Telewizory

Jakie są ceny telewizorów i treści 3D?

przeczytasz w 1 min.

Analitycy oczekują, że do 2013 r. aż 25 proc. sprzedawanych telewizorów będzie telewizorami 3D. Producenci również są pełni optymizmu, twierdząc że 3D TV nie będą drogie.

Ceny telewizorów HD spadły do akceptowalnego poziomu i dobrej jakości nowoczesny TV można kupić obecnie za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jeśli ktoś chciał kupić telewizor HD, to obecnie już go ma - tak przynajmniej twierdzą analitycy rynkowi.

Nadchodzące telewizory 3D adresowane są przede wszystkim do tych osób, które potrzebują dużego i oferującego mnóstwo funkcji odbiornika, jak również są w stanie zapłacić za niego kilka tysięcy złotych ekstra. Choć producenci nie zdradzają jeszcze cen telewizorów, analitycy są niemal przekonani, że pierwsze 3D TV będą kosztować ok. 2000 dol. za sztukę, a dodatkowo często trzeba będzie jeszcze dokupić do nich okulary (ok. 80-100 dol. za parę), nie wspominając już o drogich odtwarzaczach Blu-ray.

Dodajmy do tego treści 3D, które też nie będą tanie - w końcu zwykłe filmy Blu-ray kosztują ok. 100 zł za nowość, więc Blu-ray 3D mogą być tylko droższe. Suma summarum wychodzi na to, że rozrywka w 3D będzie droga. Jeśli chcesz, aby do twojego domu wprowadził się trójwymiar, możesz zacząć okładać pieniądze.