Gry

Battlefield 3 i Mass Effect 3 z paszportami online

z dnia
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Electronic Arts nie sprawiło nam niespodzianki i zgodnie z naszymi prognozami w swoich najnowszych grach internetowym paszportom nie odpuści.

Zarówno gra Mass Effect 3, która zadebiutuje w pierwszym kwartale 2012 roku, jak i Battlefield 3 (ta do sklepów trafi jeszcze w tym miesiącu) zostaną wyposażone w system internetowych przepustek - online pass.

Online Pass

Jest to rozwiązanie, które od jakiegoś czasu EA stosuje w większości swoich gier. O ile każdą zakupioną grę możemy oczywiście odsprzedać, tak jeśli zdecydujemy się na granie w trybie sieciowym, będziemy zmuszeni do skorzystania z paszportu internetowego, a ten zostanie przypisany do naszego konta. To z kolei zmniejszy wartość gry przy próbie odsprzedaży, bowiem kolejna osoba nie będzie mogła grać w sieci (chyba, że wyposaży się w stosowny kod alternatywnymi środkami - na przykład na serwisach aukcyjnych).

Przepustkę do obu gier prawdopodobnie będzie można nabyć także za pośrednictwem platformy Origin. Ich cena została ustalona na poziomie 10 dolarów.
 

Więcej o grach:

Źródło: gamespot

Komentarze

25
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dobra dobra panowie z BSA i EA i reszta ferajny - jak tak robicie (nie można odsprzedać dalej) to znaczy że de facto zaczynacie sprzedawać nie produkt ale usługę.

  Czyli zakupienie gry w Empiku z takim paszportem i pogranie na niej = kupno od was usługi a nie produktu.

  W takim razie zmieniają się zupełnie warunki rękojmi czy gwarancji.

  Numero uno - jak zamiawiam usługę np. ktoś mi ma położyć kafelki, położy a ja uznam że położył krzywo i mi się nie podoba to odstępuję od umowy kupna-sprzedaży.

  Więc od tej pory po zakupie gry każdy komu gra się nie spodoba z dowolnego merytorycznego powodu (ma bugi, jest nudna, spodziewałem się dobrej grafiki itp) może w ciągu 7 dni oddać ją do sklepu.

  Numero due - za usługę się płaci PO a nie PRZED wykonaniem. Więc gry muszą być brane z półki Empiku za darmo, dopiero jak pogram i uznam że mi się podoba (podpisuję protokuł odbioru wykonanej usługi) to zapłacę.
 • avatar
  Mamy EU, wolność, internet już całkiem miał ją w pełni gwarantować, a tu nadal poszporty w użyciu. Polsatu też będą honorowane?
 • avatar
  Nowa gra 100zł
  Używana gra 60zł
  Paszport 30zł
  Koszt używanej gry 90zł.
 • avatar
  Dobrze rozumiem, że wystarczy właśnie założyć osobne konto Origin na BF3 i na nim sobie pykać, a potem całe konto odsprzedać, tak jak Steam? :P
 • avatar
  Na polskim rynku i tak to się nie odbije - lepiej dla gier sieciowych takich jak bf3-cod kupować od razu oryginał a dla tych z rozbudowanym trybem dla pojedynczego gracza : odkupywać lub zasysać ^^
 • avatar
  Żądamy darmowych używek!
 • avatar
  Czyli prócz typowego CdKeya będzie drugi OnLine Pass? Czy tylko ten OnLine Pass?
 • avatar
  Będzie jak na STEAM-ie
  jedna gra = jedno konto....
 • avatar
  Jak dla mnie - no problemo (i tak nie gram w multi) odkupię od kogoś rok po premierze za parę PLN i sobie przejdę...
 • avatar
  do każdej zakupionej gry zakładasz nowe konto.
  przy odsprzedaży sprzedajesz wraz z kontem.

  do kazdej gry trzeba bedzie nowy mail zakladac :)
 • avatar
  Dzieki bogu 99% gier w ogole mnie nie interesuje i nawet za darmo bym tego scierwa nie ruszyl. Chciwosc ludzka jest niepojeta. Niestety akurat rzeczonymi tytulami jestem zainteresowany i pewnie kupie jak beda w odpowiedniej cenie.
 • avatar
  Wolno im tak pogrywać - ich towar.
  Ja będę kibicować piratom (nie namawiać do piractwa, ale kibicować) tez mi wolno.
  A moim pieniążków już nie zobaczą, najpierw bezczelna próba szpiegowania i to na maksa, teraz to.

  Inna firma dostanie moje pieniążki za towar, nie usługę.

  I jak ktoś napisał jest to niezgodne z prawodawstwem UE - skoro sprzedają usługę to na warunkach dla usług.
 • avatar
  Uważam są że to bardzo niebezpieczne działania. Teraz tyko tryb sieciowy będzie dodatkowo płatny, a jak nie odbije się to na sprzedaży to zrobią paszporty na pół gry. Dojdziesz do połowy, chcesz resztę to paszport. Jest to początek walki wydawców z rynkiem gier używanych i w związku z tym ja gier EA z paszportami nie kupię. To wydawcy chcą mojej kasy, ja bez ME 3 i BF 3 przeżyję. Poczekam aż dadzą w taniej serii bez paszportów.
 • avatar
  Ja mam paszport polsatu, może być?
 • avatar
  używane gry będą musiały być taniej sprzedawane, taniej o cenę online pass do danej gry, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie da za używaną grę+online pass tyle co za nową, dla niegrających online to nawet dobrze bo taniej kupią gry, dla reszty chyba wielkiej różnicy nie zrobi
 • avatar
  Nawet dobre rozwiązanie jeśli dzięki temu spadną ceny używek, nie wszyscy pogrywają w multi.