Gry

Jagged Alliance: powrót legendy w dwóch odsłonach

przeczytasz w 1 min.

GamesCom 2010 przyniósł rewelacyjną wiadomość dla wszystkich miłośników niezapomnianego Jagged Alliance - już wkrótce seria ta powróci na ekrany naszych monitorów i to w dwóch różnych produkcjach.  Stanie się tak za sprawą firmy bitComposer Games, która w zeszłym roku przejęła prawa do marki Jagged Alliance. Spora część fanów wyrażała wówczas swoje obawy co do dalszego losu kolejnych odsłon tego znakomitego cyklu. Jak widać niepotrzebnie.

Pierwszym z zapowiedzianych na GamesCom tytułów jest przeglądarkowa wersja słynnej serii zatytułowana Jagged Alliance Online. Wedle pierwszych informacji ma łączyć znaną i lubianą mechanikę rozgrywki z elementami typowymi dla gier przeglądarkowych. Będzie więc możliwość łączenia się z innymi graczami, zawiązywania sojuszy  czy prowadzenia akcji zaczepnych. Cała zabawa toczyć się będzie w trójwymiarowym środowisku ukazanym z rzutu izometrycznego. Jednym słowem: klasyka.

Kolejną z ogłoszonych produkcji jest remake legendarnej już drugiej odsłony serii. Jagged Alliance 2: Reloaded, bo tak nazywa się ów projekt, będzie niemal dokładną kopią pierwowzoru z tą różnicą, że całość zostanie dostosowana do obecnych standardów. Pierwsze zaprezentowane zarzuty ekranowe przedstawiają różnice w oprawie wizualnej i interfejsie użytkownika. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze. Gra otrzyma również rozszerzone wprowadzenie, które pozwoli nowym graczom na szybkie i bezbolesne zaznajomienie się z zasadami rozgrywki. Bardzo ciekawi nas co z tego wyjdzie.