Gry komputerowe

Steam ma się czego bać? Epic Games Store planuje pozyskać więcej gier na wyłączność

przeczytasz w 2 min.

Epic Games Store cały czas poprawia swoje notowania i nic dziwnego, że chciałby ten trend utrzymać. Pomysłów nie brakuje, a jeden z nich to poszerzanie oferty o tytuły, których nie kupi się w innych sklepach.

Epic Games Store będzie miał więcej gier na wyłączność

Liczby przedstawione przy okazji podsumowania 2020 roku na Epic Games Store robią spore wrażenie. Owszem, do Steam wciąż jest dość daleko, ale zauważalne przyrosty nowych użytkowników i klientów mogą cieszyć. Bez wątpienia pomaga rozdawanie darmowych gier, ale wszystkiego nie da się tym załatwić. Jak się okazuje, w planach na ten rok jest zdobycie i zaoferowanie kolejnych gier na wyłączność.

To strategia, o której mówiono od samego początku działalności Epic Games Store, ale nie okazała się ona szczególnie agresywna. Zarezerwowano wprawdzie kilka głośniejszych produkcji (ostatnio to chociażby Hitman 3), ale nie tyle, aby określać to głównym magnesem na preferujących konkurencję. Być może się to zmieni. Przedstawiciele Epic Games Store potwierdzili redakcji PC Gamer, że „w ciągu najbliższych dwóch lat pojawi się więcej ofert na wyłączność niż dotychczas”.

Epic Games Store vs Steam, bo chyba o to tutaj chodzi

Nie podano dokładnych liczb czy tytułów, na to musimy poczekać. Nie sposób jednak nie zauważyć, że wygląda to na działanie wymierzone przede wszystkim w Steam, bo to tam znajduje się największa baza graczy, których potencjalnie Epic Games Store może przeciągnąć na swoją stronę. Dlatego też trzeba tu mówić o grach, które pojawią się tylko w Epic Games Store, ale też o takich, które będą dostępne w Epic Games Store i sklepie innym niż Steam, np. Ubisoft Store.

Na ten moment wiemy o około 20 takich grach. Najciekawsze z nich to Chivalry 2, Kena: Bridge of Spirits czy Prince of Persia: The Sands of Time Remake, Far Cry 6 i Rainbow Six Quarantine. Jakiś czas temu zawarto zresztą porozumienie z Ubisoftem dlatego też tytuły spod skrzydeł tego wydawcy będą tu pewniakami (poza tym pojawią się w Ubisoft Store).

Trzeba też podkreślić, że przynajmniej w niektórych przypadkach chodzi o wyłączność czasową (głównie na rok). Korzystacie z Epic Games Store? Co Was do tego skłoniło, gra na wyłączność?

Źródło: Epic Games Store, PC Gamer

Warto zobaczyć również:

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  5
  Mi się bardzo podoba konkurencja - na rynku GPU, CPU, gier...

  Ale nie taka. Nie bawienie się w wyłączności i inne.
  • avatar
   awesome1337
   3
   nie ma to jak walczyc o klienta przekupujac go zamiast jakoscia platofrmy

   exclusive są antykonsumenckie wiec nie ma się z czego cieszyć
   • avatar
    piccardo
    3
    Kiedyś było fajnie, kupowało się grę i to pełną wersję, nie alfa, nie beta, nie pół produkt który wymaga nie wiadomo ilu DLC z przedpłatami gdzie nie ma gwarancji że wyjdą lub cokolwiek zaoferują, mikropłatności i inne rng syfy. Miało się po prostu grę którą wystarczyło zainstalować i grać! Zarobki z rynku gier wzrosły wręcz niewyobrażalnie, za to jakość gier leży i to bardzo...
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Ale w czym problem? Można mieć i Steam i Epic zainstalowane... no chyba, że ktoś używa tostera, na którym nie da się uruchomić obu apek na raz. :)
     • avatar
      PerfectDAY
      2
      O matko. Kiedy zrozumiecie, że tak naprawdę to nie Epic odpowiada za czasowe wyłączności tylko sami producenci i poniekąd pazerny Steam. Epic daje możliwość lepszego zarobku więc nic dziwnego, że firmy chętnie z tego korzystają i zgadzają się na różne warunki. Czy się wam to podoba czy nie kasa będzie zawsze ważniejsza niż wy a jeśli producentom pasuje wydawanie gier na wyłączność w zamian za lepsze pieniądze to nic na to nie poradzicie. To ich produkty i ich decyzje. Epic przecież nikomu do głowy broni nie przykłada i nie zmusza nikogo. Składa ofertę a to producent ostatecznie decyduje czy chce lepszych pieniędzy w zamian za ewentualną wyłączność czy nie. W każdej chwili może przecież odmówić i wydać grę na Steam. Czemu jednak tego nie robi? Bo z uszczęśliwiania fanów nic nie ma a tu są lepsze pieniądze, z których notabene firma przecież żyje.
      • avatar
       Picia_1986
       1
       Nie podobam się, to jest monopol, w Unii Europejskiej nie pozwolił, ale niestety Epic nie dotyczy. Nie wiem, czy nie mam rację, ale szczerze mówię, że po prostu nie lubię.
       • avatar
        Blejd
        -3
        A i tak Epic nie dorasta do pięt Steam