Internet

Płacą za brak reklam. YouTube i tak je wyświetla

przeczytasz w 2 min.

Korzystając z darmowej wersji YouTube, należy liczyć się z tym, że na platformie będą pojawiać się reklamy. Można je usunąć, kupując subskrypcję YouTube Premium. Okazuje się jednak, że nawet płatny YT nie jest wolny od reklam – przynajmniej w niektórych przypadkach.

W ostatnich tygodniach cena YouTube Premium (i YouTube Music) została podniesiona. Użytkownicy, którzy chcą korzystać z platformy bez przerywających filmy reklam, muszą zapłacić minimum 25,99 zł za pakiet indywidualny lub 46,99 zł za pakiet rodzinny.

Brak reklam na YouTube Premium to nie jedyna korzyść, o której mówi Google. Poza tym użytkownicy mogą pobierać filmy i oglądać je w trybie offline, a ponadto możliwe jest odtwarzanie treści w tle. Okazuje się jednak, że największa zaleta płatnego YT, a więc brak reklam, stała się w ostatnim czasie tematem dyskusji na forach internetowych, a użytkownicy domagają się reakcji ze strony Google. Wszystko to za sprawą tego, że na platformie pojawiają się ogromne banery reklamowe, których to być nie powinno.

YouTube Premium z reklamami. Kolejne zgłoszenia użytkowników

“Zastanawiam się, czy komukolwiek jeszcze, kto ma Premium, wyświetlają się reklamy” – pisze użytkownik @CaptainMystery_123 na serwisie Reddit, który publikuje zrzut ekranu aplikacji z wykupionym pakietem Premium, a na nim widoczny baner z reklamą pod filmem. Wśród kilkuset komentarzy nie brakuje użytkowników zwracających uwagę na ten sam problem.

YouTube Premium z reklamami?

Internauci podkreślają, że wprawdzie reklamy nie wyświetlają się przed lub w trakcie odtwarzania filmów, ale na ekranie aplikacji pojawiają się duże grafiki reklamowe kierujące do różnych serwisów lub aplikacji i gier w sklepie Google Play. Ze zdjęć opublikowanych w internecie wynika, że reklamy zajmują większość wyświetlanego obrazu, kiedy film na YouTube jest wyświetlany w miniaturce.

Google nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia. Nie można zatem ze 100-procentową pewnością potwierdzić, czy raportowany przez wielu użytkowników problem jest błędem w oprogramowaniu, który może zostać rozwiązany aktualizacją aplikacji, czy może jednak gigant zdecydował się na uruchomienie programu pilotażowego mającego na celu umieszczenie reklam wyświetlanych poza filmem – mimo wykupionej subskrypcji YouTube Premium.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  metalmorphosis
  19
  Metoda małych kroków. Najpierw skłonić ludzi do płacenia. Nawet jeśli większość nie będzie chciała płacić to znajdą się chętni którzy to zrobią. Przyzwyczaić ich do płatności aby stały się codziennością. Wprowadzić reklamy do płatnych usług. Najpierw w postaci samych bannerów. Nawet jeśli niektórym to się nie spodoba to będą tacy co będą dalej płacić i bronić takich rozwiązań bo przecież takie bannery nikomu nie przeszkadzają. Gdy szum przycichnie pora na kolejne kroki. Albo zwiększenie cen, albo stopniowe zwiększanie ilości reklam i wprowadzenie o wiele droższego pakietu "bez reklam", w który po pewnym czasie pojawią się bannery reklamowe i tak w kółko Macieju.
  • avatar
   PITUCH3
   7
   adblock w jakiej kolwiek formie, daj donate 5$ raz na rok niz 10$ co miesiac
   newpipe android,. j/w
   • avatar
    vacotivus
    4
    Nie płacić, używać adblocków. Sami się o to proszą. Nie będą nam szczać na głowy i wmawiać, że pada deszcz.
    • avatar
     xxx.514
     1
     Adblock, adblock, adblock....
     • avatar
      energysnakePL
      1
      Frajerzy ¯\_(ツ)_/¯
      • avatar
       energysnakePL
       0
       Wtyczka do Chrome ^_^ Ad Speedup - Skip Video Ads Faster
       • avatar
        ECRYGIGS
        0
        W aplikacji mobilnej Netflix mimo premium wyświetlają się reklamy gier typu GTA 3 itp.