• benchmark.pl
 • wideo
 • Cały dzień na baterii z matrycą OLED? Testujemy ASUS ZenBook Flip S 13 z Intel Evo!
Cały dzień na baterii z matrycą OLED? Testujemy ASUS ZenBook Flip S 13 z Intel Evo!
Ultrabooki

Cały dzień na baterii z matrycą OLED? Testujemy ASUS ZenBook Flip S 13 z Intel Evo!

przeczytasz w 8 min.

Laptopy z matrycami OLED są nadal nowością na rynku i zwykle odznaczają się znacznie krótszym czasem pracy na baterii, w związku z zapotrzebowaniem matrycy organicznej na prąd. ASUS ZenBook Flip S 13 z certyfikatem Intel Evo ten trend przełamuje – oto finał naszego cyklu filmów!

ocena redakcji:
 • 4,3/5

Przez ostatnie dwa tygodnie prezentowaliśmy Wam kolejne części naszego cyklu filmów, w którym weryfikowaliśmy laptopy różnych producentów pod względem korzyści, jakie obiecuje certyfikat Intel Evo. Jak na razie wszyscy zawodnicy nasz test zdali, więc postanowiliśmy wybrać na koniec coś specjalnego.

ASUS ZenBook Flip S 13 - od przodu

A taki z pewnością jest ASUS ZenBook Flip S 13 z matrycą OLED. Choć jak się okazało, nawet mimo tak prądożernego ekranu, udało mu się test zaliczyć. Przekonajcie się sami, jak to możliwe, oglądając poniższy film. Jak zwykle postaramy się w nim również przybliżyć Wam sam model laptopa w tej bardzo zwięzłej formie.

Oczywiście nie pozostawimy Was z samym filmem (a w zasadzie dwoma filmami, gdyż pół roku wcześniej model ten mogliście obejrzeć w rękach naszej koleżanki Asi). Dokładniejszy opis testowanego modelu znajdziecie poniżej, ale możecie też od razu skoczyć do sekcji z wynikami dodatkowych, nieujętych w filmie testów i pomiarów. Zachęcamy jednak, aby zapoznać się chociaż z testami zastosowanej tu matrycy. Dajcie nam też znać w komentarzach, co sądzicie o naszym werdykcie z filmu!

Zjawiskowa konstrukcja ze zjawiskowym ekranem

ASUS ZenBook Flip S 13, podobnie jak jego koledzy, czyli inne laptopy „dwa w jednym”, to bardzo zbita konstrukcja. Ważąc nieco ponad 1,2 kg jest jednocześnie odczuwalnie mniejszy od chociażby wcześniej przetestowanego LG Gram 14 (a przypominamy, że sprawdzaliśmy jeszcze lżejsze laptopy). Tak jednak musi być, aby zagwarantować odpowiednią sztywność w całości aluminiowej obudowy, po transformacji do formy tabletu.

ASUS ZenBook Flip S 13 - tryb namiotu

Boczna krawędź została estetycznie ścięta i pokryta wpadającym w miedziany odcień lakierem. Identyczny zabieg stylistyczny zastosowano w ramce panelu OLED. Pokrywa posiada dekoracyjne szczotkowanie w kształt okręgów rozchodzących się od logo producenta – całość wygląda po prostu fenomenalnie (albo przynajmniej nam się podoba).

ASUS ZenBook Flip S 13 - ozdobne ramki
Obszycie dołączonego futerału idealnie zgrywa się z ozdobnymi wstawkami laptopa.

Klawiatura wyspowa posiada zaskakująco duży skok klawiszy, jak na tak drobną konstrukcję. Nie jest niestety aż tak sztywna jak pokrywa z panelem OLED, ale też nie ugina się na tyle, aby było to odczuwalne podczas użytkowania.

ASUS ZenBook Flip S 13 - klawiatura
Przycisk funkcyjny w połączeniu z ESC służy do zmiany domyślnego działania klawiszy funkcyjnych – bardzo to wygodne.

Touchpad jest szeroki, choć oczywiście nie aż tak wysoki jak w laptopach o rozsądniejszych dla tego rozmiaru proporcjach. Używa się go całkiem przyjemnie, choć to nadal klasyczny gładzik, technologicznie odpowiadający temu, co znajdziemy też w znacznie tańszych modelach. Skrywa jednak w sobie pewien sekret…

ASUS ZenBook Flip S 13 - klawiatura numeryczna
Jak pogodzić mały rozmiar laptopa z obecnością klawiatury numerycznej? Otóż tak!

