Ciekawostki

YouTube na poważnie zajmie się spamerami i chamskimi komentarzami

przeczytasz w 2 min.

Spam i komentarze naruszające wytyczne dla społeczności są sporym problemem nie tylko na YouTube, ale też na innych platformach. Serwis zapowiada kilka zmian, które mają zakończyć nadużycia.

YouTube będzie usuwać komentarze i blokować użytkowników łamiących zasady

Na początku tego roku YouTube postanowił stanąć do walki z rosnącym problemem spamerskich komentarzy. Zapowiedziano wówczas wprowadzenie eksperymentalnej funkcji moderacji, która miała zwiększyć poziom oceniania komentarzy pod materiałami w serwisie. Najwyraźniej jednak to nie wystarczyło i z uwagi na dalej rosnący problem, YouTube poczynił kolejne kroki. Zgodnie z najnowszą aktualizacją Google, dotyczącą spamu i nadużyć w komentarzach, sytuacja ma ulec poprawie dzięki kilku zmianom.

Pierwszą z nich ma być ulepszenie zautomatyzowanych systemów wykrywania oraz modeli uczenia maszynowego. Dzięki temu będą one lepiej identyfikować oraz usuwać spam. Jak podkreśla YouTube, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku w ten sposób usunięto ponad 1,1 miliarda spamerskich komentarzy.

Ponieważ spamerzy zmieniają taktykę, nasze modele uczenia maszynowego są stale ulepszane, aby lepiej wykrywać nowe rodzaje spamu.

Do tego YouTube udoskonalił wykrywanie botów, które uczestniczą w czatach na żywo:

Wiemy, że boty negatywnie wpływają na transmisje na żywo, ponieważ czat na żywo to świetny sposób na zaangażowanie i kontakt z innymi użytkownikami i twórcami. Ta aktualizacja powinna sprawić, że transmisje na żywo będą wygodniejsze dla wszystkich.

Na koniec warto wspomnieć o ostrzeżeniach oraz limitach czasu usunięcia komentarzy. Nowa funkcja będzie ostrzegać użytkownika, że jego komentarz naruszył Wytyczne dla społeczności, a jeśli to nie pomoże i dana osoba dalej będzie zostawiać mnóstwo obraźliwych treści, otrzyma tymczasową blokadę. Oznacza to, że przez 24 godziny nie będzie mogła nic skomentować.

Nasze testy wykazały, że te ostrzeżenia/przekroczenia limitu czasu zmniejszają prawdopodobieństwo ponownego pozostawienia przez użytkowników komentarzy naruszających zasady.

Co chce osiągnąć YouTube?

Dzięki powyższym zmianom YouTube będzie mógł lepiej chronić twórców przed użytkownikami, którzy próbują negatywnie wpłynąć na społeczność poprzez swoje komentarze. Zapewni to również większą przejrzystość osobom, których treści zostaną usunięte z powodu naruszenia zasad i pomoże im zrozumieć Wytyczne dla społeczności. YouTube zachęca też do przekazywania opinii, by jak najlepiej dopracować swoje systemy i zapewnia, że dalej będzie pracować nad ulepszeniami.

Obecnie powiadomienia o usunięciu komentarza dostępne są tylko dla treści pisanych w języku angielskim, jednak w nadchodzących miesiącach zostaną udostępnione w większej liczbie języków.

Źródło: support.google.com

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  15
  Wincyj cenzury!
  Wincyj blokowania ludzi, co nie mówią tego co nie pasuje mniejszościom i innym płatkom śniegu!
  A już szczególnie wincyj blokowania ludzi co mówią prawdę, która kole w oczy niektórych!
  • avatar
   ockdemon
   10
   Powinni się zająć swoimi reklamami gdzie, żeby obejrzeć 4 minutowy filmik czasami muszę obejrzeć na tv 4 nie pomijalne reklamy dodatkowo ich głośność jest mocno podbita względem filmiku co nie jednokrotnie budzi dzieci usypiające przy kołysance z YT
   • avatar
    sn00p
    6
    Pokolenie Y tego potrzebuje. Musi być też tęcza i dużo brokatu :)
    • avatar
     Altru
     3
     No z łapkami w dół już zrobili porządek(a to była najlepsza i najbardziej neutralna forma krytyki) , teraz z resztą dla dobra innych korporacji ... to znaczy użytkowników, tak na pewno użytkowników.

     Jeszcze dziś śmieje się z obrońców usunięcia łapek w dół i ich argumentów, że teraz każdy powinien czytać komentarze i sam je pisać, a nie dać łapkę w dół (to poco zostawiali łapkę w górę skoro to działa na tej samej zasadzie) bla, bla, bla no to teraz i pisać też nie będzie można, nawet konstruktywnie bo wszystko będzie łamało ich regulamin w szczególności pod filmami od korpo XD
     • avatar
      boxer
      3
      Niech usuwają patologię która reklamuje głupotę bo tej najwięcej.
      • avatar
       silvver
       1
       Tak samo jak na streamie jutuber powiedział żeby dawali emotki to ludzie dawali emotki na czacie, a jutub ich poblokował? :D
       • avatar
        Nibynóżka
        0
        Twitter zniósł cenzurę, w związku z tym nieubłagane siły postępactwa muszą docisnąć śrubę w innym miejscu.
        • avatar
         Warmonger
         -5
         Bardzo dobrze. Youtube to najlepszy serwis w Internecie, można znaleźć na nim znakomite treści bez tonięcia w reklamach, spamie i komentarzach debili.
         • avatar
          vacotivus
          0
          Niech się lepiej zajmą porządnie kontami podszywającymi się pod autorów filmu i zapraszającymi na Telegrama, by wyłudzać $