Gry

Pierwsze wzmianki o PSP2

przeczytasz w 1 min.


Jeden z licznych konceptów na jakie można natknąć się w sieci

Jedną ze sporych  sensacji tegorocznego GamesCom  okazały się pogłoski dotyczące zamkniętego pokazu najnowszego modelu przenośnej konsolki Sony. Wedle ujawnionych, choć niepotwierdzonych dotąd informacji, PSP2 miało zostać zaprezentowane wybranym przedstawicielom największych wydawców. Najwyraźniej jednak japońskiemu gigantowi nie udało się utrzymać tak gorącej wiadomości w sekrecie i pierwsze szczegóły wypłynęły na światło dzienne aż z trzech niezależnych źródeł.

Czego więc dowiedzieliśmy się o następcy PSP? Choćby tego, że czekają nas spore zmiany w systemie kontroli gier. Nowa konsolka zostanie wyposażona w panel dotykowy umieszczony - o dziwo - na tylnej stronie urządzenia, za ekranem. Choć rozwiązanie to nie jest nowe - wcześniej coś takiego zaproponował Samsung - z pewnością może rodzić pewne wątpliwości. Tak czy inaczej PSP2 pod tym względem zapowiada się całkiem ciekawie.

Niestety, o pozostałych szczegółach konstrukcyjnych nowej konsoli Sony na razie niewiele wiadomo. Urządzenie znajduje się w fazie testów i sporo może się tu jeszcze zmienić. Osoby, które widziały już PSP2 są jednak zgodne w jednej kwestii: zastosowany ekran pozwala na bardzo żywe odwzorowanie kolorów i najdrobniejszych detali wyświetlanego obrazu.

Kiedy więc możemy spodziewać się premiery PSP2? Raczej nie prędko. Według jednego źródła konsola powinna pojawić się na rynku już pod koniec 2011 roku, wedle innego – nie zobaczymy jej jeszcze przez co najmniej kilka lat. Co na to Sony? Jak zwykle milczy i nie chce komentować żadnych plotek. Być może zbliżające się targi Tokio Game Show odsłonią resztę tajemnic.