Ciekawostki

Elon Musk mówi, że na 70% poleci na Marsa

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Od dłuższego czasu było wiadomo, że Elon Musk chce zbudować osadę na Marsie. Teraz jednak okazuje się dodatkowo, że sam zamierza w niej zamieszkać.

Prawdopodobnie najambitniejszym celem Elona Muska jest kolonizacja Marsa. Co ciekawe, on sam chciałby być jednym z kolonizatorów.

Elon Musk chciałby polecieć na Marsa

Neil deGrasse Tyson nazwał ostatnio Elona Muska najważniejszych innowatorem naszych czasów, zwracając uwagę na to, co robi wraz ze swoją firmą SpaceX. To właśnie ona gra pierwsze skrzypce w misji pod tytułem kolonizacja Czerwonej Planety – na razie będącej wprawdzie tylko koncepcją, ale… 

Elon Musk pochwalił się w wywiadzie dla Axios (z HBO), że udało się dokonać wielu przełomów i szanse na realizację tego celu znacząco się zwiększyły. Jak sam mówi – widzi 70-procentową szansę na to, że będzie mógł i faktycznie poleci na Marsa.

Bilet w jedną stronę

Musk przyznał też, że jeśli wyląduje na powierzchni Czerwonej Planety to raczej już jej nie opuści. Nie tylko on zresztą – wszyscy kolonizatorzy najprawdopodobniej zostaną na Marsie do śmierci.

Loty na tę planetę nie mają być bowiem wycieczkami dla bogaczy, lecz wyzwaniem. Kolonizatorzy będą musieli ciężko pracować, by nie tylko zawalczyć o swoje przetrwanie, ale też stworzyć warunki do życia dla kolejnych pokoleń. 

Sam Musk porównuje to do wyprawy na Mount Everest – nie jest łatwo, a ryzyko śmierci jest olbrzymie, ale emocje towarzyszące realizacji zadania są niezwykłe. A wy byście się na to pisali?

Źródło: HBO, Engadget. Ilustracja: SpaceX/Flickr (CC0)

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zwis88
  No jeśli sam świadomie ze nie wróci poleci to ja gościa szanuje, bo większość wizjonerow robi nowatorskie niebezpieczne rzeczy cudzym rękami a potem spija śmietankę
 • avatar
  jozek23
  Niech nie leci Musk tylko Tusk :)
 • avatar
  dariosata
  Poleci ale jak sie to u nos mowi do Pacanowa i nazat ha ha ha haaaa!!!
  -5
 • avatar
  rahl_r
  Musk od dawna mówił, że chciałby polecieć na Marsa na emeryturę i tam umrzeć, ale jak dodawał "niekoniecznie przy lądowaniu"

  Jak do tego dojdzie to może w przyszłości zmienią nazwę planety na Musk ;)
 • avatar
  eltra
  ja jestem pewny że jak będzie organizował załogową misje to na bank tam poleci :) nie po to topi w tym kasę nie tylko dla zysku :) ja bym poleciał i on zakłada się zrobi tak samo ^^
 • avatar
  levusek1992
  Chce być tak zwanym ojcem założycielem i żeby go tam potem czcili.