Klawiatury

Co można zrobić z 40 klawiatur RGB LED? Gigantyczny ekran do grania w Mario

przeczytasz w 1 min.

Klawiatura z podświetleniem RGB LED potrafi sprawić sporo frajdy. Co jednak powiedzielibyście na… potężny ekran z 40 klawiatur?

Większość współczesnych klawiatur dla graczy korzysta z podświetlenia RGB LED - dodatek ułatwia korzystanie z komputera w nocy, a do tego nadaje im ciekawszego, efektowniejszego wyglądu.

Jeśli posiadacie wystarczająco dużo takich klawiatur, to możecie z nich przygotować… potężny ekran. Nie wierzycie? No to patrzcie na to!

Gigantyczny ekran z klawiatur RGB LED

Jeden z pracowników firmy WhirlwindFX przygotował poradnik, w którym pokazał jak zrobić ekran z 40 klawiatur z podświetleniem RGB LED (w tym celu wykorzystał modele Whirlwind FX Element V2 i oprogramowanie SignalRGB).

Efekty prac wyglądają imponująco. Zresztą, zobaczcie sami:

Dzięki aplikacji SignalRGB udało się spiąć wszystkie klawiatury w ogromny ekran RGB i zaprogramować je do wyświetlania animacji. Mało tego! Klawiatury pozwoliły na „odpalenie” gier Mario, DOOM, a nawet... Crysisa. Ciekawe czy dałoby się na tym przeglądać benchmarka :-).

Jeśli chcielibyście podobny ekran zbudować u siebie, szykujcie się na spory wydatek. Same klawiatury to koszt ponad 5000 dolarów, a do tego niezbędne będzie kilka hubów USB. Zadowolenie z dzieła będzie jednak bezcenne.

Źródło: SignalRGB

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  16
  Właśnie do tego służy teraz youtube. Do robienia bezsensownych rzeczy żeby tylko nabić trochę laików i subskrypcji bo przecież nikt nie powinien mieć wątpliwości po co to "cudo" powstało. Im głupsze tym lepsze.
  • avatar
   paankracyk
   3
   Tyle wydanej kasy i pewnie mnóstwo czasu poświęconego na konfigurację a wyszło tak sobie :). Może gdyby wybrać klawiatury bez bloku numerycznego, z nieco bardziej "upakowanymi" klawiszami i z mniejszą ramką (oraz inaczej podświetloną spcają) efekt byłby nieco lepszy? Przestrzenie pomiędzy "pixelami" po prostu psują efekt. W przypadku dooma i crysis nawet bym się nie domyślił, że to te gry. Mario ze względu na wielkość pixeli i prostotę grafiki - tu idzie zgadnąć, ale pograć pewnie i tak by się nie dało. Czekam na wersję 2.0 :)
   • avatar
    Yetii
    1
    Im zrobisz coś głupszego i bezsensownego tym jesteś bardziej sławny. I mamy tych sławnych z tego że są sławni.
    Ale tera wam dokope ;P
    On z tego ma grubą kasę, a Wam przypadła rola osiołków robiących mu ta kasę.
    I teraz kto tu z kogo ma bekę ??? ;P
    • avatar
     piomiq
     -1
     Kompletna bzdura. Sztuka dla sztuki.
     • avatar
      ZbieramNaRTXa
      -5
      Witam państwa. Zbieram na nowy komputer i marzy się mi karta Rtx 4090. Ale niestety mnie nie stać dlatego mam wielka prośbę czy możecie wpłacić na mój adres Bitcoina darowiznę? Będę bardzo wdzięczny. Wybrałem network BSC aby opłaty za gaz były dla was niższe, wiec to bardzo ważne kiedy będziecie wysyłać mi Bitcoina aby właśnie po sieci BSC bo inaczej jie dojdzie.
      To jest mój adres portfela na którego możecie przelać mi trochę Bitcoina. Pamiętajcie żeby wybrać sieć BSC! Pozdawiam i dziękuje za wsparcie.

      0x0Fb6aa81C108e9BfA95c1f2C91d3B1f3adA081F5
      • avatar
       brettsinclairdannywilde
       0
       Od kiedy reflektory w samochodach Audi mogą służyć jak projektor, nic mnie już nie zdziwi w tej materii ;-) :-D
       • avatar
        pawluto
        0
        Świetny pomysł ! hahahaha
        To może małe kluby piłkarskie nie mające tablicy świetlnej z wynikiem teraz mogą tanim kosztem same sobie zbudować taką tablicę :))