Telewizory

Rozważam zakup nowego telewizora - czy to powinien być 3D TV?

przeczytasz w 1 min.

Jeśli uwielbiasz wszelkie nowe technologie i lubisz podążać za rynkowymi trendami, telewizor 3D na pewno ci się spodoba. Jeśli jednak uważasz się za rozsądnego użytkownika, powinieneś się wstrzymać i przeczekać kilka lat.

Po pierwsze, telewizory 3D to nowości, a z nimi zwykle jest tak, że płacimy ekstra za to, że po prostu są nowe i modne. Po drugie, po nich pojawią się następne wersje, tylko że udoskonalone, a przy tym tańsze. Po trzecie zaś, potanieją też odtwarzacze, jak również pojawi się więcej treści 3D – filmów, gier i innych materiałów.

Dlatego na razie polecamy zwykłe telewizory HD. Są nowoczesne, dopracowane i relatywnie tanie. Dobrej jakości plazmy i LCD są w każdym szanującym się sklepie z elektroniką konsumencką, a oferowana przezeń jakość obrazu – zwłaszcza w modelach Full HD – jest rewelacyjna. Ponadto, tak na marginesie, za kilka tygodni opublikujemy przewodnik kupującego dla osób, które zamierzają kupić HDTV. Rozwiejemy w nim wszelkie wątpliwości i doradzimy, na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie.

Z kolei na telewizory 3D przyjdzie jeszcze czas – niektóre firmy pracują w pocie czoła nad technologią, która nie wymaga okularów. Ta wydaje się bardziej naturalna dla użytkownika i w rezultacie ma większe szanse na sukces. Kiedy trafi na rynek? Nie wcześniej niż za kilka lat.