Mobile

Umarł CyanogenMod, niech żyje LineageOS

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Jednak nie udało się uporać z problemami. Projekt CyanogenMod w obecnej formie oficjalnie zostanie zamknięty 31 grudnia.

Firma Cyanogen Inc. stworzyła najpopularniejszą modyfikację systemu Google Android, ale wcale nie działa to na jej korzyść. Od wielu miesięcy autorzy CyanogenMod walczyli z poważnymi problemami, których efektem były między innymi masowe zwolnienia. Nawet to jednak nie pomogło – okazuje się, że to już koniec.

Według oficjalnej notki prasowej wszystkie usługi rozwijane przez Cyanogen Inc. mają zostać zamknięte najpóźniej 31 grudnia bieżącego roku. Już teraz jednak strona projektu CyanogenMod jest nieosiągalna. 

To przykra wiadomość, tym bardziej że rozwijany od 7 lat projekt miał rzeszę sympatyków, o czym najlepiej świadczy fakt, że oprogramowanie znalazło się na ponad 50 milionach smartfonów. Zdecydowanie nie jest to jednak informacja zaskakująca, biorąc pod uwagę wszystkie afery i biznesowe błędy.

Choć CyanogenMod umiera, ludzie, którzy go rozwijali (a przynajmniej ich część) pracują teraz nad tym, by wdrożyć kod modyfikacji do nowego open-source’owego projektu nazwanego LineageOS. Skąd więc zmiana nazwy? Notka prasowa mówi jasno: koniec Cyanogen Inc. musi oznaczać koniec CyanogenMod.

Twórcy LineageOS zapowiadają, że postarają się utrzymać „profesjonalną jakość i niezawodność”.Zatem może i musimy już powiedzieć modyfikacji CyanogenMod do widzenia, ale jej duch wciąż będzie żywy.

Źródło: PhoneArena

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  Jeśli LineageOS będzie trzymać poziom cyjana to jestem za, bo jestem zadowolony z resurrection remix 6.0.1 opartym na CM 13 na G2mini
  3
 • avatar
  piotr.potulski
  Popłynęli jakiś rok temu pomysłami Androida bez Androida i generalnie manią wielkości.
  3
 • avatar
  kitamo
  hmm i będziemy grać w Lineage 2 ?
  1
 • avatar
  PL_SBX
  Nie wiem dlaczego, ale za każdym razem gdy miałem roma opartego o cyanogena lub nawet i cyanogena to spotykałem problemy z działaniem. Rozwiązanie? Romy oparte o stock.
  -2