Systemy operacyjne

Windows 10, kalkulator, kontrola użytkownika, czyli najbardziej absurdalne komunikaty

przeczytasz w 1 min.

Wyłączysz w Windows 10 kontrolę konta użytkownika... nie uruchomisz kalkulatora

Windows 10 kalkulator kontrola użytkownika

Kilka dni temu pojawiła się bardzo fajna aplikcja wyłączająca lub blokająca w Windows 10 to, co nie chcielibyśmy aby działało lub nas śledziło - Ultimate Windows Tweaker 4.0. Z rozpędu można wyłączyć to i owo, między innymi Kontrolę konta użytkownika. Wyłączenie KKU daje dość interesujące skutki. Na przykład, nie można uruchomić systemowego kalkulatora Windows. Co ciekawe, każda inna, nawet zewnętrza aplikacja uruchamia się bez problemu. Czyżby wbudowany w Windows 10 kalkulator był aż tak niebezpiecznym narzędziem?

Co do samego Ultimate Windows Tweaker 4.0 i jego możliwości. Dwa tygodnie po wyłączeniu w Windows 10 między innymi: telemetrii, biometryki, reklam opartych na ID, wyszukiwarki Bing, Cortany, udostępniania aktualizacji, wysyłania do MS danych z raportami błędów i nie tylko..., nagrywania kroków, etc, etc, mam autentyczne wrażenie, że mój laptop i sam system działa nieco żwawiej, kursor myszki już tak nie zacina jak kiedyś, przesyła mniej danych (a to też daje się zmierzyć i monitorować).

Jednym słowem polecam w Ultimate Windows Tweaker 4.0 zajrzeć w pierwszej kolejności do sekcji Security & Privacy i do zakładki Privacy.

Przy okazji, zapraszamy Was do blogów benchmark.pl i zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat Windows 10... ewentualnie poradników jak obok Windows 10 postawić np: Ubuntu ;) Dla najciekawszych blogów postaramy się załatwić fajne nagrody. Powodzenia!

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ernestynian
  28
  Podoba mi się ten swobodny styl pisania :)
  • avatar
   kropak
   4
   Ten windows 10 to dobry program dla masochistów :D
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    ciekaw, czy kiedyś zrobią coś dobrego
    • avatar
     nymus156
     1
     Mogliby w końcu rozwiązać problem z Błędem krytycznym Cortany i menu start, a nie bawić się z jakąś kontrolą użytkownika
     • avatar
      dezmont
      1
      Poczekam na kolejny Windows, bo ten czuje że padnie szybciej niż powstał
      • avatar
       Detrioux
       -2
       Ten programik to tylko panel sterowania w jednym. Ja już dawno powyłączałem wszzytkie programy w tle i wysyłanie raportów na minimum.
       Zauważyłem że M$ zawsze włącza mi windows Defendera oraz coś co komunikuje się z moimi urządzeniami zewnętrznymi (tablet, telefon). Zawsze jak to wył to automatycznie włącza.
       Ostatnio też miałem problemy z startem który nie chciał sie właczyć (musiałem użyć powershella). Teraz nie działa mi appstore i aplikacja photo która była bardzo przejrzysta.
       • avatar
        zakius
        -2
        kalkulator jest metro to bez uac nie wstanie, proste...
        swoją drogą, Paint z visty waży ponad 10x mniej i jest bardziej użyteczny od wstążkobestii z 7...
        czasami przesadzają z "innowacjami"
        • avatar
         kukucz
         -9
         Wielka mi sensacja. Komunikat wszystko tłumaczy.

         Wyłączenie kontroli konta użytkownika blokuje uruchamianie nowoczesnych aplikacji (działających pod modern UI) i działanie to jest znane od czasów Windows 8.

         Microsoft w Windows 10 porostu ma kalkulator uruchomiany jako aplikację modern UI (nie wiem czy Windows 10 ma tylko taką czy pozostał na dysku w starej wersji .exe). Ale jak widać domyślnie uruchamiana jest wersję modern UI. A jak ktoś znacząco obniża swoje bezpieczeństwo poprzez wyłączenie kontroli konta użytkownika musi się liczyć że nie wszystko będzie działać.
         • avatar
          Renji
          0
          Ja mam wyłączoną KKU, i wszystkie apki mi sie normalnie uruchamiają. Kalkulator działa w trybie normalnym i w trybie tabletu czyli modern UI. Nawet sklep działa, więc nie wiem czy to nie jakiś żart lub odosobniony przypadek.