Gadżety

Otworzysz na 10 sposobów. Xiaomi wprowadza innowacyjny zamek do drzwi

przeczytasz w 1 min.

Xiaomi, znany producent z Chin, wprowadził na rynek nową wersję inteligentnego zamka do drzwi - Smart Door Lock 2 Finger Vein Version.

Xiaomi Smart Door Lock 2 Finger Vein Version to zaawansowany produkt, który bazuje na poprzednim modelu, oferując jeszcze dokładniejszą metodę biometrycznego rozpoznawania na podstawie obrazu żył palca. Urządzenie zostało wyposażone w technologię NFC oraz jest zintegrowane z systemem HyperOS dla inteligentnych domów.

Zaawansowana technologia w służbie bezpieczeństwa

Nowy model zamka Xiaomi charakteryzuje się ulepszonym mechanizmem rozpoznawania żył palca, co zapewnia większą dokładność niż tradycyjne skanery linii papilarnych. Zamek Smart Door Lock 2 Finger Vein Version, który można już zamawiać w przedsprzedaży w Chinach, oferuje dziesięć metod odblokowania, w tym NFC, hasło, Bluetooth i klucz fizyczny. Według producenta, technologia ta charakteryzuje się błędną stopą na poziomie zaledwie 0,0001%, co jest znaczną poprawą w porównaniu do poprzednich rozwiązań.

xiaomi smart lock klamakxiaomi smart lock odcisk palcaxiaomi smart lock montaż

Cena Xiaomi Smart Door Lock 2 Finger Vein Version

Xiaomi oferuje nowy zamek w promocyjnej cenie 1299 yuanów (około 720 zł) z depozytem w wysokości 100 yuanów (około 55 zł). Po okresie przedsprzedaży cena wzrośnie do 1499 yuanów (około 820 zł). Dodatkowo, zamek wyposażony jest w cichy mechanizm blokady oraz alarm, a jego bateria może wytrzymać do roku pracy. Stan zamka można monitorować zdalnie za pomocą aplikacji Xiaomi, co zapewnia pełną integrację z systemem inteligentnego domu HyperOS, podkreśla portal Notebookcheck.

Czy biometria jet bezpieczna?

Biometria, czyli metody identyfikacji osobowej oparte na unikalnych cechach fizycznych lub behawioralnych, jest coraz szerzej stosowana w wielu dziedzinach, od bezpieczeństwa po dostęp do urządzeń mobilnych i systemów bankowych. Biometria może oferować wysoki poziom bezpieczeństwa, ale jak każda technologia, nie jest wolna od potencjalnych słabości. Ważne jest, aby była stosowana rozważnie i w połączeniu z innymi środkami zabezpieczającymi.

źródło: Notebookcheck

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  paankracyki
  6
  Do niedawna ewolucja przedmiotów codziennego użytku polegała na tym, że rozwijaliśmy je do momentu, kiedy nie dało się ich zrobić prościej. Dzięki temu były tanie, nie psuły się i były niezmiernie łatwe w obsłudze. To było jak ewolucja, bo czy da się ulepszyć młotek? Obecnie zastępujemy to wszystko elektroniką. Jaka jest korzyść posiadania takiego zamka? Że nie trzeba mieć kluczy? A co jeśli zamek się rozładuje / zepsuje? Czy taka szansa nie sprawia, że de facto i tak użytkownicy nie będą przy sobie trzymać klucza "na wszelki wypadek"? No i jak wygląda obsługa? Hasła wstępnie ustawią się same? Odciski palców będą już automatycznie dodane? Czy trzeba poświęcić określoną ilość czasu, żeby taki zamek skonfigurować? Czy wyjmowanie kluczy z kieszeni w momencie podchodzenia do drzwi jest jakimkolwiek kosztem czasu? Większość dzisiejszego sprzętu odpowiada na potrzeby, których po prostu nie ma i można je traktować wyłącznie w charakterze zachcianki (ale oczywiście każdy może wydawać swoje pieniądze na cokolwiek tylko chce).
  • avatar
   JebacSzatana
   1
   Widziałem coś podobnego w Człowieku Demolka! Dziękuje postoje wole zwykły zamek.
   Do takiego wystarczy haker i sobie otworzy w łatwy sposób drzwi bez ich wyważania.
   A jak będzie kiepski haker to odetnie rękę właścicielowi i tez otworzy!!!
   • avatar
    Silesianus2K
    1
    Skoro zabezpieczenie biometryczne da się obejść to nie widzę sensu jego stosowania.