Systemy operacyjne

Windows 8 wykryje naszą obecność

przeczytasz w 1 min.

System Windows 8 wyposażono w oprogramowanie, które będzie obsługiwało mechanizmy wykrywania obecności użytkownika i miejsca, w którym się znajduje.

Windows 8 Build 7850 odkrywa przed nami kolejne tajemnice. Użytkownicy przedpremierowej wersji systemu odkryli jego kolejną funkcję, a mianowicie „Detect Human Presence”. W wolnym tłumaczeniu można ją określić jako „Wykrywanie obecności człowieka”.

Warto przeczytać:
To może być Menedżer Zadań Windows 8
 Windows 8 ze zintegrowanym czytnikiem PDF

Co prawda nie wiadomo do końca, za co odpowiada ta funkcja, ale prawdopodobnie dzięki niej komputer będzie wiedział w jakiej odległości od komputera się znajdujesz, czy pracujesz na nim i wiele więcej.

Naszym zdaniem wygląda to na rozwiązanie podobne do stosowanego przez Kinect, jednak ściśle powiązane z najnowszym systemem Microsoftu. Zwłaszcza, że znajduje się ono przy takich pozycjach jak akcelerometr, lokalizacja i dopasowanie jasności klawiatury i ekranu.

Dzięki takiej innowacji sterowanie maszyną byłoby jeszcze prostsze niż w chwili obecnej i wymagałoby jedynie minimalnej ingerencji użytkownika. Obsługa komputera za pomocą gestów i naszego zachowania nie stanowiłaby żadnego problemu. Komputer mógłby uruchamiać się po zauważeniu, że się budzimy, a film automatycznie zatrzymywałby się, gdybyśmy w jego trakcie poszli do kuchni po przekąski.

Z całą pewnością byłoby to ciekawe, innowacyjne i przede wszystkim użyteczne rozwiązanie, dzięki któremu Microsoft ze swoim Windowsem byłby duży krok przed konkurencją. Miejmy nadzieję, iż zobaczymy je w finalnej wersji Windows 8.


Źródło: softpedia.com

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

 

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pierwszy!
  • avatar
   angelboy
   0
   po co mi 8-mka skoro w ogóle się niczym nie różni od 7-demki jedynie jakieś nikomu niepotrzebne pierdoły zostały dodane które pewnie bedą zaśmiecały system i go spowalniały a koszt pewnie wyniesie od 500 do xxxx tysiączków zł ...
   • avatar
    Rakoth
    0
    Oj potraficie tylko marudzić, win7 to dobry system więc wystarczy, że go jeszcze ulepszą, zoptymalizują, dodadzą nowe bajery i nazwą go win8. Tak samo jest z samochodami, jak wyjdzie dobry model to następny ma bazę ze starego tylko, że ulepszoną, poprawioną i z dodatkami.
    • avatar
     Patrick.
     0
     Za nniedługo - "Windows 8 otworzy nam sedes i spłucze, kiedy skończymy" ta..
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Windows 8:
      Dave Bowman: Hello, HAL. Do you read me, HAL?
      HAL: Affirmative, Dave. I read you.

      Windows 9:
      Dave Bowman: Open the pod bay doors, HAL.
      HAL: I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Dobry pomysł. Takie coś powinno być już od Win7 :D Wydawanie poleceń (j.polskim) sterowanie gestem, czy wykrywanie obecności, rozpoznawanie użytkownika i dostosowywanie ustawień do preferencji danej osoby automatycznie :)

       Niestety obawiam się, że będzie podobnie jak z Kinektem - czyli MS zechce nas podglądać przez oko kamery...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        To kolejny fake? Jeśli nie to fajna funkcja.
        • avatar
         Kropeczka
         0
         mądry pomysł, chyba kupię akcje Micromiękkiego.
         Zamiast S,P. Co rok, góra dwa nowy system.
         Firma dba o akcjonariuszy.
         • avatar
          Nickon
          0
          Kinect fajna sprawa, ale szczerze mówiąc, to nie wiem czym tu się podniecać, skoro o wiele większą innowacją jest np. projekt Emotiv.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Słyszałem, że win8 ma być wielojądrowy i przez to wielowątkowy. Myślę, że to będzie jego największa zaleta i różnica wobec istniejących systemów. Znacznie poprawią optymalizację i będzie przebój. Pomijając już wyżej wymienione dodatki.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Po pierwsze funkcja "Detect Human Presence" ma służyć firmie Microsoft do monitorowania komputerów, na których będzie zainstalowany system Windows 8. Ma to ukrócić szarą strefę piratów komputerowych...

            Jest to takie "zamaskowane" działanie ze strony Microsoftu, gdyż jak wiemy firma ta zapłaciła ogromną karę za chęć wmontowania takiego programu szpiegowskiego w Windows Vista... Teraz program ten będzie miał wiele zastosowań, co pozwala na umieszczenie go w kodzie systemu bez szczególnych konsekwencji...

            Jak wiemy nie można zdalnie monitorować komputerów użytkowników, przez co znaczna część posiadanych systemów pochodzi z "szarej strefy"...
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Bardzo fajnie by zrobili, gdyby Microsoft podzielił się na dwie grupy. Grupę pierwszą - robiącą właśnie takie Windows 8 i dodająca pierdoły tego typu. I grupę drugą robiąca systemy dobre i dopracowane typu XP i 7.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Jest kolejny shit dzieki ktoremu bd sie wieszal i bsod'owal
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               wesołych świąt a wiecie może skąd można pobrać tą 8mkę???
               • avatar
                Chiny_X
                0
                A w wymaganiach min 8 gb ram dla samego windowsa i procesor min 4rdzenie.
                No i opłata za tak naprawde kolejny większy service pack dla visty
                • avatar
                 Skaza
                 0

                 Wszystko jest kwestią wolnego wyboru.

                 Jeżeli komuś nie odpowiada możliwość śledzenia użytkownika przez system, nie musi wydawać dodatkowych środków na kamerę, czy też Kinekt. Zresztą nie wyobrażam sobie pracy na komputerze za pomocą gestów. Przecież ani to wygodne, ani potrzebne.

                 Jeżeli dany produkt nie spełnia naszych oczekiwań, wymagań, przecież nie musimy go kupować. Jeszcze w ubiegłym roku pracowałem na Windows 2000 i nie narzekałem.