Gry komputerowe

Dobre wieści. Cyberpunk 2077 nie tylko dla Windows 10

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
52 komentarze Dyskutuj z nami

Wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077 nie zostały jeszcze ujawnione. Przynajmniej w pełni, bo jedną zagadkę właśnie rozwiązano.

Cyberpunk 2077 dla komputerów z Windows 7 i Windows 10

Marcin Gollent ze studia CD Projekt RED potwierdził w ostatnim wywiadzie, iż Cyberpunk 2077 ma wspierać DirectX 12rozszerzony DirectX 12 Ultimate. Zostawiając techniczne aspekty tych rozwiązań, o których możecie przeczytać w podlinkowanych artykułach, dla części graczy ważniejsza może być informacja dotycząca wspieranych systemów operacyjnych.

Gra będzie działać na komputerach pracujących pod kontrolą Windows 10 oraz Windows 7. Chociaż ten drugi jest już wiekowy i stracił wsparcie, to cały czas może pochwalić się dużą popularnością. Wedle niedawnych statystyk, co czwarty komputer wciąż działa na Windows 7. Na zabawę nie powinni za to nastawiać się korzystający z Windows 8 / 8.1.

Wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077 wciąż owiane tajemnicą

Już jakiś czas temu potwierdzono, iż Cyberpunk 2077 będzie wspierał ray tracing, ostatnio sprecyzowano to o kilka szczegółów, a także potwierdzono obecność techniki NVIDIA DLSS 2.0.

Trudno dziwić się oczekiwaniom, że pod względem oprawy graficznej CD Projekt RED najwięcej zaoferuje właśnie posiadaczom komputerów. Te będą musiały być oczywiście odpowiednio wydajne. Póki co wyjaśniono jednak tylko wyżej omówioną kwestię, dokładne wymagania sprzętowe pozostają niewiadomą. Wprawdzie poznaliśmy konfigurację, na której prezentowano grę podczas E3 2019, ale nie należy z tego wyciągać daleko idących wniosków. Twórcy nie zajmowali się wtedy optymalizacją, a na targi zawsze zabierane są najmocniejsze zestawy.

Premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się 19 listopada 2020 roku. A tak przynajmniej zakładają najnowsze plany producenta. Poza wersją na PC pojawią się również te na konsole Xbox One i PlayStation 4. Później gra ma zawitać również na konsole nowej generacji.

Źródło: overclock3d

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

52
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  Mam Windows 7 i jestem 100% zadowolony,
  wszystko pięknie działa, i co najważniejsze system jest pod moją kontrolą :)!
 • avatar
  Obiektor
  jak myslicie? jezeli znowu zmienia date wydania to moze warto ja nazwac cyberprank
 • avatar
  danieloslaw1
  zamiast paru lat myślenia na koncepcją i robieniem go na pół gwizdka to powinni od początku zapiepszac i wydać go max w 2018 a tak to był hype a teraz sprawiedliwie albo nie ludzie mowia ze bedzie to gniot. będzie to super giereczka ale 2 lata za późno
  powinni go wypuścić w takiej oprawie graficznej ze byłby to drugi crysis i dopiero po latach każdy mogl zagrać na max detalach. to byłoby coś
 • avatar
  Przem0l
  Aha, czyli win7 jest ok ale 8 oraz 8.1 już nie? A w czym jest problem? SKoro gra uruchamia się na win7 to na 8/8.1 też powinna bez dłubania. Widocznie zadali sobie trud żeby na 8/8.1 nie dało się uruchomić. Nie będę stawiał sobie win10 dla jednej gry, w którą zagrałbym może tylko trochę (nie jestem fanem wieśka).
 • avatar
  KENJI512
  Mam Windows 10 i jestem 100% zadowolony,
  wszystko pięknie działa, i co najważniejsze system jest nowoczesny i wygodny :)!
 • avatar
  kitamo
  "Później gra ma zawitać również na konsole nowej generacji."
  Jest potwierdzone info że będzie osobna wersja na nowej generacji?
 • avatar
  gacorek11
  I po co przedłużać agonię tego trupa? Dajcie mu odejść z godnością.
  -1
 • avatar
  blebIeble
  Niech Microsoft da DirectX 12 na Windows 7 to Windows 7 będzie mieć 50% udziału w rynku. Niech producenci sprzętu dadzą sterowniki Na Windows 7 to będzie 70%. Niech developerzy programów dadzą je na Windows 7 to będzie 90%.
  -6
 • avatar
  BrumBrumBrum
  a czy pójdzie na windows8.1 ? obecnie jest to jedyna używalna wersja windowsów ze wsparciem i bez głupawych niespodzianek. a z tym pulpitem daje się żyć, bo robię na win8 od ok. 2 lat.