Systemy operacyjne

Prościej się nie da - Windows 10 ułatwia wideorozmowy

przeczytasz w 1 min.

Nie potrzebujesz żadnej aplikacji i nie musisz też nigdzie się rejestrować. Windows 10 zyska wkrótce funkcję Meet Now, która ułatwi nawiązywanie i dołączanie do rozmów wideo.

Meet Now w Windows 10 - widerozmowy bez aplikacji i rejestracji

Komputer z systemem Windows 10 i kamerka z mikrofonem – albo po prostu laptop – wkrótce będzie wszystkim, czego potrzebujesz, by przeprowadzić rozmowę wideo. Zniknie konieczność instalowania jakichkolwiek dodatkowych aplikacji czy zakładania kont w tym lub innym serwisie internetowym. Wszystko to dzięki nowej funkcji o nazwie Meet Now.

W kwietniu pisaliśmy o funkcji Meet Now w aplikacji Skype. Była to odpowiedź Microsoftu na rosnącą popularność takich rozwiązań jak Zoom, znacząco upraszczających organizowanie i uczestniczenie w rozmowach wideo. Wspomniana funkcja umożliwiała użytkownikom komunikatora generowanie linku do konferencji, za pomocą którego rozmówca mógł się przyłączyć bez rejestracji czy instalacji programu. 

Meet Now Skype

Teraz gigant z Redmond idzie o krok dalej i eliminuje konieczność posiadania konta Skype nawet przez tego jednego z uczestników wideokonferencji. Na tym właśnie polega nowa funkcja Meet Now w Windows 10, która lada chwila będzie dostępna dla każdego użytkownika „Dziesiątki”. 

Jak rozpocząć rozmowę wideo w Windows 10 – Meet Now?

Wszystko, co będzie trzeba zrobić, aby rozpocząć wideorozmowę, to kliknąć przycisk Meet Now na pasku zadań, a następnie wybrać opcję tworzenia spotkania (znajdującego się zaraz obok drugiego przycisku, umożliwiającego dołączenie do istniejącej już grupy). Nie trzeba będzie mieć konta w usłudze Skype ani nawet pobierać samego programu – wszystko będzie zintegrowane z systemem. 

Meet Now Windows

Tym „wszystkim” będzie pełny zestaw funkcji znanych ze Skype’a. To oznacza między innymi możliwość zamazania tła czy też nagrywania rozmów. Myślisz, że dasz szansę funkcji Meet Now czy wolisz korzystać z innych usług? Daj znać w komentarzu.

Źródło: Microsoft, WindowsLatest, MSPowerUser, informacja własna. Screen: Rafel Rivera/Twitter

Czytaj dalej o Windows 10: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Zasadniczo to jest dobre, że będzie kolejna, fafnasta platforma do wideorozmów. Brak rejestracji i ogólna prostota jest atutem w wielu wypadkach. Ale też brak zaawansowanych funkcji w wielu innych wypadkach będzie dyskwalifikujący. A w artykule mocno brakuje porównania funkcjonalności i ograniczeń na tle konkurencji.
  • avatar
   LocutusOfBorg
   1
   Nareszcie odpowiedz na FaceTime pod Windows :) Nice!
   • avatar
    brettsinclairdannywilde
    0
    Zobaczymy czy będzie możliwość zaawansowanej konfiguracji urządzeń AV, bo od tego wiele zależy, ale póki co żadna ze znanych mi aplikacji (włącznie z Zoom'em) nie posiada opcji odbioru dźwięku przez SDi czy HDMI, przez co konieczne jest oddzielne wprowadzanie dźwięku przez interfejs audio.