Ciekawostki

Na Bitcoinie jak na rollercoasterze - kurs notuje nowe szczyty

przeczytasz w 2 min.

Ostatnie miesiące były gorące na rynku kryptowalut, co odbiło się na wyjątkowo słabym kursie Bitcoina. Wygląda jednak na to, że kurs najpopularniejszej wirtualnej waluty znowu zaczyna rosnąć.

Kurs wirtualnych walut to prawdziwy rollercoaster. W maju obserwowaliśmy krach Bitcoina, który wpłynął na cały rynek kryptowalut. W lipcu zaczął on jednak odrabiać straty i zbliżył się do poziomu 40 tys. dolarów. Myśleliście, że to koniec? Nic bardziej mylnego!

Bitcoin znowu w górę – kryptowaluta najsilniejsza od maja

W ostatnich dniach kurs Bitcoina znowu zaczął rosnąć, co na pewno wzbudziło sporo nadziei wśród entuzjastów kryptowalut.

Kurs Bitcoin
Kurs Bitcoina ostatnio przekroczył 50 tys. dolarów - to najwyższa wartość od majowego krachu (wykres: tradingview)

Obecnie jeden BTC jest warty jakieś 51,5 tys. dolarów – to najlepszy wynik od maja tego roku (po tym okresie jego kurs zaczął spadać do poziomu 28 – 30 tys. dolarów). Kapitalizacja wirtualnej waluty to już ponad 900 mld dolarów (!).

Dobry wynik Bitcoina przełożył się na wzrost kursu innych kryptowalut. Przykładowo Ethereum wzrosło do 3920 dolarów, Litecoin jest warty prawie 220 dolarów, a Dogecoin jest warty około 30 centów.

Dlaczego kurs Bitcoin rośnie?

Skąd wynika rosnący kurs kryptowaluty? Na pewno duże znaczenie miało tutaj zachowanie inwestorów, ale nie musi być to główna przyczyna wzrostu. W ostatnim czasie miały (lub będą miały) miejsce wydarzenia, które wpłyną na wzrost popularności wirtualnej waluty.

Bitcoin

Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to rewolucja w Salwadorze - będzie to pierwszy kraj na świecie, który przyjmie Bitcoina jako prawny środek płatniczy (co oznacza, że będzie można nim dokonywać płatności tak samo jak normalnymi pieniędzmi).

Warto również zwrócić uwagę na to co dzieje się w internecie. Ostatnio brazylijska społeczność platformy Reddit umówiła się na skoordynowaną akcję zakupu Bitcoina, która ma pokazać sceptykom jak wielka i ważna jest wirtualna waluta. Akcja teoretycznie nie ma na celu pompowania ceny, ale na pewno nie pozostanie bez skutku (szacuje się, że na rynek ma napłynąć blisko 100 mln dolarów).

Nie należy zapominać, że kryptowalutami interesują się też najwięksi giganci technologiczni. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że wirtualna waluta może zostać wykorzystana przez Amazon i Twittera, a Elon Musk – szef Tesli, nie wyklucza powrotu do honorowania krypto w swoim sklepie. Ostatnio do tego grona dołączył też PayPal, który rozszerzył ofertę handlu kryptowalutami na Wielką Brytanię (wcześniej taka opcja dotyczyła tylko Amerykanów).

Co przyniosą kolejne tygodnie? Podobnie jak na każdym rynku, trudno przewidzieć przyszłość kursu kryptowalut. A co wy sądzicie na ten temat? Myślicie, że to tylko chwilowy wzrost, czy może jednak początek czegoś większego?

Źródło: be in crypto, CoinGecko (foto), Tradingview, inf. własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deseczka
  3
  "Na Bitcoinie jak na rollercoasterze - kurs notuje nowe szczyty" powinno być z dopiskiem "-w wymyślonym przez autora okresie"
  • avatar
   Wasek
   2
   Coś się artykuł niewczas. Szczyt 52k to był wczoraj a dzisiaj spadło o 10%.
   • avatar
    youkai20
    0
    Jeśli chodzi o Bitcoina, to raczej jego spadki są chwilowe. Nie wzrosty.
    • avatar
     Vento87
     0
     Nie hejtujcie tego co napiszę. Wiele osób komentujących np. ceny kart graficznych pisze, że firmy powinny mieć zakaz sprzedawania osobom więcej niż kilka w celu nie manipulowania cenami itd, itp. (% ale jest to przez ludzi powodem do takich wypowiedzi, a słowa niosą czyny). Teraz z drugiej strony. Czy na waluty mając dużo euro też zrobimy limity? Można kupić np za dolara tylko pewną ilość na osobę euro? Przecież ta sama sytuacja co nie? Albo ropy albo jedzenia, bydła, kawałka ziemi, mieszkań, domów... Polecam książkę Analiza techniczna rynków finansowych Pana Murphy'ego oraz zapoznania się dlaczego ludzie zaczynają inwestować w niescentralizowane rynki
     • avatar
      Wujek Ze
      0
      albo to będzie waluta przyszłości albo pojawiła się bańka, która za kilka lat pryśnie i doprowadzi do kolejnego kryzysu na skalę światową
      • avatar
       martins
       0
       Handel kryptowalutami działa jak magia i jest najszybszym sposobem na zarabianie w wygodnym domu i biurze. Chcę, abyście wiedzieli, że dajemy każdemu 100% realny i gwarantowany zwrot z inwestycji.

       Minimum 1500 zł daje 20.000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
       Minimum 3000 zł daje 40 000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
       Minimum 5000 zł daje 60 000,00 zł w ciągu 7 dni roboczych.
       Minimum 10 000 zł daje 120 000 zł w ciągu 7 dni roboczych.


       Dla ciebie, że zawsze myślisz, że handel kryptowalutami to oszustwo. Pan Rony naprawdę zmienia nasze życie dzięki nim. skontaktuj się z nami e-mail: btradercoin1 na gmail com, whatsapp: +15163602979 Dzięki.