Gry

Mass Effect 2 pojawi się na PS3

przeczytasz w 1 min.

Microsoft traci jeden z najważniejszych dla Xboksa 360  tytułów na wyłączność - tak krótko można podsumować konferencje koncernu Electronic Arts zwołaną z okazji GamesCom 2010. Zapowiedź przeniesienia drugiej odsłony Mass Effect na konsole PlayStation 3 okazała się nie lada sensacją. No, może nie tak wielkiego kalibru jak powrót Microsoftu do świata gier PC, ale nadal na tyle dużą, żeby nieźle namieszać na rynku.

Zgodnie z zapowiedziami szefów BioWare, Mass Effect 2 w wydaniu na konsole Sony zostanie wzbogacony o wydane już dodatki DLC, choć jeszcze nie wiadomo dokładnie które z nich znajdą się na płycie z grą, oraz specjalne interaktywne wprowadzenie. To z kolei ma pozwolić nowym graczom na łatwiejsze zanurzenie się w uniwersum Mass Effect  i poznanie wcześniejszych losów komandora Sheparda. Tylko w ten sposób możliwe jest przedstawienie wydarzeń z pierwszej części gry, która nadal, na podstawie umowy z Microsoftem, jest zarezerwowana dla Xboksa 360.

Fakt ogłoszenia planów wydania Mass Effect 2 na PlayStation 3 z pewnością nie ucieszył giganta z Redmond, który z tej okazji wydał nawet specjalne oświadczenie . Przeczytać w nim możemy, że tylko Xbox 360 jest właściwą platformą do tego, aby w pełni doświadczyć magii niezwykłego świata Mass Effect. I coś w tym jest, bo przecież wydany w styczniu Mass Effect 2 pozwalał na przeniesienie stanów gry z „jedynki”, co miało spory wpływ na dalszą rozgrywkę. Ciekawe co zaproponuje BioWare posiadaczom PlayStation 3.