Gry

Might & Magic Heroes VI w produkcji

przeczytasz w 1 min.

Informacje dochodzące z tegorocznych targów GamesCom ucieszyły z pewnością wszystkich zagorzałych fanów serii Heroes of Might & Magic. Podczas imprezy Ubisoft potwierdził w końcu krążące w sieci pogłoski o rozpoczęciu prac nad szóstą odsłoną kultowego już cyklu strategii turowych, która ma trafić do sprzedaży w 2011 roku. Pomimo nieco zmienionego tytułu Might & Magic Heroes VI ma być godnym następcą najlepszych części całej serii.

Tworzeniem gry zajmuje się obecnie studio Black Hole, które ma w swoim dorobku całkiem niezłe, choć leciwe już Armies of Exigo i średnio udane Warhammer: Mark of Chaos. Wydawałoby się, że niezbyt dobrze rokuje to nowo powstającej produkcji. Na całe szczęście pierwsze prezentacje nowych „Herosów” rozwiały większość wątpliwości.

Wiadomo już, że twórcy nie silą się na jakieś drastyczne zmiany w systemie rozgrywki. Skupiają się raczej na odświeżeniu sprawdzonych już elementów gry, poprawieniu dotychczasowych błędów i rozwinięciu niektórych ciekawszych jej aspektów (np. budowa miasta bezpośrednio na mapie głównej). A wszystko to przy czynnym udziale fanów, co ma zagwarantować, że Might & Magic Heroes VI zachowa wspaniały klimat i wielkie pokłady grywalności znane z pierwszych odsłon serii.

Sami przyznacie, że twórcy mają bardzo ambitne plany, ale czy im się uda? Heroes of Might & Magic to legenda, którą łatwo popsuć. Miejmy nadzieje, że tym razem tak się nie stanie. Trzymamy kciuki!