Wydarzenia

Winamp i Shoutcast uratowane

przeczytasz w 1 min.

Popularne produkty AOL w rękach agregatora internetowych stacji radiowych.

Winamp uratowany

Pod koniec listopada świat obiegła informacja, że serwis AOL zamierza oficjalnie zakończyć historię swoich dwóch produktów – legendarnego odtwarzacza Winamp oraz usługi strumieniowania multimediów Shoutcast. Wraz z dniem 20 grudnia nie tylko zaprzestane miało zostać wsparcie, ale wręcz wszelki słuch o produktach miał zaginąć. Tak się jednak nie stało.

Mówiło się więc, że ktoś może je uratować poprzez odkupienie praw – AOL ujawnił nawet w połowie grudnia, że negocjacje weszły w końcową fazę. Stawiano przede wszystkim na Microsoft, który dzięki temu mógłby albo rozwinąć, albo wręcz zastąpić swój Windows Media Player. Jeśli też tak myśleliście, to nie trafiliście. Winamp i Shoutcast trafiły bowiem w ręce firmy Radionomy.

Radionomy to międzynarodowy agregator internetowych stacji radiowych z siedzibą w belgijskiej Brukseli. To właśnie on miał wejść w posiadanie praw do Winampa i Shoutcasta według nieoficjalnego wprawdzie raportu, ale wystosowanego jednak przez spokrewnione ze spółką AOL źródło. Umowa została juz ponoć sfinalizowana.

Winamp Radionomy

Jak Radionomy wykorzysta swoje nowe nabytki? Przede wszystkim do rozwoju swojej bazy – oryginalny katalog składa się aktualnie z 6 tysięcy stacji. Shoutcast zawiera natomiast aż 50 tysięcy kanałów. Winamp natomiast będzie najprawdopodobniej użyty w celu dotarcia przez dostawcę do większej liczby słuchaczy.

Pozostaje już tylko czekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Lama

Historia tematu:

Źródło: SlashGear, TechCrunch, Rappler, TechAeris, AndroidPolice

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  No to lama uratowana.
  • avatar
   dynamite
   6
   Do poprawki: "Umowa została sfinalizowana dzisiaj, a więc w piątek, 2 stycznia."
   Dzisiaj mamy czwartek 2 stycznia.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Narzekacie na 5x wersję Winampa, a ja użytkuję go od ponad 10 lat i co? Różnicy w funkcjonowaniu nie widzę, używam do słuchania mp3 i radia, jak działał tak działa, wersja lite dla mnie starcza, i nie zauważam zmuła czy coś, uruchamia się od razu po kliknięciu w ikonke i pracuje stabilnie.
    • avatar
     sebastianzola
     1
     Ja polecam AIMP3
     • avatar
      Konto usunięte
      -12
      Winamp - serio ktoś z tego korzystał ?
      • avatar
       michal0120
       0
       każdy imprezował
       • avatar
        Dragonik
        0
        Piszecie aimp rulez tyle że zanim aimp powstał to Winamp był już dawno dawno i był na prawdę dobry dopóki nie zrobiono wersji 5.x
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         No i pożera 8MB RAM!!! Co tak dużo? Co za padło... - tak niektórzy piszą, w smartfonie się tym nie przejmuję, a co dopiero w kompie.
         • avatar
          irondick
          0
          Winek to winek jest dobry. "Na początku był WinAmp..." ;-)