Czy warto jeszcze kupować prezenty przez Internet? Czy przesyłka dojdzie do Wigilii?
Internet

Czy warto jeszcze kupować prezenty przez Internet? Czy przesyłka dojdzie do Wigilii?

przeczytasz w 2 min.

Wigilia tuż, tuż. Odkładaliście kupowanie prezentów w nieskończoność i teraz obawiacie się, czy kurierzy zdążą dotrzeć do was z paczkami na czas? Cóż… wasze obawy są słuszne, ale być może sytuacja nie jest jeszcze tragiczna.

Jeśli zakupy świątecznych prezentów zostawiliście na ostatnią chwilę – a z badania Deloitte wynika, że mógł tak zrobić nawet co piąty z was – to najwyraźniej lubicie życie na krawędzi. Dobra wiadomość jest taka, że wciąż istnieje szansa na to, że kurier się wyrobi przed Wigilią. Nie odkładajcie już jednak tych zakupów dłużej, bo…

20 grudnia to absolutnie ostatni moment, by kupić prezent pod choinkę

Przynajmniej tak długo, jak zamierzacie kupić te prezenty przez Internet, bo – co oczywiste – w przypadku sklepów stacjonarnych nie ma się raczej, o co obawiać (chyba że o olbrzymie kolejki i ewentualny brak towaru). 

zakupy

Niektóre internetowe sklepy stawiają już sprawę jasno, że na wysyłkę produktów trzeba czekać kilka dni – niestety „kilka dni” to o kilka za dużo. Inne wciąż jeszcze obiecują wysyłkę przed Wigilią. Można na przykład udać się na Allegro, gdzie paczki zwykle docierają do nas w ciągu 1-2 dni roboczych – weekend i poniedziałek powinny okazać się wystarczające. 

InPost oferuje Gwarancję Dostawy. Ponownie: ostateczny termin to piątek

Jako jedyny, „gwarancji dostawy” udziela InPost, który w przesłanym na naszą redakcyjną skrzynkę komunikacie stawia sprawę jasno: każda paczka nadana do 20 grudnia, do godziny 18.00, trafi do wybranego Paczkomatu przed Wigilią. Aby sprostać wymaganiom, które sama sobie stawia, firma uruchomiła nawet dodatkowe Punkty Obsługi Paczek – lokalne magazyny oddalone maksymalnie o 2 kilometry od Paczkomatów. 

Paczkomat

Trzeba jednak być świadomym jednego: InPost może sobie dawać gwarancję, ale wszystko zależy tak naprawdę od sprzedawcy. To nadawca musi bowiem dostarczyć paczkę kurierowi przed godziną 18.00 w piątek – dlatego należy zwracać uwagę na informacje, widniejące na stronach poszczególnych sklepów: jak szybko realizowana jest wysyłka. Choć nawet temu nie można wierzyć w stu procentach.

Inni kurierzy też chcą, by prezenty dotarły na czas. Z czym musimy się liczyć?

Ano na przykład z tym, że zamiast do rąk własnych, kurier dostarczy przesyłkę do położonego niedaleko punktu odbioru paczek. Na takie rozwiązanie decyduje się na przykład DPD. Z jednej strony może się to nie podobać, z drugiej jednak – przynajmniej prezent będzie na czas.

prezenty

To i tak optymistyczny scenariusz, bo sklepy coraz częściej nie wywiązują się z zapowiadanych terminów – dłużej zajmuje im kompletowanie towaru i realizacja wysyłki, na co w Internecie można znaleźć mnóstwo skarg zaniepokojonych użytkowników. Wszystkim wam jednak życzymy, żeby paczki dotarły do was przed Wigilią ...a jeśli dalej to czytacie, a wciąż nie kupiliście produktów, to zajmijcie się tym wreszcie – przecież chcecie, żeby się udało! :)

Źródło: Deloitte, InPost, Allegro, Rzeczpospolita, Bezprawnik, informacja własna

A jeżeli zastanawiacie się, co kupić, to sprawdźcie nasze poradniki:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Brat zamawiał mi ciuchy 2 dni temu dziw już doszło więc tak warto .
  • avatar
   0
   Inpost odbiera paczki także w sobotę, 21 grudnia i zarzeka się że dostarczy przed wigilią. Jak będzie w praktyce - zobaczymy ;)
   • avatar
    wesoyromek
    0
    do inpostu nie mam zastrzeżeń, wszystko do tej pory poszło gładko, ale kurierzy......... szkoda gadać, nie będę wymieniać firmy, ale to jest po prostu żenada, Janusze pełną gębą