Gry komputerowe

Metal Gear Solid

przeczytasz w 1 min.

Metal Gear Solid to przede wszystkim symbol XXI wieku, jednak ta kultowa seria swój początek miała już w minionym stuleciu. Wszystko zaczęło się we wrześniu 2000 roku, kiedy to za sprawą japońskiego Konami na komputery osobiste trafiła pierwsza gra z serii.

Jej bohaterem był nie kto inny, jak kultowy Snake, prawdziwy as elitarnych oddziałów antyterrorystycznych, któremu jest w stanie dorównać tylko z pięć osób na świecie, a boi się go sam legendarny Sam Fisher. Trochę się porobiło, bo terroryści przejęli tajną bazę nuklearną stacjonującą na Alasce i jeśli w ciągu doby ich żądania nie zostaną spełnione, skończy się to atakiem nuklearnym.

Takie zadanie to misja dla człowieka dyskretnego. Dlatego właśnie gry z serii Metal Gear Solid uznawane są za koronny przykład skradanek. Brak tam radosnego strzelania do przeciwników. Każdy ruch musi być przemyślany i zaplanowany tak, by przypadkiem nie wszcząć alarmu. Nie jest to proste zadanie, zwłaszcza w najeżonych terrorystami tajnych obiektach wojskowych ze znakomitym monitoringiem.

Seria Metal Gear Solid zadebiutowała w znakomitym stylu i w związku z tym szybko doczekała się licznych kontynuacji – niestety w przeważającej większości na konsolach marki Sony. Tylko Metal Gear Solid 2 trafił na pecety, ale – i tu pojawia się iskierka nadziei – dużo mówi się także o tym, że w 2010 roku komputerowi fani przygód Snake'a znów będą mogli poczuć słodki smak adrenaliny.

Ciekawostka: Seria Metal Gear Solid to jeden z nielicznych wartościowych exclusive’ów konsoli PlayStation.