Systemy operacyjne

Facebook sugeruje Apple co wypadałoby zmienić w iOS

przeczytasz w 1 min.

Z pozoru drobna nowość w iOS 14 stała się dla Apple źródłem dodatkowej pracy, a teraz również roszczeniowej postawy Facebooka.

Facebook chciałby aby Messenger był domyślną aplikacją na iOS

Być może kojarzycie fakt, iż udostępniony w zeszłym tygodniu iOS 14 pozwala użytkownikom zmienić domyślne aplikacje e-mail oraz przeglądarki, ustawić inne niż Mail oraz Safari. Można było przypuszczać, że pojawią się pytania, dlaczego nie poszło to krok lub kilka kroków dalej. Okazuje się, że upomina się o to między innymi Facebook, który widziałby w iOS opcję zmiany domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości. Wedle jego przedstawicieli świetnie sprawdzałby się tutaj Messenger.

„Uważamy, że ludzie powinni mieć możliwość wyboru różnych aplikacji do przesyłania wiadomości jako domyślnych. Ogólnie wszystko i tak zmierza w tym kierunku.” - Stan Chudnovsky, wiceprezes Facebooka

Wątpliwe, aby Facebook dopiął swego

Co ciekawe, z pojawiających się w sieci informacji wynika, że Facebook podpytywał Apple o tę kwestię od kilku lat. Odpowiedź była zawsze krótka i rzecz jasna negatywna. Stan Chudnovsky sugeruje, że jedną z przyczyn może być przeświadczenie, iż aplikacja Wiadomości napędza sprzedaż iPhone'ów.

Trudno spodziewać się, że teraz coś się zmieni. Tym bardziej, że w tym przypadku Apple musiałoby wykonać więcej pracy niż przy dodawaniu opcji zmiany aplikacji e-mail oraz przeglądarki. Jedyne co może osiągnąć Facebook to podsycanie głosów iż Apple stosuje praktyki monopolistyczne. Ostatnio kreuje to Epic Games, chociaż zdaje się mieć ku temu większe podstawy.

Póki co Apple wydało iOS 14.0.1 z łatką eliminującą błąd związany właśnie ze zmianą domyślnych aplikacji. Nie działało to bowiem jak należy, teraz wszystko ma być już w porządku.

Źródło: engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  7
  Niech się lepiej własnym syfem zajmą. FB to masakra jakaś jest.
  • avatar
   Faflucy
   6
   Ja osobiście ma głęboko w dup... facebooka i messengera i mam nadzieje że Apple się nie ugnie.
   • avatar
    sn00p
    3
    Nie mam facebook i nie chciałby też massanger na moim IPhone. Na Andrida też niema chyba takiej opcji? Po ki ch**j to komuś jako domyślna apka?
    • avatar
     develoop
     3
     Jeszcze tego brakuje by ten syf od fejsbóka implementować z systemem.
     • avatar
      MarioA
      2
      Czy messenger wysyła i odbiera sms? Nie? No to nie zastąpi.
      • avatar
       ECRYGIGS
       2
       To co zrobili z Facebookiem na swojej stronie to śmiech na sali i jeszcze chcą ingerować w iOS. Mam nadzieje że ich Apple wyśmieje.
       • avatar
        Lister
        -5
        Co to jest "niewielka nowości"? To aż wypala oczy...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         już to widzę jak apple się posłucha fake bóka :) apple się słucha wyłącznie portfela. np. 'zakleili' gniazdko jack, i gdyby klienci w ogóle przestali kupować takie ajfony, to szybko by takie gniazdko wróciło, i to z ogromnym marketingowym hype. to samo z wyciętym wyświetlaczem, gdyby klienci przestali takie ajfon X kupować, też by ajple szybko z tego zrezygnowało, i tak dalej.

         po prostu ajple wrzuca lub wyrzuca ze swoich produktów różne rzeczy, z mniej lub bardziej nietrafionym marketingowym uzasadnieniem, i ...... patrzy na słupki sprzedaży. nic więcej się dla nich nie liczy. aby tylko kasa się zgadzała. w tym kalkulatorze nie ma miejsca dla fake bóka.
         • avatar
          kaaleth
          0
          Ha-ha-ha.
          • avatar
           Yamaraj6
           0
           Czytanie SMS to taka sama funkcjonalność jak np. Odtwarzanie muzyki na telefonie. Każdy powinien móc ustawić sobie do tego apke domyślną jaką chce. Czemu Apple ma mieć monopol na to. Tak samo jakby Google zakazał na androidzie używania Spotify do strumieniowego słuchania muzyki i kazał wszystkim używać youtube music. Po to są prawa antymonopolowe żeby takie sytuacje się nie zdarzały.