Gry komputerowe

Resident Evil 2

przeczytasz w 1 min.

Gra Resident Evil zadebiutowała we wrześniu 1997 roku, a już pięć miesięcy później ukazała się jej druga część. Z powodu tak krótkiego odstepu czasowego pomiędzy nimi różnice były nieznaczne, a fani dość zgodnie podkreślają, że obie były znakomite i najlepsze z całej serii.

Początkowo wydana na PSX, później doczekała się wersji na pozostałe platformy. Resident Evil 2 uchodzi za absolutną klasykę gatunku survival-horrorów, który w tamtym własnie okresie dopiero raczkował i który do dnia dzisiejszego nie doczekał się zbyt wielu godziwych przedstawicieli. Ale w tym morzu niedostatku seria RE jest bez wątpienia jedną z najwybitniejszych i wyróżniających się na plus.

W sequelu powracamy do znanego z pierwszej części Racoon City, które po kilku miesiącach spokoju ponownie zostało zaatakowane przez krwiożercze zombiaki. Capcom zdecydował się pozostać wiernym koncepcji kilku grywalnych postaci, choć tym razem głównymi bohaterami zostali zupełnie nowi Leon S. Kenndy i Claire Redfield (młodsza siostra Chrisa z Resident Evil, która przyjechała do miasta właśnie w celu dobrze znanego nam już brata). Rzuceni w wir akcji ruszają, by zrobić porządek z bezmózgimi martwiakami.

Gra nie imponowała szczególnie piękną oprawą graficzną, ale w survival horrorach kluczowe są głównie takie elementy jak klimat, uczucie grozy, dzika, radosna akcja i fenomenalna grywalność. A żadnego z tych elementów w Resident Evil 2 nie zabrakło.

Ciekawostka: Resident Evil 2 to jedna z zaledwie dwudziestu gier jakie ukazały się na konsolę przenośną Game.com - wydanego w 1997 roku urządzenia, które okazało się totalnym fiaskiem!