Pojazdy

Bird One - nowa hulajnoga do wynajęcia i kupienia

przeczytasz w 1 min.

Oferująca hulajnogi na minuty firma Bird od kwietnia działa w Warszawie, a nieco później rozpoczęła działalność także we Wrocławiu. Teraz jej oferta staje się dostępna również w Poznaniu, gdzie przy okazji zadebiutowały nowe pojazdy o znacznie lepszych osiągach.

W Poznaniu oficjalnie można już skorzystać z usługi Bird, pozwalającej na wypożyczanie elektrycznych hulajnóg. Łącznie w stolicy Wielkopolski pojawiło się ponad 500 takich pojazdów i – co najciekawsze – są to zupełnie nowe pojazdy o nazwie Bird One.

Bird One – elektryczna hulajnoga o świetnych osiągach

Jakie są najważniejsze cechy charakterystyczne hulajnogi Bird One? To przede wszystkim solidny szkielet, schowane przewody, znacząco poprawione oświetlenie z przodu i z tyłu oraz czuły układ hamulcowy. Innymi słowy: bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Warto wspomnieć też o panelu serwisowym z szybkim dostępem. Wszystko to jest ważne, ale najbardziej może jednak interesować coś innego…

Bird One

Otóż hulajnoga Bird One ma 9-calowe koła i konstrukcję zaprojektowaną w taki sposób, by nawet na wyboistych drogach jechało się komfortowo, jest wyposażona w silnik pozwalający rozpędzać się nawet do 29 km/h, a do tego na jej pokładzie znajduje się akumulator o pojemności 12 800 mAh, umożliwiający przejechanie aż 50 km między ładowaniami

Taka specyfikacja zdecydowanie może się podobać i w związku z tym nie dziwi fakt, że oprócz wypożyczenia, pojazd jest też dostępny do kupienia poza usługą. Cena? 1299 dolarów. Aktualnie trwa przedsprzedaż. 

Bird w Poznaniu (i nie tylko)

Choć hulajnogi w Poznaniu to nowsze i lepiej wyposażone modele, cennik jest taki sam jak w Warszawie i Wrocławiu. A zatem: opłata startowa wynosi 3 złote, a każda minuta jazdy powiększa rachunek o 50 groszy. 

Firma Bird pochwaliła się, że w ciągu pierwszego roku działalności z jej oferty skorzystano ponad 10 milionów razy, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 do atmosfery o około 6000 ton. Tymczasem podobnych usług jest zdecydowanie więcej – żeby wymienić tylko te działające w Polsce – są to między innymi hive, Lime, CityBee, Blinkee.city czy Hulaj.

Źródło: Money, Bird, inf. własna

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    baca130
    1
    6000 ton, ciekawe tylko jak to obliczyli. Przecież i również mogli zwiększyć bo ludzie zamiast elektrycznej mogli wybrać zwykłą, rower czy też przejść się pieszo bo w końcu tam gdzie dojeżdża się nią zazwyczaj i tak nie da się jeździć samochodem.
    • avatar
      angelboy
      0
      liczą sobie lepiej niż taksówki :P