Ciekawostki

Praca zdalna to nie praca? Elon Musk naciska na powrót pracowników Tesli do biura

przeczytasz w 1 min.

Praca zdalna przestała być akceptowana w Tesli. Elon Musk zapowiedział, że pracownicy będą musieli spędzić w biurze minimum 40 godzin tygodniowo, w innym razie pożegnają się z pracą.

„Prośba" o powrót do biura

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, o którym głośno było ostatnio z uwagi na zakup Twittera, napisał do swoich pracowników maila, który trafił do mediów społecznościowych.

„Każdy w Tesli musi spędzać w biurze minimum 40 godzin tygodniowo” – napisał w jednym z e-maili. „Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnowałeś”:

Musk napisał, że firma wymaga od pracowników fabryki pracy w biurze na pełny etat, a osobista współpraca ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Jak zaznaczył:

Są oczywiście firmy, które tego nie wymagają, ale kiedy ostatnio wysyłały świetny nowy produkt? Minęło trochę czasu. Tesla ma i będzie tworzyć i faktycznie wytwarzać najbardziej ekscytujące i znaczące produkty ze wszystkich firm na Ziemi. Nie stanie się to przez telefon.

Wyjątkowe sytuacje, przez które pracownicy nie będą mogli spędzić w biurze wyznaczonej liczby godzin, mają być rozpatrywane indywidualnie.

Co na to Elon Musk?

Musk nie potwierdził bezpośrednio, czy mail był autentyczny. Natomiast zwrócił uwagę, że osoby, które nie będą chciały przestrzegać nowych przepisów, mogą „udawać, że pracują gdzie indziej”:

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: bloomberg, twitter

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AUTO6
  10
  Zdecydowanie wolałem pracę zdalną i jestem przekonany, że pracowałem z domu nawet bardziej efektywnie niż z biura
  • avatar
   KENJI512
   9
   "minimum 40 godzin tygodniowo"

   Minimum pełny etat? :D
   • avatar
    Teodor
    2
    Zależy od wykonywanej pracy. Po sześciu godzinach pisania nie mam siły i nie przeskoczę tego. Muszę skończyć. Nie chodzi o mnie, tylko o moje możliwości fizjologiczne.
    Chyba że ktoś tylko pierdzi w stołek, to co innego.
    Właśnie po pracy jestem tak zmęczony, że niestety, ale jakbym był pracownikiem Elona Muska, wylądowałbym na zielonej trawce.
    • avatar
     pawluto
     0
     Elon ma rację - Praca zdalna to taka pół praca.
     • avatar
      Veritatis
      -2
      Ha, ha, ha. Wszystkie polskie pseudo technologiczne portale wykazują się totalną ignorancją niewiedzy. Bezmyślnie powielają mit przydatności pracy/nauki zdalnej. Co badania naukowe mówią o pracy/nauce zdalnej?. Jaskinia Platona jest tak głęboka, że pomieści nieprzebrane ilości "wykształconej ciemnoty". Einstein miał rację — ludzka głupota jest nieskończona. XD
      • avatar
       JaniuniuSzopen
       -5
       Oto jestem ja! Człowiek którego właśnie potrzebujesz! Jan Szopen światowej sławy ekspert rynku kryptowalut ktory zarobił 27 milionuw$ wyciągu ostatnich dwóch lat!
       Nadciąga potężny kryzys ekonomiczny! Nawet ponad miliard ludzi na swiecie straci prace a kolejny miliard będzie musiało pracowac za polowe wynagrodzenia! A kolejny miliard w krajach rozwijajacyh się będzie musiało pracowac tylko za jedzenie nic więcej!
       Ale ty możesz się uratować i to dzięki mnie!!!!
       Wtedy kiedy inni będą harować za psie pieniądze ty możesz żyć jak król!!! Potężna posiadłość z wieloma basenami! Kilka luksusowych elektrycznych Tesli, obracanie soe w swiecie polityków, milionerów, miliarderów, celebrytow i całej śmietance towarzyskiej!!! Będziesz uprawiał seks z niezliczona ilością pięknych kobiet x całego świata!!! Zupełnie jak ja!!!
       Zainstaluj aplikacje Crypto Com i wykorzystaj mój kod polecający a dostaniesz na start az 25$ w kryptowalucie CRO, zupełnie ZA DARMO!!!
       Wykorzystaj go, ustrzesz się przed nadchocaym Armagedonem gospodarczym ktory nadciąga i sprawi ze miliardy będą żyć w skrajnej nędzy!!!
       Ty tego unikniesz!!! Ponieważ handel kryptowalutami daje potezne możliwości i robi z każdego multimilionera!!! Oro mój kod!!!
       jjey2xxs9c
       • avatar
        Dexterr
        -11
        Co za cham.... Już widać jaka wolność słowa będzie u niego na twiterze.
        • avatar
         piomiq
         0
         "minimum 40 godzin tygodniowo,"
         przecież to normalny tydzień pracy, Czyżby w Tesli pracuje się więcej niż 40 godzin tygodniowo?
         • avatar
          RAQ73
          0
          w dobie internetu praca zdalna na wspólnych plikach czy projektach nie jest już problemem, nie każdy rodzaj pracy wymaga siedzenia w biurze. niby taka nowoczesna firma a jednak mocno zacofana....