Gry komputerowe

Pro Pinball: Timeshock!

przeczytasz w 1 min.

Chwile spędzane w salonach gier oraz wzorowanych na produkt amerykańskiej popkultury pubach minęły bezpowrotnie już pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Na szczęście zostały komputery.

Fliperów w wydaniu nieco mniej tradycyjnym powstała cała masa, łącznie z tym, który Microsoft zdecydował się dołączyć do swoich systemów operacyjnych i choć ich jakość często była dość zadowalająca, tylko jeden wyróżniał się na tle pozostałych. Wydany w 1997 roku za sprawą Empire Interactive Pro Pinball: Timeshock! to absolutna klasyka w swoim gatunku.

Aż trudno uwierzyć, że ta gra oferowała tylko jeden stół. A z drugiej strony - tym większy powinien być szacunek dla jej twórców, którzy potrafili wycisnąć z niego fantastyczne wręcz pomysły. Gra, poza standardowym odbijaniem piłeczki przy użyciu dwóch "deseczek", koncentrowała się na tematyce podróży w czasie. Po skompletowaniu odpowiedniej liczby punktów oraz wykonaniu pewnych zadań specjalnych przenosiliśmy się do innej epoki.

Każda kolejna strefa czasowa to inne zadania, nowa oprawa graficzna oraz - przede wszystkim - muzyka. Poza olbrzymią grywalnością i masą fajnych pomysłów, to właśnie ta ostatnia kwestia czyniła Timeshock produktem wyjątkowym. Choć od premiery minęło już sporo ponad dziesięć lat, gracze są dość zgodni: lepszego flipera do tej pory nie stworzono!

Ciekawostka: Timeshock to wyjątkowa sprawa dla czytelników popularnego czasopisma CD-Action. Była to pierwsza "zawodowa" gra w pełnej wersji na całej płycie, która znalazła się w wydawanej przezeń kolekcji (lipiec 1998).