Audio

Apple pozbywa się kolejnego produktu z oferty

Norbert Garbarek | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

W sieci pojawiło się oficjalne stanowisko Apple odnośnie wycofania ze sprzedaży głośnika HomePod. Producent potwierdził, że jego produkcja została zakończona. W centrum uwagi Apple będzie teraz rozwój dobrze sprzedającego się HomePoda mini.

Wycofanie HomePoda z oferty Apple

Jeszcze tydzień temu informowaliśmy o możliwości zakończenia produkcji iMaca Pro. Teraz nadeszła kolej na usunięcie z oferty kolejnego produktu - HomePoda. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez Apple.

Duży HomePod zadebiutował w 2017 roku i był bezpośrednią konkurencją dla Amazon Echo. Przez cały okres sprzedaży jego dostępność była ograniczona do niewielu rynków (HomePod nie jest oficjalnie dostępny w Polsce). Na początku sprzedawany był za 349 USD, a ostatecznie jego cena spadła do 299 USD i utrzymywała się na tym poziomie do tej pory. Dużo, czy mało - to kwestia dyskusyjna, ale z pewnością można znaleźć tańsze głośniki bezprzewodowe.

Dlaczego Apple wycofuje HomePoda?

Decyzja o zaprzestaniu produkcji HomePoda mogła być wynikiem pojawienia się w ofercie nowego HomePoda mini, który jest zbyt dużą konkurencją dla większego modelu. Trudno się temu dziwić. Nowy głośnik Apple w wersji mini jest sprzedawany za 99 USD i oferuje naprawdę dobrą jakość dźwięku. Niestety koncern z Cupertino nie przedstawia wyników sprzedażowych wycofanego modelu, ale można przypuszczać, że są one dalekie od zadowalających.

Apple HomePod mini Apple HomePod mini

HomePod mini stał się hitem od debiutu zeszłej jesieni, oferując klientom niesamowity dźwięk, inteligentnego asystenta i inteligentne sterowanie domem za jedyne 99 USD. Koncentrujemy nasze wysiłki na HomePod mini. Wycofujemy oryginalny HomePod, będzie on nadal dostępny do wyczerpania zapasów w sklepie internetowym Apple, w sklepach detalicznych Apple i u autoryzowanych sprzedawców Apple. Apple zapewni właścicielom HomePod aktualizacje oprogramowania oraz serwis i wsparcie w ramach Apple Care.

To oficjalne stanowisko Apple przekazane portalowi TechCrunch. Nie sprecyzowano w nim, jak długo HomePod będzie aktualizowany. Na pewno otrzyma wsparcie wraz z wprowadzeniem iOS 15.

Jeśli zastanawialiście się nad zakupem HomePoda to macie na to ostatnie chwile. Napiszcie w komentarzach, czy mieliście okazję sprawdzić, jak działa HomePod mini.

Źródło: techcrunch.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kaviter
  99USD ale to za kabelek do tego głośnika ???
  8
 • avatar
  Barubar24
  Sorry nigdy więcej Apple, zwłaszcza iPhona z ich gównianymi bateriami.
  4
 • avatar
  PerfectDAY
  W produktach Apple najlepsze jest to, że na szczęście nie jest się na nie skazanym.
  2
 • avatar
  Andrettoni
  Sprzęt Apple służy tylko do szpanowania w kawiarniach - pewnie dali za małe logo.
 • avatar
  BombaX
  Wycofuje wersję białą i czarną ?
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  czemu ajple się pozbywa tak wspaniałego produktu?