Smartfony

Xiaomi pokazało koncept smartfona przyszłości - bez portów i przycisków, a z ekranem wodospadowym

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Smartfon z ekranem wodospadowym i czterema zakrzywionymi krawędziami, bez portów i przycisków. Taką wizję snuje przed sobą i nami Xiaomi.

Smartfon ekranem wodospadowym to kolejny pomysł Xiaomi

Xiaomi coraz częściej podkreśla, że nie jest tylko jednym z wielu producentów na rynku mobilnym. Określa się nawet mianem światowego lidera technologii i chociaż wiele osób mogłoby z tym długo dyskutować, nie da się ukryć, że Chińczycy coraz częściej chwalą się bardzo interesującymi rozwiązaniami. Ledwie kilka dni temu była okazja usłyszeć o nowej technologii ładowania Mi Air Charge, dziś natomiast został pokazany koncept smartfona z tzw. quad-curved waterfall screen, czyli ekranem wodospadowym.

Nie dziwią w związku z tym określenia, iż treści będą prezentowane tutaj na wzór tego, w jaki sposób zachowuje się woda w wodospadzie. I chociaż to marketingowe określenia, faktem jest, że ekran został tu zakrzywiony pod kątem 88° i to nie na dwóch, ale na wszystkich czterech krawędziach.

Czy takie rozwiązanie jest problematyczne w produkcji? Zdaniem Xiaomi samo zgięcie wyświetlacza to dość prosty proces, gorzej jeśli chodzi o wyprodukowanie odpowiednio zakrzywionego panelu szklanego. Oczywiście skoro idea została przedstawiona światu to można domyślać się, że producentowi się udało. Jak sam twierdzi, „przełamało tu technologiczne ograniczenia w produkcji szkła.”

Smartfon przyszłości Xiaomi, bez portów i przycisków

Skoro prawie cała ramka smartfona została zakryta ekranem, mogą pojawić się pytania dotyczące portów oraz przycisków. Te ostatnie, jak przystało na smartfona przyszłości, mają być replikowane przez „bardziej eleganckie alternatywy”. Uwzględniono tu również kamerę selfie pod wyświetlaczem i eSIM, brak portów oznacza z kolei nastawienie na bezprzewodowe ładowanie baterii.

Czy taki smartfon trafi do sprzedaży? Póki co planów nie ma. Chociażby z tego powodu, że masowa produkcja tak zagiętego szkła, nawet jeśli możliwa, to byłaby szalenie droga. Dodatkowo chociaż o porzuceniu portów spekuluje się nie o dziś, wydaje się, że obecnie i na to jest za wcześnie. Być może w przyszłości czekają nas jednak właśnie takie lub podobne propozycje. Podoba się Wam?

Źródło: Xiaomi

Warto zobaczyć również:

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Qpers
  Ładny render, nic poza tym. Niczego nie wnosi i nie ma niczego wspólnego z rzeczywistością. Stworzyć filmiki to każdy potrafi :P
  11
 • avatar
  youkai20
  Nienawidzę takich zaobleń.
  8
 • avatar
  develoop
  Bez przycisków, Bez portów a czy Bez Reklam też ?
  6
 • avatar
  Ciekawski_
  Dla mnie koncepcja kompletnie bez sensu. Po co ekran na bokach? A tym bardziej szkło? Żeby łatwiej było uszkodzić, bo nie będzie żadnej powierzchni amortyzującej? Brak portów to też znaczne zmniejszenie funkcjonalności.
  Zdecydowanie ciekawszym pomysłem są składane/zwijane ekrany. Moim zdaniem w tym kierunku powinni iść producenci.
  3
 • avatar
  Silver
  Coż prototyp tylko na pokaz, nie widzę żadnych pozytywnych rozwiązań takiego modelu nie mówiąc o tym jak duża szansa będzie na przypadkowe uszkodzenie. Jak wypuszczą faktycznie taki produkt to czekam na filmik tego gościa z YT co rysuje i łamie telefony sprawdzają ich wytrzymałość oraz podatność na rysy.
  2
 • avatar
  greghostor
  Co to za wizja jakiegoś szajsu, Czekam na tel zwijany w rulon
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Wow spływa po nim jak krew po pęcherzu :P
 • avatar
  piomiq
  Wolałbym rozsuwanego Oppo.
 • avatar
  greghostor
  A ma wysuwane skrzydła żeby dolecieć na nim do roboty? albo robi śniadanie?
 • avatar
  Goldengecko
  No ciekawe kiedy jakaś rewolucja w Bateriach
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  po co w smartfonie ekran? jest zupełnie zbędny :)
 • avatar
  tomtag
  Ło Panie ,a gdzie ja na to etuji dostane?!?!?!? :)