• benchmark.pl
 • Bitcoin
 • Szalona akcja fanów Bitcoina - na rynek napłynęło blisko 100 mln dolarów
Ciekawostki

Szalona akcja fanów Bitcoina - na rynek napłynęło blisko 100 mln dolarów

przeczytasz w 1 min.

Społeczność skupiona wokół Bitcoina liczy setki milionów członków, ale ostatnia akcja brazylijskich fanów ma szansę przejść do historii – zorganizowali oni skoordynowaną akcję zakupu kryptowaluty o wartości... prawie 100 mln dolarów.

Rynek kryptowalut rządzi się swoimi prawami i niejednokrotnie byliśmy tutaj świadkami dziwnych wydarzeń. Warto więc wspomnieć o skoordynowanej akcji brazylijskich członków platformy Reddit, którzy postanowili wyrazić swoje poparcie dla prezydenta Salwadoru... w dosyć nietypowy sposób.

Reddit pokazuje siłę – użytkownicy kupili Bitcoina za blisko 100 mln dolarów

Jeden z użytkowników serwisu Reddit (u/thadiusb) wpadł na pomysł, aby poprzeć działania prezydenta Salwadoru dotyczące wprowadzenia wirtualnej waluty jako oficjalnego środka płatniczego i zorganizował wśród brazylijskiej społeczności skoordynowaną akcję zakupu Bitcoina. Według założeń, każdy uczestnik akcji miał kupić krypto za co najmniej 30 dolarów.

Odzew użytkowników przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatora – akcja zdobyła 85% głosów poparcia, dzięki czemu przyłączyło się do niej ponad 3 mln fanów kryptowalut z całego świata. Redditowcy wpompowali w rynek krypto blisko 100 mln dolarów (niektórzy deklarowali większe wpłaty niż zakładano). Oczywiście, to tylko kropla w morzu całego rynku - obecnie kapitalizacja BTC wynosi prawie 874 mld dolarów.

Bitcoin

Kurs Bitcoina – kryptowaluta traci na wartości

W ostatnich dniach kurs Bitcoina zmienia się jak w kalejdoskopie. Niedawno najpopularniejsza kryptowaluta osiągnęła nowy szczyt, ale niedługo później, w momencie, gdy społeczność Reddita dokonała skoordynowanej akcji zakupu, a Salwador wprowadził ją jako oficjalny środek płatniczy, zaliczyła znaczny spadek wartości.

Skoordynowana akcja zakupu kryptowaluty nie wywołała efektu pompowania ceny (bo też nie miała go wywołać), niemniej jednak na pewno zasługuje na uwagę – chyba jeszcze nikomu nie udało się skrzyknąć tylu użytkowników, by w jednym momencie dokonali tak dużego zakupu kryptowaluty. Prezydent Białorusi też ostatnio namawiał do inwestowania w krypto, ale pewnie może tylko pomarzyć o takiej skuteczności :-).

Źródło: Reddit, be in crypto

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stoona
  3
  ...kupili Bitcoina BLISKO ZA 100 mln dolarów -> ...kupili Bitcoina ZA BLISKO 100 mln dolarów
  ...kupić krypto CO NAJMNIEJ ZA 30 dolarów -> ...kupić krypto ZA CO NAJMNIEJ 30 dolarów
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Wczoraj w ciągu jednej godziny podczas spadku BTC wycięło longi na giełdach na sumę 2.8 miliarda dolarów a debilom grającym na dźwigniach zapalił się napis Game Over. Teraz wielu zachodzi w głowę jak to się stało jak mieli ustawiony stop loss. Algorytmy likwidacyjne nie biorą jeńcow kiedy Bitcoin traci 20% na godzinę. A te 100 baniek to już nie było po paru minutach.
   • avatar
    youkai20
    2
    To może napiszę tam, aby ci wariaci, każdy co do jednego, przesłali mi hajs na konto? Nie musi być po 30 dolarów od głowy (choć może), może być i 30 groszy, nie pogardzę. ;)
    • avatar
     musslik
     1
     no super a zaraz przyjdzie taki Elon czy Warrwn i to 100mln wyjmie ;D
     • avatar
      kkastr
      1
      BTC ma limit 2400 operacji na (przeciętnie) 10 minut. Czy to ograniczenie nie przekreśla możliwości używania tej waluty jako uniwersalnego środka płatniczego na świecie? Albo nawet w niewielkim kraju? Przecież nawet większe miasto generuje więcej niż 2400 transakcji w ciągu 10 minut.
      • avatar
       Mario2k
       1
       Nie zdziwię się jak kurs jeszcze poleci w dół o kilka tys USD
       • avatar
        keepercraft
        0
        Ciekawe, kiedy wieloryby upłynnią swoje środki.
        • avatar
         hovzi
         0
         Ciekawe kiedy te karty oddadzą do sprzedaży
         • avatar
          nevermind
          -1
          Szkoda tego, że są tak krótkowzroczni i nie widzą tego jakie zagrożenie odnośnie wolności niosą ze sobą kryptowaluty. W przyszłości jak to będzie jedyny środek płatniczy to jak ktoś się nie spodoba władzy będzie mógł być szybko ocięty. Na chwilę obecną wydaje się to jak z filmu si-fi ale jest to jak najbardziej realne.
          • avatar
           Janisz
           -5
           Nie fani, tylko spekulanci którzy łowią frajerów. Te 100 baniek zwróci im się z nawiązką, jak kolejne barany dadzą się namówić na kupno tego bezwartościowego gówna "Bo bitcoin będzie po 200 tyś zieloych!!!!111!!!111") - kurs skoczy - cwaniaczki się wysprzedają - zaikasują 200 - 100% zwrotu - kurs spadnie - barany ostrzyżone. Pętlę za 2 miesiące powtórz... Powodzenia w interesach...
           • avatar
            Wulfen4
            -8
            Kryptowaluty to jest przyszłość.