A mówili, że się nie da pełnego HDMI do tabletu zmieścić…

ASUS nie oszczędzał również na złączach. Oczywiście nie spodziewajmy się zestawu portów jak w 17-calowych stacjach roboczych, ale i tak w swojej klasie wypada ponadprzeciętnie. Do dyspozycji mamy:

 • 2x Thunderbolt 4
 • 1x USB 3.2 typu A gen. 1
 • 1x HDMI 2.0

ASUS ZenBook Flip S 13 - złacza i porty
Mało portów, ale z pewnością nie brakuje im funkcjonalności.

Ale zaraz - zawołacie – to ma być ponadprzeciętny zestaw? A gdzie minijack? A gdzie RJ45? Otóż są, ale w formie dołączonych w zestawie adapterów do złącza USB (typu A dla RJ45 i typu C w przypadku DAC ze złączem minijack 3,5 mm).

ASUS ZenBook Flip S 13 - przycisk zasilania
ASUSa należy też pochwalić za lokalizację przycisku zasilania z boku obudowy – w trybie tabletu sprawdza się wyśmienicie!

To nie koniec prezentów od ASUSa – w zestawie znajdziemy też skórzane etui i zaawansowany rysik rozpoznający do 4096 poziomów nacisku. Choć, tak jak zaznaczyliśmy na filmie, rysik nieco rozczarowuje tym, że jest na zwykłą baterię AAA. W razie potrzeby możemy przymocować go magnetycznie do przedniej krawędzi laptopa (przy narożnikach). 

ASUS ZenBook Flip S 13 -
Pokaźny zestaw dodatków wyraźnie daje nam do zrozumienia, że zakupiliśmy produkt premium.

Taki mały, a tak ładnie gra

W tej klasie sprzętu nie mogło zabraknąć porządnego nagłośnienia. W przypadku ZenBooka Flip S odpowiada za nie duńska firma Harman Kardon i trzeba przyznać, że nie jest to pusta naklejka jak w przypadku niektórych modeli laptopów gamingowych. Dźwięk jest czysty w całym zakresie przenoszonego pasma, a to bez problemu schodzi poniżej 200 Hz, a także wspina się powyżej 16 kHz. Brzmi to po prostu bardzo dobrze, choć nie aż tak dobrze jak soundbar wbudowany w Lenovo Yoga 9i z 4 odcinka cyklu.

ASUS ZenBook Flip S 13 - przycisk zasilania
Głośniki skierowane są ku podłożu, przez co nieco przyjemniej brzmią w trybie tabletu.

Czy to możliwe, żeby obraz w ultrabooku wyglądał tak dobrze?

Prawdziwym gwoździem dzisiejszego programu (zaraz po certyfikacie Intel Evo) jest jednak zastosowany przez ASUSa w tym modelu panel AMOLED. Oferuje pokrycie w 100% wszystkich przez nas weryfikowanych gamutów, co nie zdarza się zbyt często (o ile w ogóle w przypadku paneli LCD w laptopach). Mówimy tu również o pełnym 4K (zatem proporcjach ekranu 16:9) – a myśleliśmy, że już w 14-calowej Yodze przesadzili z gęstością upakowania pikseli…

ASUS ZenBook Flip S 13 - pokrycie gamutów
Na pokryciu tych popularnych szerokich gamutów ASUS nie kończy, gdyż potrafi wyświetlić jeszcze 25% więcej barw niż te potrzebują.

ASUS ZenBook Flip S 13 - wizualizacja pokrycia sRGBASUS ZenBook Flip S 13 - wizualizacja pokrycia DCI-P3ASUS ZenBook Flip S 13 - wizualizacja pokrycia Adobe RGB
Od lewej wizualizacja pokrycia sRGB, DCI-P3 oraz Adobe RGB - kliknij, aby powiększyć.

