Routery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

TP-Link Archer MR200 to doskonały przykład rozwiązania problemu „ostatniej mili” z wykorzystaniem sieci 3G/4G. Oferty internetowe operatorów GSM są coraz bardziej atrakcyjne zarówno cenowo jak i jakościowo, a co za tym idzie wykorzystanie MR200 w sieci domowej staje się idealnym rozwiązaniem. Prostota obsługi routera, wysoka konfigurowalność oraz rozbudowane elementy bezpieczeństwa – to tylko niektóre zalety urządzenia. Również cena nie powinna odstraszać. Szkoda, że producent nie pokusił się o implementację gigabitowego przełącznika sieciowego, który podniósłby wydajność wewnętrznej sieci domowej.

Ocena końcowa:

 • bardzo dobra obsługa sieci komórkowej
 • prostota konfiguracji
 • pomimo ograniczeń przełącznika dobra wydajność sieci WiFi
 • dodatkowy port WAN/LAN (EWAN) dla alternatywnego łącza
 • przełącznik sieciowy 10/100 Mb/s

85%

Może Cię również zainteresować:

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ElFi_
  7
  LTE do 150Mbit, WiFi do 300Mbit - OK.

  Lan: 10/100Mbit - czy ktoś tam pomylił lata? Mamy 2016 rok! Żenada.
  • avatar
   ZombaL
   3
   "...Również cena nie powinna odstraszać..." - chyba jednak powinna.
   • avatar
    Fiona
    1
    Niestety ale Kolega powyżej ma rację, też mam uraz do tej firmy po zakupie ich produktu - nigdy więcej.
    • avatar
     Konto usunięte
     -4
     Za pewne za chwilę dostanę bana, bo tak załatwia się sprawy na Benchmarku, kiedy obraża się sponsorów strategicznych :)

     Ale serio benchmark ... ??
     Czy Wy już serio nie macie czego opisywać?
     TP-LINK to największe "ścierwo" wśród urządzeń pseudo sieciowych - dorobili się kasiory na taniźnie jako chiński producent i teraz próbują forsować rynek premium tymi samymi szajsami.

     Raz dałem się omamić i nigdy więcej!
     Tak samo jest z produktami "Szajsunga" - niby dobre, ale chyba nie do końca. Jeżeli te marki chcą być postrzegane jako sprzęt z klasą i niezawodny, niech przez co najmniej 20 lat produkują jak Sony czy Panasonic (nie wspomnę o producentach Premium) produkty, których nie postarza się celowo, niech pracują po 5, 10 lat bez awarii jak stare TV Sony, Panasonic, JVC to pogadamy.

     Wracając do tematu TP-Linka - produkty tej firmy głupieją po około roku użytkowania, a po okresie gwarancji umierają śmiercią tragiczną, bez szans na reanimacje.

     Asus, Linksys no i Cisco, pomimo kilku wtop od czasu do czasu, produkuje sprzęty, które stawiasz, konfigurujesz, zapominasz. TP-Link nie daje tego komfortu, więc sorry - but no f***ing way :)))

     I tym miłym akcentem pozdrawiam funboyów chińskiej tanizny :)
     • avatar
      kokosnh
      0
      Ja mam połączenie mieszane, prawie całość leci po światłowodzie orange, ale końcowe mam na miedziakach.
      Czyli te 20Mb/s i znośne opóźnienia ok 30ms.
      • avatar
       tazik21
       0
       Jak dobrze, że mam GPon.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ulubionym zajęciem tplinka jest porzucanie wsparcia dla produkowanych przez siebie gratów. dlatego nie widzę sensu by wywalać 600 złociszy na tego typu sprzęt.

        funkcjonalnie jest ok. przełącznik 10/100 to wada? dobre żarty. po tym cały LTE i tak więcej nie wydusi. A jak komuś mało transferu pomiędzy kompami, to w sklepach są po góra 50pln małe switche gigabit.

        ja widzę 2 inne wady (10/100 nie jest tu wadą):
        1. zawyżona cena
        2. producent chętnie porzuca wsparcie i nie dostarcza aktualizacji
        • avatar
         bendyz
         0
         100Mbps switch w dzisiejszych routerach to porażka totalna. Szczególnie w sprzęcie za >300zł. Gdzie do tego NAS podłączyć? To sieć bezprzewodowa ma być ograniczeniem, a nie przewodowa. Mój TP-LINK 1043ND z przed ~5-6 lat posiada 1Gbps switch a kosztował wtedy 200zł. Nie wyobrażam sobie zakupu czegoś takiego. Obecnie mam podłączony router LTE do tego mojego "starocia" i mam lepsze transfery w całym domu niż wy na tym czymś - realnie ponad 100mbps w LAN-WLAN.
         • avatar
          Coperfield
          0
          A sieć VDSL2 dalej nieobsługiwana. Szkoda gadać tak jak szkoda siana na ten szajs.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           AirCard 785 mały przenośny na sieci Plus wyciąga mi 68Mb/s i 45Mb/s uplink. Więc ten wynik to 'bida z nędzą'. To samo brak 1Gbit Ethernetu - chyba bym NAS'a nie wiem do czego miał podpinać. Najśmieszniejsze że ... mam Tp-Linka WDR3600 z 1Gbit Lan'em. Jak za 220 PLN teraz nie jest źle.
           AirCard robi mi za zapasową sieć, a Router Wi-Fi śmiga sobie na bieżącej sieci. I sumując i tak wychodzi lepiej, bo razem 720 a router Mi-Fi mogę wziąć ze sobą i działa 10h na baterii (o prędkości nie wspominając nawet). Testowałem laptopy na kartach sierra-wireless i Toshibka wyciągała 95Mb/s downlink z Plusa, więc jak na ten router stacjonarny - to słabo.