• benchmark.pl
 • Gry
 • Cannon Fodder 3: pobierz demo gry, kontynuacji hitu sprzed lat
Gry

Cannon Fodder 3: pobierz demo gry, kontynuacji hitu sprzed lat

przeczytasz w 2 min.

Grywalna do bólu

Cannon Fodder to wielki hit pierwszej połowy lat 90-ych. Wprawdzie o wojnie opowiadał z olbrzymim przymrużeniem oka, to jednak grywalność tej produkcji stała na poziomie na tyle wysokim, że zdecydowaliśmy się umieścić ją na naszej liście 100 gier XX wieku.

Przed kilkoma miesiącami w głowie programistów rosyjskiego studia Burut pojawił się pomysł "czemu mamy robić własną grę, o której nikt nie usłyszy? - zróbmy remake jakiegoś popularnego hitu!". I tak oto przy współpracy z Codemasters, które posiadało stosowne prawa, powstała trzecia część gry Cannon Fodder.

Gra miała już swoją premierę na PC, a niebawem trafi także na konsolę Xbox 360. Niestety, wbrew początkowym zapewnieniom co do posiadania stosownych licencji - Codemasters nie ma prawa do dystrybucji gry poza terytorium Rosji. Jak zapowiada jednak - walczy. W chwili obecnej firma jest na etapie zaawansowanych negocjacji z pierwotnymi twórcami serii.

Tymczasem w sieci pojawił się nowy materiał filmowy z Cannon Fodder 3, który być może stanowi swoisty zwiastun ekspansji gry na kolejne rynki. Filmik możecie zobaczyć powyżej, a tymczasem poniżej znajduje się wersja demonstracyjna produktu. Czy konwencja Cannon Fodder wytrzymała próbę czasu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

 Pobierz demo Cannon Fodder 3 download
Pobierz demo Cannon Fodder 3 (186 MB)

Jeśli Cannon Fodder 3 nie przypadnie wam do gustu, nie wszystko stracone. Zaledwie przed kilkoma dniami Czarny Iwan informował bowiem, że znalazł duchowego następcę tej popularnej niegdyś serii. Chodzi o grę o niecodziennym tytule Pineapple Smash Crew - być może to właśnie ona jest odpowiedzią, której poszukują sentymentalni gracze.

Cannon Fodder 1
U przeciętnego mężczyzny wychowującego się w latach 90-ych to zdjęcie wywołuje więcej emocji niż Titanic 3D u wychowujących się w tamtym okresie kobiet

Jeśli zaś o najbardziej sentymentalnych z naszych czytelników chodzi - być może ich przygoda z Codemasters nie skończy się tylko na Cannon Fodder. Mistrzowie kodu najwyraźniej postanowili hurtem odkopywać stare klasyki i tak oto od pewnego czasu pracują nad przywróceniem Dizzy'ego do świata żywych... żyworodnych... znaczy jajożyworodnych... Zwał jak zwał - słynne jajko powraca.
 

Więcej o grach:

Źródło: YouTube, WorthPlaying

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ajus79
  6
  Opis pod screenshotem z pierwszego CF mnie rozwalił. :-)
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Dobre, czyli Rosja "wypina sie" na zachodnie prawa autorskie i nikt im nawet nie grozi, a nasz niby-rzad podpisuje ACTA. Interesujacy dualizm.
   • avatar
    laaval
    4
    War has never been so much fun... oj pykało się w to na amisi :)
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     kapitalna seria. gralo sie kiedys na Amidze oj gralo. pozniejsze levele mialy czasami tak absurdalny poziom trudnosci ze az czlowiek skakal ze zlosci ale gral dalej :) remake pewnie nie bedzie prezentowal chocby zblizonego poziomu ale dam mu szanse.
     • avatar
      staniorek
      2
      ja do dzisiaj mam dzwonek z Cannon Fodder na komórce ;)
      • avatar
       MarJano
       2
       a intro cannon fodder , zwlaszcza muza to powinna byc w 100tce hall of fame soundtrackow w grach .. gra kapitalna.
       • avatar
        moho_pl
        0
        Pięknie! I tak powinno się teraz jego mać robić. Powinniśmy oczekiwać na jeszcze remake takich hitów jak Shadow Warrior, Blood czy IGI. Po co producenci i wydawcy żerują na samej nazwie marki i tylko nazwie, niech zrobią powrót do korzeni w nowej odsłonie, tylko niech zrobią to dobrze.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Komentarz do screena po prostu MIAŻDŻY :) .
         Pozdrowienia dla autora newsa.
         • avatar
          actchris
          0
          http://www.youtube.com/watch?v=hLWw1OpDrpI&feature=related

          Aż musiałem sobie przypomnieć :)