Tu jednak mały pstryczek w nos ASUSa – fabryczna kalibracja (a mamy tu nawet indywidualnie utworzony dla każdego egzemplarza profil) jest nieco przesycona (zapewne po to, aby laptop maksymalnie zachwycał żywymi kolorami), przez co średnio przechodzi weryfikację odwzorowania nawet w sRGB. Do wyboru mamy jeszcze profil Vivid, który to jeszcze bardziej przejaskrawia barwy, oraz tryb oszczędzania oczu, który naturalnie czyni obraz znacznie cieplejszym. Temperaturę bieli można ostatecznie ręcznie regulować od bardzo zimnej do względnie ciepłej.

ASUS ZenBook Flip S 13 - weryfikacja odwzorowania sRGB przed kalibracjąASUS ZenBook Flip S 13 - weryfikacja odwzorowania DCI-P3 przed kalibracjąASUS ZenBook Flip S 13 - weryfikacja odwzorowania Adobe RGB przed kalibracją
Weryfikacja odwzorowania kolorów bez dodatkowej kalibracji - od lewej dla sRGB, DCI-P3 oraz Adobe RGB. Kliknij, aby powiększyć.

Przeprowadzenie profilowania pozwala jednak wycisnąć prawdziwy potencjał z tego panelu. Idealne odwzorowanie gamutu Adobe RGB ucieszy amatorów obróbki grafiki, a tak samo perfekcyjne odwzorowanie DCI-P3 sprawi, że filmy będą wyglądać dokładnie tak, jak tego życzyliby sobie ich twórcy.

ASUS ZenBook Flip S 13 - weryfikacja odwzorowania sRGB po kalibracjiASUS ZenBook Flip S 13 - weryfikacja odwzorowania DCI-P3 po kalibracjiASUS ZenBook Flip S 13 - weryfikacja odwzorowania Adobe RGB po kalibracji
Weryfikacja odwzorowania kolorów po kalibracji i profilowaniu - od lewej dla sRGB, DCI-P3 oraz Adobe RGB. Kliknij, aby powiększyć.

Podświetlenie w przypadku panelu OLED nie jest aż tak istotne jak dla LCD – jako że kontrast jest tutaj nieskończony, to 400 nit, jakie oferuje ów panel, wygląda znacznie jaśniej niż nawet 500 nit na panelu LCD. Panel też oferuje przyzwoitą spójność tonacji bieli.

ASUS ZenBook Flip S 13 - delta C równomierności podświetlenia
Pomiar delta C wyświetlacza - kliknij, aby powiększyć. 

Co prawda nie jest to szczególnie istotne dla tego typu biznesowych i graficznych urządzeń, ale zaznaczamy, że jest to również zdecydowanie najszybszy panel ze wszystkich testowanych w tym cyklu laptopów. Wynika to z naturalnie niskiego (praktycznie natychmiastowego) czasu reakcji pikseli organicznych.

Do pełnej kultury trochę zabrakło

ASUS zadbał również o odpowiednie chłodzenie tak mocnego CPU jak Intel Core i7-1165G7 ze zintegrowanym układem graficznym Intel Iris Xe. Laptop, czy też tablet (jeżeli tak go chcemy używać), nie robi się bardzo głośny nawet pod pełnym obciążeniem, ale do najcichszych zdecydowanie też nie należy. Niestety sama obudowa potrafi się zrobić ciepła (zwłaszcza podczas obciążenia w czasie ładowania), miejscami na tyle, że np. „granie na kolanie” może stać się niekomfortowe.

Bateria mimo ekranu OLED pozwala na cały dzień (roboczy) pracy na baterii

Jak już pokazaliśmy na filmie – laptop oferuje równo 8 godzin pracy bez zasilania przy 200 nit jasności ekranu – pomiar w sumie krzywdzący dla ZenBooka, bo obraz byłby równie czytelny, co konkurencyjne LCD, nawet jeśli zeszlibyśmy w nim z jasnością do 150 nit.

