Gry

Jaka piękna katastrofa. W Marvel's Avengers utopiono miliony dolarów

przeczytasz w 2 min.

W przygotowanie i promowanie Marvel's Avengers zainwestowano wiele. Niestety dla Square Enix już teraz pewne jest, że inwestycja nie tylko nie przyniesie zysków, ale nawet się nie zwróci.

Marvel's Avengers to finansowa klapa

Początkowo wydawało się, że Marvel’s Avengers będzie sukcesem. Sprzedaży gry po dobrym starcie szybko jednak wyhamowała i ostatecznie okazuje się niższa od odczekiwań. Gracze nabyli do tej pory około 3 mln egzemplarzy, a w założeniach wydawcy było 5 mln egzemplarzy w rękach klientów i to w określonym terminie (do końca września).

Oficjalnie koszty produkcji nie zostały podane i zapewne się to nie zmieni. Nieoficjalnie mówi się jednak o 170-190 mln dolarów jako o budżecie gry, a więc o kosztach produkcji, reklamy i kilku innych składowych, które pochłania stworzenie i wprowadzenie do sprzedaży gry AAA. To właśnie Marvel’s Avengers wskazywane jest jako główny winowajca słabego pod względem finansowym ostatniego kwartału w wykonaniu Square Enix.

Nawet kupujący szybko mają dość Marvel's Avengers

Zaskoczenie? Marvel’s Avengers nie jest niestety tytułem, który zasługuje na mnóstwo pochwał, również w naszej recenzji nie wypadł najlepiej. Także wśród tych, którzy zdecydowali się na zakup nie brakuje wyrażających raczej negatywne komentarze.

I najwyraźniej na nich się nie kończy. Statystki z platformy Steam dobitnie pokazują, że bardzo duże zainteresowanie w pierwszych po premierze błyskawicznie spadało w kolejnych tygodniach. Do tego stopnia, że bawiących się jest już ponad 90% mniej.

Marvel's Avengers Steam

Trudno spodziewać się, że na innych platformach sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej. Ciężko też nastawiać się na to, że Marvel's Avengers pobije nowe konsole, na których pojawi się w przyszłym roku.

Kupiliście Marvel's Avengers? A być może chociaż graliście (w testach beta lub znajomego)? Co sądzicie o tym tytule?

Źródło: @gibbogame

Warto zobaczyć również:

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Wg mnie co może wydawać się głupie, produkuje się za dużo gier szczególnie sieciowych. Rynek bardzo się posegmentowal i rozbił na małe czesci. Gracze nie maja czasu poświęcić się jednej grze bo są kuszeni nowymi produkcjami.
  Co do samego gry z artykułu to nie wiem nie grałem nie wypowiadam się na temat jej jakości
  • avatar
   Gadon
   2
   No i dlatego to studio zostało odsunięte od Tomb Raider najnowszego... W ten sposób wydawca sobie dwa razy strzelił w kolano z wyrzutni rakiet ;)
   • avatar
    guru43
    2
    "Początkowo wydawało się, że Marvel’s Avengers będzie sukcesem."- czyli jestem jedną z nielicznych osób, które juz po pierwszej wzmiance o grze, przewidywały, że skończy się klapą?
    • avatar
     kitamo
     0
     Bedzie w PS+ pewnie za chwile i wtedy ożyje na dlużej ale pod warunkiem ze dodadzą kontent.
     • avatar
      Mario2k
      0
      Za taką kasę można by zrobić kilku Wiedźminów i Cyberpunka 2077
      • avatar
       Kapitan Nocz
       0
       3 000 000 x 230 i wy mówicie, że gra się nawet nie wróci? Proponuję posiedzieć z dziećmi na zajęciach online z matematyki. Kolorowanki z numerami mogły by pomóc w redagowaniu skomplikowanych tematów matematycznych :)
       • avatar
        Matrix1
        0
        Cena od 268 zł na Pc
        Wszystko i na temat
        • avatar
         MastaLama
         0
         Trochę spóźnili się w premierą a gra znacznie poniżej oczekiwań- bardzo szkoda bo można było zrobić kawał dobrej gry i sporo na tym ugrać
         • avatar
          szymcio30
          0
          Był potencjał, ale już sam wygląd bohaterów się różni od filmowego pierwowzoru. Ich umiejętności też zbyt dobrze nie zrobiono, a co najgorsze technicznie i fabularnie ta gra leży
          • avatar
           pablo11
           0
           Czy kogokolwiek dziwi fakt, że gra tak szybko umarła ?? Raczej nie powinno. Jak się robi zawartość starczającą na kilka godzin rozgrywki, to nie ma sensu wymagać, że gracze będą w to grać dłużej niż tydzień-dwa.
           Był już przykład podobnej gry. Anthem się nazywał. Tylko tam było jeszcze wymuszenie gry sieciowej z innymi graczami (nie było opcji botów). Przez co jak gra zaczęła umierać, to umarła na dobre, bo solo nie dało się w to w ogóle grać.
           Coś czuje, że podobny los czeka najnowszy tytuł Activision... Co prawda oni lepiej działają w marketingu w Stanach i nawet jak ColdWar nie sprzeda się w ogóle w Europie, bo to słaba gra, to w Stanach nie będą zwracać.
           • avatar
            Klaudia_69
            0
            Masz ochotę na spotkanie bez zobowiązań z dominującą Panią ?
            Pisz na MOJE69.PL
            • avatar
             ElFi_
             0
             Kupiłem, przeczytałem recenzję i... nawet nie zainstalowałem.