Systemy operacyjne

Windows 10 - świetne nowości nadciągają

przeczytasz w 1 min.

Prawdopodobnie jeszcze przed końcem tego roku użytkownicy Windows 10 otrzymają karty w eksploratorze plików i narzędzie Power Throttling.

Wraz z udostępnieniem Creators Update firma Microsoft ruszyła z kopyta z rozwijaniem kolejnej dużej aktualizacji systemu Windows 10 znanej jako Redstone 3. Okazuje się, że może ona wprowadzić kilka naprawdę ciekawych nowości.

Do tej pory słyszeliśmy o dwóch dużych nowościach, które mają zostać wprowadzone w Redstone 3. Pierwszą jest People Bar, czyli pasek, który sprawić ma, że korzystanie z systemu będzie bardziej społecznościowe. Druga nowość to Project NEON, a więc kolejny etap rozwoju interfejsu graficznego Windows 10. Teraz do tej listy dopisać musimy dwie kolejne ciekawostki.

Dla wielu użytkowników niezrozumiałe jest to, dlaczego Microsoft tak wzbrania się przed dodaniem kart w eksploratorze plików i swoich programach (np. składnikach pakietu Office). Usprawniłyby one działanie na tych oknach (zresztą robią to już dziś, tyle tylko, że konieczne są zewnętrzne narzędzia). Wygląda na to, że gigant wreszcie zmienił zdanie.

Windows 10 karty

Serwis Windows Central poinformował, że Microsoft faktycznie może chcieć wprowadzić karty do okien. Co ciekawe, rozwiązanie to byłoby wbudowane w system i działało w każdej aplikacji – innymi słowy, karty pojawiłyby się w eksploratorze plików i MS Office, ale też we wszystkich innych uniwersalnych programach ze sklepu Windows Store.

Windows 10 karty Word

Nie zostało jeszcze potwierdzone, że karty zadebiutują w Redstone 3. Prawie na pewno jednak pojawi się w tej aktualizacji funkcja Power Throttling. Umożliwi ona ograniczenie ilości zasobów przekazywanych na rzecz procesów działających w tle. Cel: optymalizacja działania najważniejszych programów oraz zmniejszenie zużycia energii przez procesory. Zła wiadomość jest taka, że dotyczy to tylko posiadaczy układów Intela od Skylake wzwyż.

Windows 10 PT

Aktualizacja Redstone 3 ma zostać udostępniona jeszcze przed końcem tego roku. Tymczasem przypominamy najważniejsze wiadomości związane z Creators Update:

Źródło: Windows Central. Foto: Microsoft, screeny: Windows Central

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  anzeh
  35
  "People Bar, czyli pasek, który sprawić ma, że korzystanie z systemu będzie bardziej społecznościowe"

  Wypad z Baru. To mój system.
  • avatar
   cyberant
   12
   heh :) mam podobne odczucia. Ostatnio gdzie człowiek nie kliknie, czego nie zrobi... to zanim jeszcze zdąży zapisać swoją pracę na dysk, to już mu wyskakują okienka "prześlij komuś, wrzuć na stronę xyz itp, udostępnij w chmurze" Tak jakby wszystko, totalnie i absolutnie wszystko było robione pod publikę i dla kogoś... a najlepiej żeby zaraz po zrobieniu wystawić "szanownemu gremium" które łaskawie wytknie wszystkie błędy i z radością skrytykuje... ;)
   • avatar
    Wasek
    7
    People Bar.. Ja pier.. I co jeszcze?
    • avatar
     kriswolf
     5
     I gdzie te świetne nowości?
     • avatar
      beem85
      2
      Bill wracaj i ratuj ten system.
      • avatar
       aendrju
       1
       A niebawem w następnej dużej aktualizacji będzie przymus posiadania kamerki która będzie cię nagrywać 24/7 inaczej nie uruchomisz systemu i nie zrobisz już żadnej aktualizacji. Praca systemu tylko online i to system będzie decydował co i o której godzinie wolno Ci uruchomić.

       P.S. Jak ktoś nie zrozumie tych zdań powyżej proszę nie minusować :P
       • avatar
        Fenio
        0
        W filmie Snowden padło ciekawe zdanie.

        "Jeśli chcesz bawić się wszystkimi nowymi
        zabawkami i czuć się bezpiecznie.
        Płacisz cenę wstępu."

        Plebs bez wiedzy i świadomości chce się bawić nowinkami technologicznymi które kiedyś były zarezerwowane dla informatyków i pasjonatów ? To jest właśnie ta cena wstępu.
        • avatar
         tazik21
         0
         AVG już od dawna ma optymalizacje w czasie rzeczywistym.
         • avatar
          NextGen1987
          0
          Czyli nawet więcej syfu do wyłączenia.. ;)