PCMark 10

Test baterii - PCMark 10 Modern Office [godziny]
200 nit, lepsza bateria, online

HP Spectre x360 14(2000p)
Intel Core i7 1165G7, Intel Iris Xe
 15:47
LG Gram 14 (1200p)
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
 15:03
HP ENVY 13 (1080p)
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
 13:36
MSI Prestige 14 (1080p) Evo
Core i7-1185G7, Intel Iris Xe
 11:59
LG Gram 17(1600p)
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
 11:15
Dell Inspiron 14 7400 (1600p)
Intel Core i7 1165G7, Intel Iris Xe
 10:15
Lenovo Yoga 9i 14 (2160p)
Intel Core i7 1185G7, Intel Iris Xe
 8:23
ASUS ZenBook Flip S 13 (2160p)
Intel Core i7 1165G7, Intel Iris Xe
 8:04

Ładowanie jest bardzo szybkie i niemalże 4 godziny pracy na baterii można wyciągnąć z 30-40 minut podłączenia zasilania. Jeżeli skręcimy jasność, przejdziemy do trybu offline i aktywujemy najmocniejsze oszczędzanie energii, to można liczyć na ponad 12 godzin np. czytania e-booka.

Jak ASUS ZenBook Flip S 13 wypada na tle pozostałych laptopów w naszych testach?

Jako że to już ostatni model z naszego cyklu, to poniżej znajdziecie pełne zestawienie wszystkich wyników. Również te, które przedstawiliśmy na filmie. Niebawem jednak przygotujemy podsumowywanie całego cyklu, w którym również wyłuskamy najwydajniejszy model.

pc mark 10

PCMark 10
[punkty] wynik ogólny

Lenovo Legion Y540
Core i7-9750H, GTX 1650
 5662
MSI Prestige 14 Evo
Intel Core i7 1185G7, Intel Iris Xe
5013
ASUS ZenBook Flip S 13
Core i7-1165G7, Intel Iris Xe
 4900
Dell Inspiron 14 7400
Core i7-1165G7, Intel Iris Xe
4835
Lenovo Yoga 9i 14
Core i7-1185G7, Intel Iris Xe
4804
HP Spectre x360 14
Intel Core i7 1165G7, Intel Iris Xe
4803
LG Gram 17
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
 4760
LG Gram 14
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
 4709
Lenovo Yoga C940
Intel Core i7-1065G7, Intel Iris Plus
4665
HP ENVY 13
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
4563
Huawei MateBook 13 - 2020
Intel Core i7-10510U, GeForce MX250 2GB
4379
Lenovo ThinkPad X1 Carbon 8
Intel Core i7-10510U, UHD Graphic 620
3987

3d mark time spy

3DMark - Time Spy
[punkty] wynik ogólny

Lenovo Legion Y540
Core i7-9750H, GTX 1650
3657
MSI Prestige 14 Evo
Core i7-1185G7, Intel Iris Xe
 1877
Dell Inspiron 14 7400
Core i7-1165G7, Intel Iris Xe
1791
Lenovo Yoga 9i 14
Core i7-1185G7, Intel Iris Xe
1720
ASUS ZenBook Flip S 13
Core i7-1165G7, Intel Iris Xe
1703
HP Spectre x360 14
Intel Core i7 1165G7, Intel Iris Xe
 1584
LG Gram 17
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
 1474
Huawei MateBook 13 – 2020
Intel Core i7-10510U, GeForce MX250 2GB
1272
LG Gram 14
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
 1227
HP ENVY 13
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
 1210
Asus ZenBook UX430U
Intel Core i7-8550U, GeForce MX150
1041
Lenovo Yoga C940
Intel Core i7-1065G7, Intel Iris Plus
908

3DMark - Fire Strike
[punkty] wynik ogólny

Lenovo Legion Y540
Core i7-9750H, GTX 1650
8085
MSI Prestige 14 Evo
Core i7-1185G7, Intel Iris Xe
5262
Dell Inspiron 14 7400
Core i7-1165G7, Intel Iris Xe
4982
Lenovo Yoga 9i 14
Core i7-1185G7, Intel Iris Xe
4765
HP Spectre x360 14
Intel Core i7 1165G7, Intel Iris Xe
 4683
ASUS ZenBook Flip S 13
Core i7-1165G7, Intel Iris Xe
 4662
LG Gram 17
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
3954
LG Gram 14
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
3578
HP ENVY 13
Intel Core i5 1135G7, Intel Iris Xe
2901
Huawei MateBook X Pro – 2020
Intel Core i7-10510U, GeForce MX250 2GB
2704
Lenovo Yoga C940
Intel Core i7-1065G7, Intel Iris Plus
2698
Dell XPS 13 9380-6311
Intel Core i7-8565U, Intel HD 620
1093

