sprawcą tak dużych zniszczeń był dron (Bayraktar TB2).

Niszczenie zapasów wroga jest kluczowe w prowadzeniu obrony

Wojska Ukrainy są w o tyle dobrej pozycji, że zewsząd dostarczane są im niezbędne do odpierania ataku materiały. Tego samego na szczęście nie można powiedzieć o żołnierzach walczących dla Federacji Rosyjskiej.

Walczących przede wszystkim trzeba wyżywić, ale także zapewnić im niezbędne bronie i stały dostęp do paliwa, które zostanie wykorzystane do dalszego przemieszczania się i poruszania pojazdami (transportowymi oraz bojowymi). Jeśli brakuje zaopatrzenia - naturalnie atak zostaje osłabiony. Ukraińcy doskonale zdają z tego sprawę i - jak widać - skutecznie niszczą to, czego Rosjanom ciągle brakuje i bez czego nie będą w stanie walczyć.

Źródło: Ukraine Weapons Tracker

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  3
  "Zniszczenie wyrzutni pocisków termobarycznych TOS-1A skutecznie zmniejszyło liczbę broni wykorzystywanych w wojnie."
  No bez przesady, to była _tylko jedna_ wyrzutnia!
  • avatar
   pongo
   2
   Zachwycamy się pojedynczymi sukcesami ale sytuacja Ukrainy nie jest zbyt dobra. Pomoc wojskowa idzie wolno. Odcięcie od morza będzie wielkim problemem dla tego państwa.
   • avatar
    Marek1981
    2
    Eh rosjanie tracą stary sprzęt i trochę ludności. A ukraina mocno rozwalona i ludność mocno też dostała w kość. dzieki potomkom hitlera- niemcy rosjanie zarabiają więcej na surowcach (więcej zarabiają mimo zmniejszonych dostaw) i mogą unowocześniać sprzęt. makarony pokazały jak to sprzedaje się sprzęt wojskowy mimo zakazów
    • avatar
     NiemenCrystal
     1
     Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
     https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
     • avatar
      piomiq
      0
      "... sprawcą tak dużych zniszczeń był dron (Bayraktar TB2)."
      Chyba ten sam model, który zniszczył 2 rosyjskie łodzie patrolowe (o czym była mowa na .)