Karty graficzne

Czekacie na Radeony RX 6000? AMD obiecuje, że pod jednym względem będą lepsze od Nvidii

przeczytasz w 1 min.

AMD przygotowuje się do wydania kart graficznych Radeon RX 6000, które mają stanowić odpowiedź na modele Nvidia GeForce RTX 3000. Zainteresowani zakupem mają mieć ważny argument za wyborem Radeonów.

Premiera kart graficznych AMD Radeon RX 6000 zbliża się coraz większymi krokami. Jak będzie wyglądać kwestia ich dostępności? Producent obiecuje, że zainteresowani zakupem nie będą mieli takich problemów, jak w przypadku konkurencyjnych modeli GeForce RTX 3000.

AMD obiecuje dobrą dostępność kart Radeon RX 6000

Temat wywołał Andre Elijah – jeden z programistów VR, AR i XR, który publicznie skrytykował „papierową” premierę GeForce RTX 3090. Słaba dostępność kart ma odbić się na jego pracy.

Nas zainteresowała jednak druga część wiadomości. Elijah zasugerował, że podobnie będzie wyglądać dostępność nowych kart AMD Radeon i jest nawet w stanie się o to założyć.

Wyzwanie podjął Frank Azor - główny architekt rozwiązań do gier i marketingu w AMD odbił piłeczkę, że... już nie może się doczekać odbioru wygranej z zakładu.

Azor dodał, że producent dokładna wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania klientów. Może to oznaczać, że producent pracuje też nad dostępnością nowych kart, aby zainteresowani mogli je kupić już podczas sklepowej premiery.

AMD Radeon RX 6000

Kiedy premiera kart graficznych Radeon RX 6000?

Więcej szczegółów o nowych kartach powinniśmy poznać 28. października - producent organizuje wtedy konferencję, na której ma zapowiedzieć modele Radeon RX 6000.

Sklepowa premiera nowych modeli zapewne nastąpi później. Czy zainteresowani rzeczywiście będą mogli wtedy kupić sprzęt? Pewnie tak, aczkolwiek nie spodziewalibyśmy się wtedy dostępności wersji niereferencyjnych (co jednak jest mocną stroną premier Nvidii).

Źródło: Twitter @ Andre Elijah, Twitter @ Frank Azor

Zobacz więcej o kartach graficznych AMD Radeon:

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bl00keRs
  24
  Mam nadzieję, że perf/watt RX 6xxx będzie zmiatał RTX30xx z powierzchni ziemi bo jeżeli o ten aspekt chodzi, to osobiście uważam, że wszystkie recenzje RTX 30xx które dotychczas widziałem/czytałem nie biorą tego wcale pod uwagę. Karty RTX 30xx żrą prąd jak smok i fakt faktem mają status króla wydajności ale ten ich postęp technologiczny jakoś tak już słabiej wygląda jeżeli weźmiemy ten aspekt pod uwagę.
  • avatar
   Andrettoni
   7
   Nie wiem skąd takie legendy ludzie macie? Karty AMD wygrywają w relacji wydajności do ceny. To jest ta sama metoda co na rynku procesorów. Po prostu AMD obsadza średni segment, gdzie jest najwięcej klientów. W obecnej generacji sprzętu AMD już wygrało wyścig, bo dzięki tej polityce "dobra jakość za niską cenę" wygrało cały rynek konsol. Nvidia zarobi na PC, a AMD na PC i konsolach oraz na rynku procesorów. Jak widać jest to dobra droga i dlatego Nvidia wykupiło ARM i też zmierza ku własnym procesorom. Na świecie jest 8 mld ludzi, którzy czekają na tanie zestawy komputerowe, a na razie sensowny zestaw z 3080/3090 to powyżej 10 tyś zł. Rynek zdobędzie ten, kto zaoferuje sensowny zestaw w cenie 3 tyś.-5 tyś.zł. Czyli bardziej RX5700/RTX2060, A tu już przewagi Nvidii nie było. Zauważcie, że 10 tyś zł to dużo dla Polaka, ale w wielu krajach zarabia się gorzej...
   • avatar
    Eryk333
    0
    Obserwując co nie które komentarza nie tylko pod kartami w ogóle to czasem mam wrażenie że wylewa się szlam z ust flustracja i nie zrozumienie innych użytkowników a wracając do tematu konkurencji jak najwięcej i oby AMD wydało dobre karty graficzne to zawsze z korzyścią dla nas wszystkich pozdr.
    • avatar
     develoop
     -2
     Problemów z dostępnością Nvidii nigdy nie było, to był tylko ich celowy zbieg.
     • avatar
      hypsilofodon
      -3
      Może ktoś z szanownych kolegów wyjaśni mi na czym polega fenomen kart AMD. To znaczy z jednej strony cieszę się, że NVidia ma konkurencję, bo dzięki temu mamy niższe ceny kart i postęp technologii, ale niestety, nie czarujmy się, karty AMD praktycznie pod każdym względem są słabsze od produktów NVidii - kultura pracy, wydajność, głośność. Zastanawia mnie więc, dlaczego producenci konsol - Sony czy Microsoft, a także dołączył do nich Apple (który wypiął się na NVidie od jakiegoś czasu), korzystają w swoich sprzętach wyłącznie ze sprzętu AMD ? Łapówki ? Filantropia ?
      • avatar
       awesome1337
       -9
       amd sprzedaje wielokrotnie mniej kart niż nvidia, łatwo mówić o premierze bez braków dostępności jak prawie nikt nie chce kupować twoich kart lol

       w porównaniu, wiele sklepów raportuje ponad 20 tysięcy preorderów na 3080, jeden sklep i 20k zamówień, a ile jest takich sklepów setki? tysiace?
       nawet google trends pokazuje że zainteresowanie 3080 jest wielokrotnie większe niż jakakolwiek premiera wcześniej

       amd może marzyc o takim zainteresowaniu
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Azor to mój pies
        • avatar
         raffal81
         0
         Magiczne słowo 'OBIECUJE' :D:D:D
         • avatar
          lucullus
          0
          Dobra dobra, karty będą dostępne przez 1 min, co będzie 30x lepszym wynikiem niż zielonych :P