3DMark - pozostałe testy
[punkty] wynik ogólny

MSI Prestige 14 EVO 17 982
15 457
13 308
Dell Inspiron 14 7400 16 602
13 881
12 023
Lenovo Yoga 9i 15 145
13 608
12 228
ASUS ZenBook Flip S 13 13 920
12 643
12 112
HP Spectre X360 14 13 711
12 552
12 511
LG Gram 17 13 308
12 450
11 560
LG Gram 14 12 149
11 861
11 065
HP ENVY 13 12 012
10 916
7569
Legneda: 3DMark Night Raid
3DMark Sky Diver
3DMark Wild Life

ASUS ZenBook Flip S 13 - CPU Profile
Widać tu, że przy obciążeniu więcej niż dwóch wątków taktowanie szybko znacznie spada.

Solidna druga pozycja w teście ogólnym PCMark 10 niestety nie utrzymała się w testach graficznych 3DMark. PassMark ponownie wykazał nieco zaniżony wynik w związku z rozdzielczością 4K zastosowanego tu panelu OLED.

ASUS ZenBook Flip S 13 - PassMark
Nie jest to może najwyższy wynik w naszym cyklu, ale kiedyś zupełnie poza zasięgiem laptopów, zwłaszcza tak małych.

ASUS wybrał bardzo przyzwoity dysk SSD

Jak już odnotowaliśmy to na filmie – w środku znajdziemy dysk WD Black SN730 – bardzo udany odpowiednik detalicznie sprzedawanego SN750. Jak na dysk PCI-E 3.0 oferuje bardzo przyzwoitą wydajność.

ASUS ZenBook Flip S 13 - PCMark 10 Storage
Ponad 1500 pkt to już terytorium podstawowych dysków PCI-E 4.0.

Dysk ten nie zwalnia również po zapełnieniu, a tego z pewnością nie można powiedzieć o wszystkich laptopach z tego cyklu testów.

ASUS ZenBook Flip S 13 - CrystalDiskMark ASUS ZenBook Flip S 13 - AS SSD
Oba testy potwierdzają bardzo wysoką wydajność w klasie SSD PCI-E 3.0.

Jak ASUS ZenBook Flip S 13 wypada w bardziej wymagających i realnych zastosowaniach profesjonalnych?

Zaskakująco dobrze. Wydajność jednowątkowa jest tu jedną z najwyższych, ale nie da się ukryć, że przy obciążeniu wszystkich rdzeni bardzo szybko i mocno zbija taktowanie, czego udało się uniknąć u części z konkurencji. W rezultacie wyniki są bardzo mieszane. Zobaczcie sami.

Wyniki testów w SPECviewperf 2020 [pkt]
rozdzielczość FHD

Laptop:ASUS ZenBook Flip S 13
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 7599 zł
Dell Inspiron 14 7400
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 4899 zł
Lenovo Yoga 9i
Core i7-1185G7
Intel Iris Xe
Cena 9099 zł
LG Gram 14
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 4199 zł
LG Gram 17
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 5399 zł
HP Spectre X360 14
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 7449 zł
HP ENVY 13
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 4699 zł
MSI Prestige 14 EVO
Core i7-1185G7
Intel Iris Xe
Cena 4899 zł
3DSMax 07:14.519.4615.399.0310.5114.6112.6514.87
Catia 06:13.0210.4211.569.7311.5612.468.912.95
 Creo 03:23.341.571.561.511.551.561.531.58
Energy 03:4.113.534.283.193.593.693.115.28
Maya 06:57.5340.556.3144.3646.1353.7140.9755.01
Medical 03:5.924.766.194.594.855.914.736.24
SNX 04:4.503.145.044.474.975.144.955.13
Solidworks 05:14.497.948.276.987.768.186.038.51

