Oprogramowanie

Wszystkie telefony pod kontrolą na komputerze z Windows 10

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja Twój telefon na Windows 10 obsłuży więcej niż jednego smartfona, a każdy kolejny połączysz w wygodny sposób. To jedna z wielu nowości nadciągających do tego świetnego programiku.

Wszystkie swoje smartfony łatwo połączysz z komputerem z Windows 10

Aktualnie w Windows 10 możesz odbierać wiadomości i otrzymywać powiadomienia tylko z jednego smartfona, więc jeżeli korzystasz z dwóch, to musisz wybierać. Wkrótce ma się to zmienić, a pisząc „wkrótce”, mam na myśli: przy okazji jednej z najbliższych aktualizacji aplikacji Twój telefon. 

To nie plotka, lecz oficjalna zapowiedź ze strony zespołu rozwijającego tę aplikację. Wynika z niej, że w prosty sposób, klikając po prostu przycisk „Dodaj urządzenie”, będziemy mogli łączyć z komputerem kolejne smartfony, by wszystkich naszych urządzeń dotyczyła funkcjonalność, na którą składają się przede wszystkim: 

 • odbieranie i zarządzanie powiadomieniami,
 • czytanie i wysyłanie wiadomości, 
 • odbieranie i wykonywanie połączeń 
 • czy przeglądanie zdjęć ze smartfona. 

Nowości w aplikacji Twój telefon na Windows 10 będzie więcej

Oprócz możliwości wygodnego podłączenia większej liczby smartfonów, do aplikacji Twój telefon zmierza też kilka innych nowości. To przede wszystkim możliwość sterowania odtwarzaczem muzycznym, ale też opcja usuwania zdjęć ze smartfona z poziomu komputera i podgląd systemowych ikonek (z zasięgiem, poziomem naładowania akumulatora, włączoną łącznością bezprzewodową itp.). 

Niestety to, co się nie zmienia, to fakt, że wciąż komputer z „Dziesiątką” możemy połączyć tylko ze smartfonem z Androidem – użytkownicy iPhone’ów nadal muszą obchodzić się smakiem.

Źródło: Microsoft Your Phone, MSPowerUser

Czytaj dalej o Windows 10: 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MokryN
  5
  Ten program jest dopiero wersja beta. Cały czas problem z kopiowaniem tekstu, synchronizacja, dodatniem telefonu itd. to coś nie powinno ludzi oglądać w tej wersji.
  • avatar
   Dekard
   5
   warto dodać: "pod kontrolą Microsoftu" ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    ja nie chcę by coś tak zawodnego i bezsensownego jak windows, rządziło u mnie czymkolwiek. godzę się jedynie na rządzenie grami pod windows.
    • avatar
     BariGT
     1
     Trzymajcie mnie w 5ciu abym wszystkich urządzeń nie dał pod kontrolę win10 - hahahhahahahha
     • avatar
      marchello
      1
      Tylko po co to komu, nawet w pracy mi się nie sprawdził. Ani chwili spokoju. A jeszcze ciagle bugi
      • avatar
       Much_
       -1
       "Niestety to, co się nie zmienia, to fakt, że wciąż komputer z „Dziesiątką” możemy połączyć tylko ze smartfonem z Androidem – użytkownicy iPhone’ów nadal muszą obchodzić się smakiem." - a miałem pisać że z ajfonem się nie połączy, szkoda, ale cóż mam MCbooka i wystarczy stacjonarka do pracy :P
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Jak by to wprowadzili kiedy mieli swój system mobilny to byłby hit a teraz w dobie komunikatorów to nawet szkoda sprawdzać
        • avatar
         st4lk3r
         0
         W Note 10+ mam Samsung Dex i śmiga dużo lepiej niż to, co oferuje Windows ;)
         • avatar
          xmexme
          0
          Nie wszystkie zgłaszam że mój out of control.
          a windows 10 nawet nie wie że ma internet.
          • avatar
           Sajgoniarz
           0
           Przecież to totalny badziew. Napisane w UWP, więc nie chodzi jako serwis, nie jest w autostarcie, a po uruchomieniu zaśmieca pasek start, zamiast lądować w trayu. Aplikacja na telefon zresztą wcale nie lepsza, bo system bez problemu ją ubija, więc znów, jak sami jej nie otworzymy, to żegnajcie powiadomienia. Do tego na 2G,z którego korzystam większość czasu, ciagle twierdzi, że nie ma internetu.