Wyniki testów w SPECWorkstation 3.1 [pkt]
rozdzielczość FHD

Laptop:ASUS ZenBook Flip S 13
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 7599 zł
Dell Inspiron 14 7400
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 4899 zł
Lenovo Yoga 9i
Core i7-1185G7
Intel Iris Xe
Cena 9099 zł
LG Gram 14
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 4199 zł
LG Gram 17
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 5399 zł
HP Spectre X360 14
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 7449 zł
HP ENVY 13
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 4699 zł
MSI Prestige 14 EVO
Core i7-1185G7
Intel Iris Xe
Cena 4899 zł
Media and Entertainment1.080.851.151.011.111.140.931.16
Wynik CPU:0.870.821.000.880.851.070.930.96
Wynik grafiki:0.560.580.530.510.50.530.430.57
Wynik dysku:3.861.413.842.995.543.02.072.35
Product Development1.291.031.411.081.171.070.941.51
Wynik CPU:1.371.281.521.441.241.311.221.7
 Wynik grafiki:0.320.310.210.150.140.150.130.33
Wynik dysku:4.381.794.693.327.843.743.224.77
Life Siences1.170.931.280.940.882.070.941.26
Wynik CPU:1.080.881.191.080.932.5711.39
 Wynik grafiki:0.870.840.690.480.470.870.670.9
Wynik dysku:2.051.251.251.21.371.211.111.31
Energy:1.380.981.671.151.211.411.131.72
 Wynik CPU:1.241.181.361.371.181.471.111.53
 Wynik grafiki:0.830.491.440.520.690.760.641.12
Wynik dysku:4.002.733.462.854.282.982.14.8
 General Operations:1.741.21.711.541.671.641.140.92
 Wynik CPU:1.311.261.341.41.251.311.050.54
Wynik dysku:4.081.033.592.043.933.221.474.56
Financial Services:0.730.710.850.830.980.880.751.24

Pozostałe wykonane testy [pkt]

Laptop:ASUS ZenBook Flip S 13
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 7599 zł
Dell Inspiron 14 7400
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 4899 zł
Lenovo Yoga 9i
Core i7-1185G7
Intel Iris Xe
Cena 9099 zł
LG Gram 14
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 4199 zł
LG Gram 17
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 5399 zł
HP Spectre X360 14
Core i7-1165G7
Intel Iris Xe
Cena 7449 zł
HP ENVY 13
Core i5-1135G7
Intel Iris Xe
Cena 4699 zł
MSI Prestige 14 EVO
Core i7-1185G7
Intel Iris Xe
Cena 4899 zł
Cinebench R20
Multi Core:
18501873210117411811213118712243
Cinebench R20
Single Core:
539515555510511547523589
Cinebench R23
Multi Core:
41204752543940584359502343805464
Cinebench R23
Single Core:
14051319144113391359143513601393
 GeekBench 5.2.4
Single Core:
15261480156413911411155313891519
 GeekBench 5.2.4
Multi Core:
50804774543450435245527145435489
  GeekBench 5.2.4
Vulkan:
18 33916 94417 32515 12815 27817 43113 04118 471
 GeekBench 5.2.4
OpenCL:
18 75018 15018 43415 32515 70818 45412 61519 293

Nasza opinia o ASUS ZenBook Flip S 13

Ukazany powyżej model z pewnością potrafi zachwycić, zwłaszcza w zastosowaniach kreatywnych i multimedialnych, a do tego bardzo dobrze też używa się go w świetle słonecznym. Z pewnością zwróci na siebie uwagę na spotkaniach biznesowych, a obecność certyfikatu Intel Evo potwierdza jego idealne predyspozycje właśnie do takich zastosowań.

ASUS ZenBook Flip S 13 - od przodu

Nie jest to niestety róża bez kolców – pewne braki w kulturze pracy oraz daleka od optymalnej dla pracy „stacjonarnej” proporcja ekranu mogą zniechęcić do zakupu. Zwłaszcza że z ceną 7600 zł trudno mówić o ogromnej opłacalności – tu raczej płacimy za prestiż.

Wraz z filmem na początku tego artykułu nasz wielki test laptopów z certyfikatem Intel Evo dobiegł końca. Jeżeli jesteście ciekawi naszego podsumowania całej tej akcji, to niebawem powinno się ono ukazać na łamach naszego portalu (już w formie tylko „do czytania”). Bądźcie czujni!

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fonzi29
  -10
  Ojej, wzruszyłem się. Natomiast problem wyru..ania przez x-kom klientów poprzez proponowania im słabszych kart graficznych pozostaje bez echa przez wasz "obiektywny" portal? Trzymać tak dalej.
  • avatar
   mr_rzeznik
   0
   Czy ktoś przeprowadza długotrwałe testy takich ekranów OLED pod kątem wypaleń? Ciekawi mnie czy ten problem w obecnych matrycach jest nadal częsty.